Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Travnik
  • Motocikl: Yamaha DT125R

Pozz svima.Imam yamahu dt125r i zelio bih preci na jaci motor.Yamaha je kod nas najpovoljnija i ima svugdje rezervnih dijelova,zbog cega sam se odlucio za sljedeca dva modela.Zagledao sam yamahu wr450f i yz450f ili yz426f.Mana yz-a je sto nema far i cuo sam da ima predugacke brzine sto mi ne odgovara jer bih ga koristio za "hard enduro".Nije to sad neki extremni hard enduro gdje bi se motor pregrijavao,ali opet ne bih nista ispod 400ccm.Mana wr-a je sto je skuplji.Sta vi mislite,koje su mane navedenih modela,mozda ima neki bolji model od navedenih,na sta trebam obratiti paznju pri kupovini?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Ako kupujes motor za sumu onda je bolji izbor wr, skuplji jeste. Ali nemoj podcenjivati ni 250-ice. Ja sam tako mislio dok nisam probao i na kraju kupio 250.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Na sve! Skupi su za odrzavanje tako da dobro gledaj. Ako kupujes motor ispod neke realne trzisne vrednosti onda nesto ima da radis, a ako ga placas punu cenu onda bi trebalo da sve bude na svom mestu. Ima dosta tema ovde na forumu na ovu temu. Procitaj i bice ti jasnije, dosta iskusnih ljudi je pisalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Travnik
  • Motocikl: Yamaha DT125R

Da,ali koliko oni mogu izdrzati radnih sati umjerene voznje i koliko se cesto rade generalke,kod nas ljudi voze motore i ne rade im nista 2-3 sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vozim WR400f, godište 2.000

Nije mi jedini motor, ali za šumu i nezgodniji enduro je keva. Prvih par godina sam pravio greške pa me povremeno i bacao na leđa (mož misliti kakav je 450..).

Podesio suspenziju za sebe, sredio sve što je predhodni vlasnik zapustio ili zasrao i sada sam negde na 500 radnih sati. Otvarao ga skoro, sve je u redu, ne troši ulje, pali ko mina. Ulje menjam na 20-30 r sati, lance, lančanike i potrošne delove regularno, sve što slomim zamenim ili popravim.

Nikad se nije pokvarila ili me negde ostavila. Pouzdan motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da li zna neko gde bih mogao da nadjem srafove za zatezanje lanca za Yamahu YZF450 '09, potrebni i srafovi i matice?
X001-Y001.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav trebala bi mi mala pomoc ako je neko voljan dat savjet...

Kupio sam Yamahu wr 426 motor tip top 

Odvozio sam nedavno  voznju i ugasio ga i evo prije 2/3 dana sam tio upalit da odradi alii on ima dekompresor i po pravilu i po iskustvu paljenja nemoze kurbla proc dok se stisnes dekompresor ali sada on nema funkciju...

Rastavljen je motor klip karike ventili radilica sve je uredno novo ali nemogu odgonetnut stae...hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja