Jump to content

Moto Zajednica

CBR 600 F2 Prazni se akumulator u toku voznje

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Pozdrav. Imam biksenon sijalicu. Kad upalim svetlo opadne napon akumulatora do 12.2 V i polako opada sve dok ne dodam gas, cim dodam voltaza se povecava sve do 13.2 ovo se desava kad je akumulator potpuno napunjen sa upaljenim svetlima. Imam Joskin regler Sve je ok do 2-3 nedelje jer samo vikendom vozim, i posle toliko vremena mi se desi kad palim motor osetim da za nijansu slabije vergla i krenem u voznju stanem na pumpi nemogu zaverglati motor jer mi se ispraznio akumulator u toku voznje. Tad kad mi se to desilo, kuci sam izmerio punjenje akumulatora, jedva je mogao bez potrosaca puniti preko 12.3 volti sa dodavanjem gasa do 4000 obrt da napomenem akumulator je bio slab nije bio napunjen. Sad merio sam od statora otpore kod mene izmedju jedne zice je 19Kohm, a kod drugih je 50 Kohm prema masi. Hteo bi da izmerim i napon izmedju faza, jel moze neko reci na leru koliko treba da bude i do koliko volti? Hvala. Ps da napomenem regler sam merio na rezimu diode pokazivao je istu vrednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Merio sam napon izmedju faza bez da sam odvajao zice sa reglera i kaze 6 V 6V i 9V izmereno izmedju faza na leru kad dodam gas do 5000 obrtaja poveca se za 1 V i nista vise. Misljenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Raskopcaj alternator od reglera i na ugasenom motoru meris otpor u min. opsegu. Ni jedna faza nesme  pokazivati otpor prema masi! Otpor izmedju faza 1-2, 1-3, 2-3 ne sme bitno da se razlikuje!. Upalis motor, unimer stavis na AC struju(naizmenicnu)na leru treba biti od 15-20v, a na velikom gasu od 30-50v ponavljam naizmenicne struje, jer je regler ispravlja u jednosmernu i regulise napon. Sama rec regler znaci podesivac. Nikako, ali nikako ne dozvoli da motor radi sa raskacenim klemama! Nikad nemoj meriti punjenje ako je akum. prazan, jer tada stimulise regler da puni vise i mozes dobiti pogresne podatke. Ako su xenoni Kina, Taiwan... baci to i vrati ono sto je Japanac predvideo. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Sve je ok, samo mi se cini pogresno da nijedna faza ne sme pokazivati otpor prema masi, moze malo da zbuni...

Jasnije je da bude otvoren krug, tj. beskonacan otpor prema masi, tako je OK.

Cisto da bude jasnije....

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nisam pogresio sigurno. Kod trofaznog alternatora ni jedna faza ne sme imati vezu sa masom tj pokazivati otpor kad se unimer stavi na opseg od 200 oma. Faze su sve iste i slobodno ih na regleru mozes izmesati bez ikakve bojazni. Samo da naglasim da govorim o trofaznom alternatorima, ne o cvajama i skuterima. I jos da dodam, ako je sve ispostovano pri povezivanj Joskin regler ne sme da zakaze. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Otpor faza prema masi se meri na kiloomskom opsegu (sve je u fajlu koji sam okacio) a ako sve to prodje onda je dobro i testirati faze pod opterecenjem. Ja sam vezivao 2 sijalice fara na red, povezivao izmedju 2 faze i gledao koliko svetla daju na leru (ne sme se davati gas jer dize napon previse pa mogu da popucaju sijalice). Izmedju svake 2 faze treba da svetle odokativno isto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Raskacio sam faze 1 om je izmedju svakog, nije probio na masu merio od najmanjeg rezima do najveceg, curenje struje isto merio svega par mikroampera, napon je sad od 14.5V do 14.9V tako varira kod svake kombinacije, Pri 5000 obrtaja je 50V, neznam pokusacu da ocistim krajeve zica pa da opet zavrnem i zalemim mozda bio bas los spoj ipak i pre je bio zalemljen, ako ne onda se vracam na fabricku sijalicu, ovu sto imam ksenon mislim da je kineska. Hvala na pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ler mi je malo nizi, bio je 1400 pa sam digao na 1500 i nesto, sad opadne napon sa upaljenim sijalicama na 12.30V, nisam menjao ksenon na obicnu, kad ga vozim moram ga voziti izmedju 4000 i 5000 stalno da bi punio prihvatljivo a posle voznje ugasim svetla i malo cekam da dopuni :D, evo posle voznje drzi akumulator 12.6 V u mirovanju. Jel bi i akumulator imao ulogu u ovome? Imam akumulator Landport YTZ 10BS od 8.6 Ah, star je oko godinu dana, a pre ovoga sam imao neki Topin od 7.5 Ah ali sa njim nisam imao ovakvih problema. Sad jel to sto akumulator ima manju Ah jel to znaci da alternator pre moze napuniti akumulator sa manjim kapacitetom nego sa vecim. Fabricki mi pise da ide aku od 8Ah, al taj Landport je bio jedini tad koji je stao u kuciste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Danas raskopcao xenon i ubacio obicnu sijalicu, isti djavo opadne napon kao sa xenonom. Izmerio sam izlaznu struju iz reglera i kaze 1.5 A, sa potrosacima 2.0 A, merio sam i struju kod starter releja tamo je 0.5A na leru, kad dam gas do 5000 obrtaja je 0.37A, u manualu kaze nesme biti vise od 1A. Ocistio sam i kontakte na dzekovima. Kad je motor ugasen i dam kontakt upalim sva svetla opadne na 11.8V i polako se smanjuje napon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Diode na regleru su ok 550mv na rezimu test diode svaka kombinacija jedino jedna 470mv ali to je u granici. Mislim da je akumulator krivac za sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja