Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Majesty 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Pozdrav svima,ako moze mala pomoc.U zadnjih 7 god.sam vecinom da kazem vozio skutere (kineze) imao sam i 2 sportaka ali nije ni vazno.Ono sto mene sada zanima,uzeo sam yamahu Skyliner 125 2002 god.i po prvi put se susrecem sa cepom za mjenjac i ne znam ni ja sta uglavnom stoji nazad sa lijeve strane tocka ispod amortizera pa me interesuje koje ulje tu ide i za sta je to tacno i koje ulje da sipam inace u motor...Hvala unaprijed na odgovoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Tu se sipa ulje za diferencijal. Ide menjačko ulje, e sad koje gradacije ne znam, ima ga u motoland-u. Ja teram 250, sipam u motor ipone 10-40. Možda pređem na nešto drugo,nakon sledeće zamene.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Hvala vam na odgovoru,nisam htjeo odma da se javljam zato jer sam cekao 2-3 odgovora da budem siguran.Puno sam zahvalan i nadam se da nije problem sto sam otvorio topic zbog ovoga.Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 5/22/2017 at 19:34, dule26 je napisao:

..........

Ono sto mene sada zanima,uzeo sam yamahu Skyliner 125 2002 god.i po prvi put se susrecem sa cepom za mjenjac i ne znam ni ja sta uglavnom stoji nazad sa lijeve strane tocka ispod amortizera pa me interesuje koje ulje tu ide i za sta je to tacno i koje ulje da sipam inace u motor...Hvala unaprijed na odgovoru

Ulje motor 10W40, pozadi ti se nalazi reduktor i tu slobodno sipaj 80W90.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

I poslušaj Dareta, slobodno gušće ulje, da se ne bi čuo diferencijal...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Hvala vam na odgovoru,danas sam uzeo 10w40  i zamjenio jos bi sutra trebao da uzmem ovo 80w40i miran sto se tice ulja...Imam jos jedno pitanje da ne otvaram novi topic.Danas dok sam isao sa posla primjetio sam da mi kako bi rekao na fazon proklizuje remen,remen je neki yamahin msm bar na njemu pise yamaha,desilo mi se to da sam vozio nekih 80kmh sa nekih malo jace od pola gasa i kada sam mu zavrnuo gas do kraja samo sam dobio jaci zvuk motora i slabu vucu,poslije toga sam popustio gas i ponovo zavrnuo do kraja tada sam tek osjetio da je povukao malo jace ali mi nije opet to kao sto je bilo.Dosao sam kuci i stavio nekih remen (sa kineza)malo je duzi i u toku voznje mi se ne desava to "proklizivanje"samo sam izgubio na krajnjoj i na tome sto imam osjecaj da mi sporije prebaci u drugu brzinu...Izvinjavam se ako sam dosadan ali ovi nasi "majstori" u B.L su takvi da nece izaci u susret rijecima nego samo djelima koje debelo naplacuju :)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mala ispravka, nije 80W40 vec 80W90 za reduktor. Sto se tice proklizavanja tj gubitka preformansi..... CVT na detaljan pregled i sredjivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Probaj nabaviti original deo, makar i polovan samo da je ispravan. I proveri kaiš kakav je .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Hvala Satelis trazio sam 80w40 pa nisam mogao naci :D:D...A nasao sam 80w90 i danas bas sipao i rijesio se toga,treba registracija da mi do 2-og bude gotova pa cu tada da pogledam za ovo za proklizivanje,zamjenicu prvo remen i rolnice pa ako nastavi gledacu cvt...Hvala vam na odgovoru nadam se da necu vise biti dosadan...Stef hvala i tebi sto izadjes u susret pa das komentar :) ....:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • . . ., 172 postova
  • Lokacija: Indjija
  • Motocikl: Japaner

Proveri jel imas platnu iza ventilatora ako je skinuta dolazi do proklizavanja i pregrevanja varijatora ostecenja ve tilatora i topljenje rolnica i jos kojekakvih gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Ako moze jos jedna mala pomoc,vec 3h pretrazujem net i ne mogu da nadjem...Interesuje me da li neko zna koje su dimenzije remena za Yamahu Majesty 125 i dimenzija rolnica?Nekidan sam isao ovdje kod nas u Moto Shop i kupio remen ali ne odgovara pa bi volio da znam tacne dimenzije tako da kada budem mjenjao znam sta tacno trazim...Ne mogu sam da skidam variomat (Nemam kompresora)a svaki put mi majstor naplati skidanje i mjenjanje pa mi se ne isplati vise placati...Hvala unaprijed na odgovoru...Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Dule prijatelju, ne možemo svako malo otvarati nove teme kad nam iskrsne neki problem. Spojio sam temu o Majesty 125 koju si nedavno otvorio i ovu novu (greškom je naziv nove teme - biće ispravljeno) Imaš topic o Majesty 125 tj ovaj i u njemu pitaj sve što te zanima. Nema potrebe za novim temama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Stvarno se izvinjavam nisam znao,bas iz tog razloga mislim zbog otvaranja novih tema sam pisao pm satelisu,izvinjavam se jos jednom i hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Ne znam sta je ovo motor mi do nekidan vukao skroz cudno tj.saltao mi je u 2.brzinu nekada na 60kmh nekada na 80kmh,evo od jutros odkako sam krenuo na posao motor ide bez najmanje greske vuce sasvim super i sada je  sve ok sto se toga tice,samo da napomenem da sam vece prije nego cu ga parkirati otjerao na samoposluznu praonu i pod pritiskom oprao oko masine i masinu...I imam jos 2 problema i ja gotov sto se toga tice,nekada hoce da upali nekada ne tj.samo mi okrece bendiks a nece da uhvati da li je moguce da je do akumulatora posto kada se to desi uzmem napunim akumulator preko ispravljaca i neko vrijeme motor pali bez problema(dok motor radi i dok su upaljena svjetla kada pritisnem svirenu sasvim slabije se cuje nego kada ih ugasim i kada su upaljena svjetla i upalim i zmigavac instrument tabla pomalo blinka)?I drugi problem je sto mi je na motoru original yamahin remen (bar na njemu pise  yamaha) i obrisao mu se br.tj.velicina i sada ne mogu da nadjem takav isti remen,za rolnice sam nasao koje su i promjenio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, dule26 je napisao:

...I imam jos 2 problema i ja gotov sto se toga tice,nekada hoce da upali nekada ne tj.samo mi okrece bendiks a nece da uhvati da li je moguce da je do akumulatora posto kada se to desi uzmem napunim akumulator preko ispravljaca i neko vrijeme motor pali bez problema(dok motor radi i dok su upaljena svjetla kada pritisnem svirenu sasvim slabije se cuje nego kada ih ugasim i kada su upaljena svjetla i upalim i zmigavac instrument tabla pomalo blinka)?.......

Jeste, to sa paljenjem ti se desava zbog niskog napona....nemoj to raditi sto radis.

Ocisti kleme, dobro stegni i premeri punjenje. Ako je punjenje dobro (ne ispod 13V i ne preko 15V), zameni akumulator.

Ako punjenje nije dobro, moraces proveriti instalaciju i namotaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Za sve ovo nemam dodataka, samo pratim temu. Da si ovde negde, lepo dođeš kod doktora Dareta o rešeno sve

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

http://www.racing-planet.co.uk/yamaha-majesty-se021-transmission-c-4658_35303-1.html?newcPathco=3&sessID=048a76ce699b5be4ebd138fa52056ffd

A ovde možeš videti i veličine kaiša za ostale proizvođače. Kao i sve u vezi motorića, samo malo preturaj

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400
2 hours ago, Štef said:

Za sve ovo nemam dodataka, samo pratim temu. Da si ovde negde, lepo dođeš kod doktora Dareta o rešeno sve emoji6.png

 

 

 

 

Prije dok sam vozio r6 imao sam nekih problemcica i vozio ovdje kod svakog majstora koji postoji za motore i ako mi vjerujes da su svi samo nagadjali sta je i kako a imao sam problem sa elektronikom dok su govorili karburatori itd.od tada bi radije sam ovako nesto bar pokusao nego da vozim kod nekoga ko nema blage veze i ko ce mi rastaviti i mozda cak i pokvariti ono sto valja :):):) ..A znam volio bi i ja da sam negdje gdje mogu da ga odvezem a da ne razmisljam da ce ga samo vise unistiti :D...Hvala ti za ovo za remen,trazim to vec duze vrijeme ali nisam mogao naci....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Google je čudo . Ja sam bukvalno ukucao Yamaha Majesty 125 belt size . Prvi ili drugi link je ono što postavih. Aj sklapaj i sređuj tu mašinu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 125,Majesty 250,suzuki burgman 400

Remen zamjenjen,rolnice zamjenjene,akumulator zamjenjen,ulje zamjenjeno...Motor kao nov,prije zamjene remena i rolnica maks.mu je bio 100kmh sada ide i do 115-120kmh,problema sa paljenjem nemam odkako sam zamjenio akumulator (inace je fabricki 8ah ali ja sam kupio cini mi se 10ah).Hvala svima na pomoci nadam se da sam miran neko vrijeme :D:D:D...Posebno zahvaljujem Satelisu i Stefu,volio bi da smo blize  pa da popijemo neko pivo :D:D:D.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Sada teraj mašinu i uživaj u vožnji

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nema na cemu, super sto si sredio motor i nemoj je cerati u te brzine jer nije to za nju.....pozzz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja