Jump to content

Moto Zajednica

Reparacija zadnje kocnice, gde naci gumice

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova

Pozz,

procureo mi je zadnji kocioni cilindar (zapravo, u pitanju su 2 cilindra i 2 klipa). Precnik klipa je 25mm. Potrebne su mi kocione gumice.  Gde to da nadjem? Posto u katalozima slabo imaju delove pod stavkom Keeway, trebalo bi naci neki drugi model koji ima ovakvu konfiguraciju. Znaci, svaki od 2 cilindra ima po 2 gumice, unutrasnju i spoljnu (za prasinu). Postavljam slike kako bi iskusni mozda prepoznali koji motor jos ima ovakvu konfiguraciju. Hvala unapred.

IMG_20170606_025725.jpg

IMG_20170606_025933.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Definitivno Sigurnost Zrenjanin, ja sam uzimao pre mesec i po za GS, ti im objasnin sta ti treba oni posallju, sve zajedno sa postarinom ispod 500 dinara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 94 postova
  • Motocikl: gs500,honda hornet

Koliko ja znam oni rade samo gumice (pozovi ih i proveri) , u zavisnosti od dogovora mozes da im posaljes kocioni cilindar da oni zamene ili im kazes dimenzije pa ti oni posalju pa ti sam zamenis... meni su konkretno dotrajale zbog starosti pa mi je propadala zadnja kocnica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
Pre 3 sati, strasilo je napisao:

Šta se desilo sa starim gumicama ? 

Pregrejao se disk u voznji i popustile gumice od temperature, pocele da cure. Posle citam da se to desava na ovom modelu a i na slicnim Kinezima. 

 

@Ostali, sredjeno sa "Sigurnost", sutra stizu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/118604-reparacija-zadnje-kocnice-gde-naci-gumice/

 

Disk se pregreva u normalnoj vožnji ako dolazi do zaglavljivanja sistema, klipova ili samih klješta, to može da se desi i kod Bremba ako se ne menja ulje redovno i ne održavaju sama klješta, kod Kineza je možda sam materijal podložniji brežem korodiranju pa se zato brže i češće javlja problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja