Jump to content

Moto Zajednica

Honda sky

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: honda sky

Pozdrav, kupio sam hondu sky i to mi je prvi skuter u zivotu... Ne znam nista o njima a o ovom modelu sam jako malo nalazio cak i po stranim sajtovima... 

Elem masina izgleda dobro laicki, dobro vuce mene od 130 kila ide oko 75 na sat mereno gpsom,ima kit na 70 kubika. 

Zanima me kakva je za nalazenje delova kada zatrebaju, koliku mesavinu da pravim na njemu, sta pregledati na motoru? 

 

Nekada sam vozio suzuki ts kros, tomos automatik, apn6 e90 i apn cross do prekjuce.... To sam sve sam odrzavao tako da neke osnove imam buduci da je ovo 2t skuter. 

Sta uzimati od ulja za mesavinu? Ove moje masine su isle na 3 posto fam duotakt ili kad nema dinara oil 4 posto... 

Skuter predpostavljam nece smeti ovako pa da pitam za savet... 

Izvinite na vama verovatno dosadnim pitanjima koje su meni nepoznanica... 

Hvala svima koji pomognu unapred :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Jel moguce da se jos neko u Srbiji pojavio da ima ovaj skuter sem mene. Ja kad sam ga imao bio je jedini sigurno. Posle par godina sam video jedan u zemunu. Sto se tice mesavine sam pravi imas rezervoar za ulje. Ja sam sipao dvotaktol i radio je super. Sampion sto se tice potrosnje ako je sve u redu.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: honda sky

Hvala puno, ipone su mi preporucili 1000 dinara litar. Potrosnja je smesna oko 3,5 litara a ja 130 kila. 

Ima dve u Kraljevu. 

Kakvo je ovo cudo za rezervne delove? 

Da li ima isti agregat kao neke druge honda masine. 

Gorivo moram da mesam sam, pumpa je iskljucena, mislio sam na 3% bi bilo ok? 

Promenio član vlado sky

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Sto se tice delova nista ne znam. Ja sam samo gorivo i ulje tocio i rolnice jednom zamenio. Moja je imala 4 600km kad mi je brat doterao. Verujem da pasuju neki delovi od drugih.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: honda sky

I ja se nadam... Kako sam nesto pretrazivao pasuju delovi od honde bally

Koliko si presao sa njom? 

Ja planiram da on ostane za zenu i kao rezervni skuter za mene a ja cu gledati da pazarim za mene neki 125 4t malo veci sa manjom potrosnjom pa bi saveti dobrodosli... 

Razmisljao sam o hondi spacy, nisu mnogo skupe ima delova a povelike su... Sto mi je najbitnije nije mono amortizer pozadi... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ne secam se tacno jer mi je na 6 400-500 crkao pin od km sata,pukao lezaj naleteo sam na rupu. Realno sam mozda presao 5000-7000km sa njom. Skutercic prva liga,kao biciklo za guzvu gradsku dusu dao.
Samo sto je spor kao puz ide ravno 50kmh. Moj je tako isao sa fabrickim setupom. Ja sam presao na maxi skutere i ne bi se vracao vise na 50ice sigurno tako da podrzavam prelaz na 125ccm

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: honda sky

Hvala druze! 

Imam par pitanja:

Proveravao sam kompresiju paljenjem na kurblu rukom, ide jako lako, gotovo da nema otpora... Medjutim skuter ide ko lud, nosi me uzbrdo jako lepo... Da li je moguce da mu je slaba kompresija? 

Dekla na varijatoru bude dosta topla, da li je to u redu? 

Masina radi ujednaceno, drzi ler gas lepo nema cudnih zvukova osim jednog, kada pustim gas i nabodem kocnice nesto se na trenutak cuje iz varijatora kao klap i posle bude ok. 

Auspuh se dosta greje toliko da bude topla guma od njega, da li je to lose? 

Posto planiram da nakupujem delova za rezervu voleo bih da znam kakvi su kineski cilindri i radilice, vredi li to cemu za nezahtevnu voznju ili da idem na malosi i rms i da se isprsim 4 puta vise? Kakvi su dayco kaisevi? 

 

Izvinite na mnogo pitanja i dosadjivanju ali sta cu kad sam nov pa ne znam? 

Hvala unapred na bilo kakvoj pomoci... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: honda sky

Molim vas za jednu pomoc... Desava mi se nesto cudno sa skuterom... Krene dobro pa onda ne vuce pa vuce dobro pa na uzbrdici koju prelazi sa 40 na sat stane pa ga ugasim i ponovo upalim pa izleti uzbrdo ko iz topa i sve to u jednoj voznji... Sta bi moglo da mu bude? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: kraljevo
  • Motocikl: honda sky

Ljudi ima li koga na forumu da hoce da pomogne? Majstori su mi svi zauzeti narednih nedelju dana a meni skuter treba za posao... Imam problem sa pucanjem na auspuh, varnica na svecici je jako slaba, skuter upali iz prve i radi na leru ali kada dodam gas gusi se ili puca iz auspuha. U voznji ima odlican start-ko iz topa ali posle deset metara smanji brzinu na 20 na sat. Ako dodam gas izgleda kao da sam stisnuo kocnicu. Kad krene uzbrdo pocne da usporava dok ne dodje na to da gotovo stane. Onda moram da ga zaustavim pa da krenem pa posle sto metara opet... Ne znam sta da mislim. Cistio sam karburator koji je delorto 12 dizna je 70.Kratio sam kabal svecice, probao tri ngk dobre i jednu bosninu novu sve je isto. Uz to masina, dekla varijatora i auspuh mi se jako greju... 

Pomozite ako mozete i ako ima koga... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja