Jump to content

Moto Zajednica

Нови прописи (проблеми) приликом регистрације моторцикла

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
4 hours ago, cWeLe said:

Zvanicno, 3. juna su mi na tehnickom rekli da ne mora da se menja saobracajna zbog broja osovina (to jutro im stiglo obavestenje).

Ali, posto mi je odnos snage i mase bio zapisan na dve decimale a treba na jednu, mora da se menja saobracajna .

 

Tako da, nadju oni uvek nesto..

Da li se smejati ili plakati...

Meni u saobracajnoj pise jedna decimala. Bio sam nesto skoro u "Henex"tehnickom i kazu da njih ne zanimaju osovine ,ali da obavazeno odnos mora da ime 2decimale i da za to traze da se vadi nova saobracajna i kako bih ja morao da uzimam novu.:grr::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
pre 53 minuta, Mrva je napisao:

Znaci ne stoji prazno

Ja kazem da sam registrovao motor, bez da mi je iko spomenuo broj osovina... 

Nismo se sporazumeli, za te crtice ti kazem generalno... Baci pogled na saobracajnu i videces da one stoje na mestima gde ne treba da pise nista. 

Tako je i kad je ocitas, neke stavke su sa (-)...

Ne mogu sad da idem kuci da slikam ceo list da vidis...

A ova fora sa 0 ili 2 je bila samo da nas malo dodatno izmuzu i nista vise...

 

I eto, @Doktorski je trazio pravilnik, u kome lepo pise sta i kako, a radnik ams-a odbija da postupi po njemu, jer ga jednostavno boli djoka!

Umesto da kaze tamo nekom iznad, mailom, dopisom, licno il kako vec: aloooo, ovde pise tako i tako, treba se to ispraviti!

Ali, sto bi to radio....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ako se dobro secam, u mupu sam , a ne na tehnickom, pre koju godinu pri promeni saobracajne (bas zbog broja osovina) napomenuo da ne upisuju i tada su mi rekli da softver automatski popuni 0 ako se polje ostavi prazno

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

A ovi iz mup-a koji kontrolisu tehnicke preglede samo cekaju i najmanju gresku pa da ih opale sa kaznom i zatvaranjem,a amss pod cijom je kapom je posebno pitanje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

Sto se tice decimala, danas regostrovan motor sa dve decimale, doduse morali su da zovu nekog telefonom, verovatno sefa, da provere da li mora da se ispravlja na 0.1 ili moze da ostane kako je upisano. Izgleda da i tu onda nije sve jasno oko pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
2 hours ago, xroad said:

Sto se tice decimala, danas regostrovan motor sa dve decimale, doduse morali su da zovu nekog telefonom, verovatno sefa, da provere da li mora da se ispravlja na 0.1 ili moze da ostane kako je upisano. Izgleda da i tu onda nije sve jasno oko pravila.

Verovatno ce te neko nekada drndati zbog toga

http://registracija-vozila-online.rs/tehnicki-pregledi/uputstvo-za-popunjavanje-prve-strane-registracionog-lista.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sachs xroad

@Mrva

Vozicu ovako dok moze da prodje :moto3:, na skuteru mi je bio taj broj preko 20 (njihovom greskom naravno) i tek posle 3 godine su provalili da treba da se ispravi (naravno o mom trosku :neznam:).

Potrebna je dobra reogranizacija sistema i edukacija zaposlenih a ne da nesto i moze i ne moze, i da vecito mi budemo ovce za sisanje. >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: -
  • Motocikl: CBR 600 F3, MT-09 SP
Da li se smejati ili plakati...
Meni u saobracajnoj pise jedna decimala. Bio sam nesto skoro u "Henex"tehnickom i kazu da njih ne zanimaju osovine ,ali da obavazeno odnos mora da ime 2decimale i da za to traze da se vadi nova saobracajna i kako bih ja morao da uzimam novu.:grr:

Tragi-komedija.. vozim CBR600F3, motor ima 75kw, 206kg (sa tecnostima). Odnos snage i mase je 0.36 ili 0.4 kako oni traze. Kada je ocarinjen 2010., neko je upisao da motor ima 283kg. Zatrazio sam im da izmene i to, da budu bar validne vrednosti kad menjam saobracajnu. Odgovor koji sam dobio bio je - ako ti ne pise na plocici, ne mogu ja da menjam to. Na plocici ne pise, tako da je ostalo 283kg, 0.27 odnos snage i mase, tacnije 0.3. Sledece godine ce traziti da pise u obliku razlomka.. one tamo ce mi reci da kilaza nije regularna itd..
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

U nekim zemljama se upisuje masa vozila spremnog za voznju (+75 kg sa vozacem) a tebi je sada upisano ovo kao prazno vozilo a ustvari je sa vozacem i kada se radi kocioni dijagram na ovu masu se dodaje 75,znaci unosi se 358kg,uvek ce biti neispravan.

Ali vise ne dozvoljavaju da mi promenimo masu (mada su ovo i zasrali na teh.) i jednog dana ces morati na ispitivanje da se utvrdi prava masa. A ispitivanje se placa,dobro.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 13 sati, bdada je napisao:

U nekim zemljama se upisuje masa vozila spremnog za voznju (+75 kg sa vozacem) a tebi je sada upisano ovo kao prazno vozilo a ustvari je sa vozacem i kada se radi kocioni dijagram na ovu masu se dodaje 75,znaci unosi se 358kg,uvek ce biti neispravan.

Ali vise ne dozvoljavaju da mi promenimo masu (mada su ovo i zasrali na teh.) i jednog dana ces morati na ispitivanje da se utvrdi prava masa. A ispitivanje se placa,dobro.

 

Kad sam kupio hondu bila je upisana masa 380 kg,(motor po knjizi 223 kg) cifra koja nikako ne moze da se dobije,a cemu bilo kakvo ispitivanje kad sve pise u knjizi koju dobijes uz nov motor ili na wikipediji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

Kad sam kupio hondu bila je upisana masa 380 kg,(motor po knjizi 223 kg) cifra koja nikako ne moze da se dobije,a cemu bilo kakvo ispitivanje kad sve pise u knjizi koju dobijes uz nov motor ili na wikipediji

Tih 380kg je najveca dozvoljena masa (masa praznog vozila + dva putnika) pretpostavljam,trebalo bi da pise na nalepnici ako je ima.

A zasto ispitivanje,sa jedne strane je u redu jer je tu masu upisao neko ko nezna svoj posao i nema osecaja za tezinu kada je radjen prvi teh. pregled a sa druge strane ta ispitivanja su skupa,ali ne znaju drugacije puniti budzet pa svake godine ubace nesto novo sta mora da se ispravlja ispitivanjem.

Evo ti primer: 

Pre tri godine nam zabrane da ispravljamo masu praznog vozila (uvek smo uzimali masu iz kataloga koji poseduje svaki teh. ili bi bar trebalo) a bude likova koji upisu za Golf mk4 masu 900kg (masa Golfa mk2) a treba oko 1300kg i kada radis dijagram dobijes kocioni koeficijent 100% (ima ga samo F1) zatim posalju dopis da za teretna vozila zbir mase i nosivosti mora biti isti kao najveca dozvoljena masa,posto ne smes menjati masu (a u mnogo slucajeva ocigledno pogresna) od ndm oduzmes masu praznog i menjas nosivost (a to je fabrika propisala pa ti digitronom to "popravis"),naravno skoro niko nije to radio misleci neko ce se setiti pa promeniti naredjenje (sto je bilo slucajeva)sledece godine ishod je bio zatvaranje skoro svih teh. pregleda u Srbiji,ponovno otvaranje nesto preko 100000 din. x 1000 tehnickih minimum.

Sta se sledece desava,ta vozila kod kojih nije uradjena ispravka morala su na ispitivanje (oko 100 oero) a kada dodju na ispitivanje MORAJU doneti odvagu,tako su dobili masu tacnu u kg a mi to nismo smeli,naj gore od svega oni kojima je ranije uradjena ispravka uzimajuci masu iz saobracajne sada mogu imati problem,sto je bio slucaj:masa iz saobracajne manja za 200kg od pravog stanja,covek stane na SLO granicu i automatski je na vagi,ima papire za teret,vaga pokazuje jedno a saobracajna drugo i ispadne da krije 200kg robe,dva puta je istovarao i kada se vrati prazan utvrde da je greska,sam je dosao i platio ispitivanje iako je bilo promenjeno "po propisima"

Ja sam sada udavio tebe (i ostale) pisanjem a to je cilj ispitivanja,da te zbunim i ubedim da ces biti bezbedniji kada mi platis i niko drugi nezna to da uradi.

Nego dali jos vozis Deauville,bio covek u Sapcu ima VA table a nisi ti  :)  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ja registrovao skuter pre par dana, u saobraćajnoj mi pisalo 2 osovine, niko me ništa nije pitao.

Izgleda da ništa nije harmonizovano, niti uskladjeno kod nas. Ako prave problem na jednom tehničkom, odeš lepo u drugi i možda prodješ bez problema :)


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I ja volim da procitam kako se igraju sa nama ko macka sa misem. A mi ih hranimo,lopovi politicki  i agencije izmisljene da muzu ovaj siroti narod. I onda me pitas, sto zelis u inostranstvo? Zaista?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@ bdada,upravo to sto si ispricao,cemu originalne-fabricke knjige(katalozi)kad neki nasi strucnjaci znaju bolje,a osim toga i mup ima bazu podataka za sva vozila(pa i pozicije broja sasije koje nisu na uobicajenim mestima).Deauville je jos kod mene mada su nedavno dve otisle iz Valjeva,jedna crvena i jedna siva kao moja
http://s1.upslike.net/2017/06/17/06371321b8dbd77e3beed78ada10fb82.jpg
 

http://s1.upslike.net/2017/06/17/06371321b8dbd77e3beed78ada10fb82.jpg



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 - Meni u nazivu motora piše Vigaro,

boja crvena ( umesto bordo ) 

naravno:  2 osovine 

one decimale i nule ... to je tek misterija 

Registracija mi ističe za 7 dana  a saobraćajna mi važi samo do Marta 2018. 

Kako me plašite. 

Jbt , pa ja bolje sam da počnem da radim to parče plastike i nalepnicu .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema
7 hours ago, Jašim said:

 - Meni u nazivu motora piše Vigaro,

boja crvena ( umesto bordo ) 

naravno:  2 osovine 

one decimale i nule ... to je tek misterija 

Registracija mi ističe za 7 dana  a saobraćajna mi važi samo do Marta 2018. 

Kako me plašite. 

Jbt , pa ja bolje sam da počnem da radim to parče plastike i nalepnicu .  

Nema sta da se plasis. Sve policijske uprave su dobile dopis sa kojima se vise ne trazi menjanje saobracajne ako pise ili ne pise broj osovina.

One decimale i nule..to je odnos snaga/masa. Snagu podelis sa masom praznog vozila i dobijes taj broj. On je bitan zato sto se preko njega gleda da li je motor za a1, a2 ili a kategoriju. (ovo nije jedini kriterijum)

Sto se boje tice...bordo ne postoji vec je to nijansa crvene boje i to tamna crvena koja ima svoju posebnu oznaku.

I za vazenje saobracajne...to je odlozeno koliko ja znam za par godina. nece se jos menjati saobracajne iako su istekle ili ce uskoro isteci.

Najveci problem je naziv motora, ali ako je zadnji tehnicki od prosle god dobro napisao onda mozes da trazis od supa da oni zamene saobracajnu o njihovom trosku.

 

Na kraju krajeva u pitanju je trosak od nekih 12 eura ukupno ako budes morao menjati saobracajnu. nemoj se nervirati toliko u zivotu zbog toliko jeftinih i sitnih stvari, da bi penziju docekao zdraviji i da mozes duze da sisas drzavu kroz tu istu penziju :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Na kraju krajeva u pitanju je trosak od nekih 12 eura ukupno ako budes morao menjati saobracajnu. nemoj se nervirati toliko u zivotu zbog toliko jeftinih i sitnih stvari, da bi penziju docekao zdraviji i da mozes duze da sisas drzavu kroz tu istu penziju :)

 

Bravo Markoizkule to je  moj moto uvek.Ovde stvarno ima mnogo ljudi koji kidaju nerve oko gluposti

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 4 minuta, Alex DeLarge je napisao:

Treba slobodan radni dan za reg.  Onda 10-15 radnih dana da ti izrade saobraćajnu. Za to vreme NE MOŽEŠ preko granice.  I kad prođe tih traženih 10-15 dana moraš LIČNO da dođeš opet u radni dan. Da tražiš slobodan dan ako si zaposlen jer ne može subotom da ti da saobraćajnu. 

Ako živiš npr u BiH onda je sex na kvadrat. 

Onda će neko pitati zašto ne registruješ motor u BiH.  Zato što je ovde još veći sex.  Jebeni balkan. 

Uglavnom registrovao sam motor 27.4 a dižem saobraćajnu polovinom jula.  Do tad džaba stoji u garaži jer ne može preko granice . 

Da je samo 12 evra sigurno ne bi na forumu tražio saosećanje. 

'bem li ga ne znam odakle si ti , ali ovde u Bgd. sam podizao za 4-5 dana saobračajnu i to ne jednom nego pet šest puta, pa da ne ispadne da sam imao sreće.Drugo i agencije ti to završavaju opet naravno 10€ a i tu si na uštedi jer se ne cimaš (vreme je novac) i ne trošiš gorivo. Sve u svemu to ide u radni staž i ko se odvaja od života za cvancig ojro i nervozira i ne treba da se vozi, mislim zdravlja radi da me ne shvatiš pogrešno. Možda je i karma u pitanju ko će ga znati ............. Don't worry be happy 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Kod nas saobraćajna može da se podigne (druga dokumenta takođe) i u drugoj smeni, do pola 8 - 8 uveče. Može i subotom. Ne treba slobodan dan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 18.6.2017. at 0:43, Jašim je napisao:

 - Meni u nazivu motora piše Vigaro,

boja crvena ( umesto bordo ) 

naravno:  2 osovine 

one decimale i nule ... to je tek misterija 

Registracija mi ističe za 7 dana  a saobraćajna mi važi samo do Marta 2018. 

Kako me plašite. 

Jbt , pa ja bolje sam da počnem da radim to parče plastike i nalepnicu .  

 - Danas registrovao 16.417 na 3 rate.   Ništa nisu tražili , pitali...  valjda navikli na mene.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ja nemam pojma koja sila vlada svetom, al koji god da si glavni tamo gore, aman popustaj, ovde mi menjaju saobracajnu, zato sto su se zae*ali kad su pisali koliko motocikl ima osovina. Imao do sad dve, pa sad kazu da nema ni jednu. A za ove decimale mogli su da nauce kako se te brojke koriste, kasno je sad izgleda da uce sta je vece 0,2 ili 0,15.  Lakse bi mi bilo da samo dam pare koliko god da kosta, nego da slusam objasnjenja koja veze nemaju sa mozgom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja