Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
pre 56 minuta, Satelis je napisao:

Najverovatnije da jeste, pre toga proveri da li imas napajanje istog.

Ako imas, skini saug, dovedi napajanje i gledaj sta se desava sa iglom, za nekih 5min. treba da izadje 3mm.

Moracu proveriti. Jel bi trebao da prvo paljenje palim bez gasa ili pre verglanja cimnem jednom, dvaput gas pa da zaverglam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pravilo je da nema pravila, neki pali bez neki sa malo il do kraja zavrnutim gasom, neki malo nadrukaju, sve zavisi kaki mu je horoskop za taj dan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav,preko zime sam radio na motoru od ulja,guma,filtera itd, itd.,ali jos uvijek nisam rijesio jedan problem...Imam neke cudne vibracije koje ne mogu da odgonetnem sta je i kako.Uglavnom je na zadnjem dijelu i kao da dolaze sa masine?Da napomenem da remen i rolnice nisam mjenjao jer ih ne mogu naci nigdje kod nas.Vibracije se pojavljuju pri vecim obrtajima,na manjem gasu je sve da kazem normalno.Znam da je moguce da je do remena i rolnica ali da li postoji jos nesto sto bi trebao pogledati?Uz to da napomenem da nemam nikakvih problema sto se tice vuce niti bilo cega,sve je extra samo mi jos to ostalo da rijesim prije registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
On 17. 03. 2018. at 23:48, Satelis je napisao:

Najverovatnije da jeste, pre toga proveri da li imas napajanje istog.

Ako imas, skini saug, dovedi napajanje i gledaj sta se desava sa iglom, za nekih 5min. treba da izadje 3mm.

Evo da se javim posle nekog vremena imao sam posla pa nisam stigao ranije.

Napajanje imam na saugu tek kada zaverglam i kada upali ali u medjuvremenu sam skidao karb i nasao sam jedan veliki problem, pukao je jedan aluminijumski deo koji drzi osovinicu na kojem je plovak i zato iglica ne zatvara lepo pa karb preliva, to sam zalepio loctite lepkom i za sada drzi dok ne nadjem drugi karb da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina-Zurich
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125

Pozdrav kolege.Imam 3 pitanja.Kad vozim cuje se nesto neka buka kao avion da police,menjao sam gume i predja nije izbalansirana jel mozda zbog toga ili lager na prednjem tocku otiso?Drugo pitanje jel yamaha majesty 125 2004 god ima filter ulja? I trece kad sam menjao antifriz sipao sam g11 zeleni jel necu da imam neke probleme zbog toga da znam dal da ga zamenim i sipem g12 ako je potrebno.Unapred hvala na svakom odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1. Moze biti do lezaja, skines opet pa proveris, zamenis po potrebi ili ako nije ondak trazis dalje.

2. Imas filter ulja tj sito filter koji se pere.

3. Ok je G11 ali vise preferiram G12, najbitnija ti je jacina antifriza, ako zimi stoji u zatvorenoj prostoriji, jacina -15 do -20C ako stoji napolju -25 do -35C.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina-Zurich
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125

Hvala kolega na jako korisnim informacijama.Imao bih jos jedno pitanje treba da zamenim ulje u diferencijal kupio sam nisovo ulje 80w90 API GL5,pa me zanima jel moze da posluzi? Procitao sam da se menja na 12.000km ali posto sam uzeo 1l odna cu malo ranije da menjam jer sam svestan da je malo losiji kvalitet ulja u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150

Ja sam menjao ulje u diferencijalu pre par dana i sipao sam motulovo 80w90 koje se dobije u tubi 150ml (tuba kao pasta za zube) tako da bi trebalo da je to isto. Izmeri spricem ili necim drugim 150ml i sipaj. Imas sraf ispod dekle varijatora za ispustanje starog ulja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Michigen
  • Motocikl: Honda NC 750XD
Hvala kolega na jako korisnim informacijama.Imao bih jos jedno pitanje treba da zamenim ulje u diferencijal kupio sam nisovo ulje 80w90 API GL5,pa me zanima jel moze da posluzi? Procitao sam da se menja na 12.000km ali posto sam uzeo 1l odna cu malo ranije da menjam jer sam svestan da je malo losiji kvalitet ulja u pitanju.
I

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina-Zurich
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125

Jos jedno pitanje ne mogu da otvorim prokleto sediste,stavim kljuc okrecem na levo ali nece da se otvori a pre transporta iz ch se otvaralo.Milsim da su ovi sto su ga prevozili zeznuli nesto e sad kako mogu ja da otvorim sediste ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150

Probaj ovako, ispravi korman da stoji ravno, okreni kljuc u polozaj za kontakt pa iz tog polozaja ga okreni skroz na kontra stranu za otvaranje gepeka, jednom rukom okreci kljuc a drugom vuci sediste gore. Meni se ponekad desi da nece da otvori pa moram tako da uradim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina-Zurich
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125

Zdravo kolege opet ja,imam veliki problem s motorom.Juce smo se ja i drugar provozali motorom mozda nekih 3km  i od jednom se upalila lampica za temperaturu.Stao sam ugasio ga i  sacekao 20 min i upalio ga i nastavio sam do kuce.Lampa se nije ugasila proverio sam nivo antifriza na maxsimum je ni malo ne fali ujedno sam i proverio ulje u agregatu i falilo je malo dosipao sam.Tek ujutru sam ga upalio i to jedva odma se upalila lampa i vise nije se gasila.Koliko god da sacekam da se oladi i kad ga upalim odmah se pali lampica.Danas je stojao 5 sati i kad sam ga upalio nije se upalila odma lampica tek na prvu rupu se opet upalila.Inace ja i drugar imamo oko 220 kg to je bio prvi put da sam povezo nekog a ujedno i zadnji.Ne znam sta da radim dal se nije nesto zapusilo ili mozda vodena pumpa nece.Unapred zahvalan za svaki savet.Takodje kad sam se vozio s drugarom nije hteo bez gasa da radi tj ugasio se na semaforu,a sad trese nenormalno u ler gasu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pored kucista termostata, na glavi motora ti se nalazi senzor temperature, vidi da ti zica negde ne dodiruje masu kojim slucajem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav,juce sam kao i uvijek odvezao motor na samousluznu praonu,oprwo ga sasvim normalno dok sam ga brisao upalio sam ga i radio je,u jednom trenutku se ugasio i od tada vise ne baca struju na svjecicu,mjerio sam napon sa namotaja,napon je negdje oko 35v,da napomenem da mi je alnaser los i da sporije okrece magnet na namotajima?Da li je to razlog zbog kojeg ne daje struju na svjecicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Da li neko zna dimenzije selena ili da li se mogu negdje naci,da ne moram skidati pa ici traziti.Tesko je naci djelove za nju pa se bojim skinuti a ne naci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja