Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav ljudi opet ja i ova moja jamahica.Imam jedno pitanjce,posto mi je auspuh na njoj fabricki (otisla i farba i unutra zvecka itd. svasta nesto),da li mogu posto je 4t da stavim auspuh od jaceg motora tj.vece kubikaze?Mislim da li bi izgubio na vuci ili tako nesto?Imam neki top od Yamahe r6 2004 god.pa sam mislio da nabacim ali nisam htjeo nista dok se ne raspitam malo.Mislio sam da kupim nov ali ovdje kod nas nema nista ni slicno,tj ima ali vecina je za kineze.Zaboravio sam napomenuti da sam nasao ovo na yt pa mi cudno da moze da se to odradi a da ne gubi na snazi itd. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mozes staviti slobodno, neces izgubiti preformanse ali racunaj da ce ga progoreti pre il kasnije jer skuteri imaj dosta vecu izlaznu temperaturu od motocikla.....nesto vise o cuncima imas u Ovoj temi pa prelistaj.

Ako mislis da ti traje, jedino resenje je renomirani proizvodjac..... sve ostalo se sjebe vrlo brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Postavio sam danas ovaj drugi,samo sto je bila mala greska koju nisam znao dok nisam nazvao kolegu kod kojeg je bio motor pre mene,auspuh je od r1 sto ide ispod repa.Ono sto mi je bilo vazno jeste to da fino izgleda i da isto tako ima i dobar zvuk to sto sam htjeo to sam i dobio ali sam izgubio na snazi motora nije ni blizu kao prije uopste nema snage uz brdo,50km/h do 60km/h je da kazem max a na starom je isao i do 80 bez ikakvih problema.Ne znam da li je problem to sto mozda moj fabricki auspuh ima komore (nisam siguran da li ima ali predpostavljam da ima) a ovaj nema ili to sto je cijev na topu sira.Inace ovo je auspuh koji sam postavio .

yamaha-r1-2006-6007-auspuh-slika-3539414

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Iskren da budem bi rado,ne volim pretjerano to budzenje itd.ali ovdje kod nas u B.L nema toliko dijelova za ove motore vecina djelova je za kineze itd.Imaju puna 2 moto shopa u obadva sam isao i u obadva ima ali bi trebali naruciti i cekao bi vise od mjesec dana.a to mogu i sam...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Evo da se pohvalim nedavno mi istekla registracija pa odluci da se malo bacim na sredjivanje.Prvo sto sam uradio jeste auspuh pa evo koja slicica ako bi jos neko radio da se nadje...Inace auspuh je od Kawasakija z800 2016god.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ja sam vozio 150,potrošnja je bila oko 3.0. Karburator je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Jagodina-Zurich
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125

Zdravo svima pre 2-3 nedelje sam kupio skuter yamahu majesty 125 2003 god na nevidjeno tj iso deda da ga vidi (jer je kupljen u ch) i kaze da je dobar medjutim je druga prica.Pogledao sam mu posudu od hladnjaka koja je skroz prazna ne znam dal ima nesto u hladnjaku (Lampicu za veliku temperaturu nije upalio) sva sreca predhodni vlasnik ga nije palio 2-3 meseca a kod mene je paljen 2 puta po 1 minut pa se nadam da mu nista nece fali.Sad mi treba vase misljenje jel je mozda hladnjak pukao ili je mozda nesto drugo.Na koliko se menja vodena pumpa ?.I posto trenutno nema nista u posudi dal da mu sipem antifriz dok na prolece ne pogledam sta mu je tacno sa hladnjakom.Takodje sam primetio posto sam ga spustio par metra niz brdo da tocak mnogo trese i kad sam ga pomerio levo desno video sam da ima malo luft.Dal je do lezajeva ili do neceg drugog.Unapred zahvalan za svaki odgovor.Inace motor ima 28.000 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Hm, prvo ustanovi da li i gde pušta vodu, pa onda sipaj antifriz. Jedino ako nemaš neko korito u kojem ćeš loviti antifriz ako krene da curi nekuda. Nakon što to ustanoviš i saniraš ukoliko je potrebno, vidi da ga parkiraš u garažu i obavezno antifriz. . . Za pumpu, nisam siguran, valjda kada krene da se čuje se menja. Što se tiče trešenja točka, bar iz mog iskustva, zamenio sam i gumu, pošto je bila matora i trula, a i ležajeve, pošto sam imao "sreću" kupiti primerak na kome sam sve manjao. Doduše nisam dirao semeringe u vilama.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1.

Manjak rashladne tecnosti.......

 

Sipaj vodu, najobicniju sa cesme, upali motor i prati dal ce negde da procuri.

- Ako ne procuri nigde, izbaci vodu, smuckaj G12 do -15C ako je u zatvorenom ili do -30C ako je napolju, prati situaciju sa vremena na vreme.

- Ako procuri negde, saniraj stetu, zameni sta treba i antifriz isto kao iznad navedeno.

Pumpa za vodu se menja kad procuri tj imas neki problem, dok sve radi Ok, nema diranja.

 

2.

Tresenje zadnjeg tocka........

 

Kad rukom pomeris levo-desno i imas lufta tj tocak seta, najpre ti je popustena matica osovine tocka. Nadji neku cevku, zavuci kroz tocak da upre cev sa donje strane CVT-a, gedoru u ruke i probaj da dotegnes maticu.

Takodje hoce da trese u voznji kad je kriva felna, defektna guma, lezaj kad ode nece da trese toliko al zato hoce da se cuje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Reče Dare G12, koji je namenjen za bilo koje vozilo, od skuterića do kamiona. Dakle isti. . . Razblaži ga do -15 ako će da sedi u toplom zimus, a na -30 ako će da bude vezan u dvorištu, pokriven.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ako ti nije problem, slikaj izbliza, pa da većamo... ;)

I naravno daj nam informaciju da li ti za oboreno svetlo samo jedna strana svetli ili obe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Колико се ја сећам иде она  BA-9Ѕ колико се ја сећам, давно сам возио 150-цу, мислим да је 55W

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
Pre 3 sati, bracabgd je napisao:

Колико се ја сећам иде она  BA-9Ѕ колико се ја сећам, давно сам возио 150-цу, мислим да је 55W

BA-9S je mala sijalica za poziciju valjda a meni treba za far, koliko sam video na brzaka lici mi na onu BA20D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 12 sati, Ivan89 je napisao:

BA-9S je mala sijalica za poziciju valjda a meni treba za far, koliko sam video na brzaka lici mi na onu BA20D.

Јесте у праву си.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

BA20D je dvopolna. Ako kolega kaže da mu se pali posebno dugo, posebno oboreno, ko zna koje sijalice su ćušnuli unutra. Kod mene npr. bespotrebno su za dugo svetlo postavili H4 i uključuje samo jedno vlakno.

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150

Evo upravo sam isao da pogledam koje su sijalice, u oba sociva su BA20D samo sto nisu one balonke nego kao halogena . Nisam slikao jer sam telefon zaboravio u stanu pa me mrzelo da se vracam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150

Imam jos jedan problem, kada je hladan znaci prvo jutarnje paljenje mora da se pali sa gasom inace nece da upali i kada upali cim pustim gas on se gasi a kada se malo zagreje sve je ok. Da li je do sauha?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najverovatnije da jeste, pre toga proveri da li imas napajanje istog.

Ako imas, skini saug, dovedi napajanje i gledaj sta se desava sa iglom, za nekih 5min. treba da izadje 3mm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja