Jump to content

Moto Zajednica

Нови прописи (проблеми) приликом регистрације моторцикла

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A ja sto sam prekjuce platio za novu i sad vozim na potvrdu sto su mi dali?? Sta cemo sa tim? Mi koji smo bili primorani da platimo? 

Pravnici ,molim pomoc? Treba da se skupimo u grupu i trazimo refundaciju sredstava! Igubljen dan na poslu,pretrpljen stres i nadoknada za izdavanje nove saobracajne. :Hitman: mozemo ih dobiti 100%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: LE
  • Motocikl: stromče ;)
46 minutes ago, Astral said:

A ja sto sam prekjuce platio za novu i sad vozim na potvrdu sto su mi dali??

Pripazi na tu potvrdu, to je dokument od vrhunskog značaja. Ja sam moju izgubio i pre preuzimanja saobraćajne sam morao da pišem izjavu da je izgubljena.

 

Onaj na šalteru mi je pružio saobraćajnu i rekao da se potpišem na neki papir i da mu vratim Potvrdu. Neam, izgubi gu - odvratio sam lakonski. Pogledao me je kao da sam pitao za registraciju tenka T-34-85M.

 

Znači, da se čuva Potvrda ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 20 minuta, icvele je napisao:

Pripazi na tu potvrdu, to je dokument od vrhunskog značaja. Ja sam moju izgubio i pre preuzimanja saobraćajne sam morao da pišem izjavu da je izgubljena.

 

Onaj na šalteru mi je pružio saobraćajnu i rekao da se potpišem na neki papir i da mu vratim Potvrdu. Neam, izgubi gu - odvratio sam lakonski. Pogledao me je kao da sam pitao za registraciju tenka T-34-85M.

 

Znači, da se čuva Potvrda ;)

A kad vratiš potvrdu ,  dal ti daje potvrdu da si je razdužio?   :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: LE
  • Motocikl: stromče ;)
38 minutes ago, Jašim said:

A kad vratiš potvrdu ,  dal ti daje potvrdu da si je razdužio?   :)

Pa otkud znam esam reko da sam moju izgubio? (Potvrdu) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 4 sati, Astral je napisao:

A ja sto sam prekjuce platio za novu i sad vozim na potvrdu sto su mi dali?? Sta cemo sa tim? Mi koji smo bili primorani da platimo? 

Pravnici ,molim pomoc? Treba da se skupimo u grupu i trazimo refundaciju sredstava! Igubljen dan na poslu,pretrpljen stres i nadoknada za izdavanje nove saobracajne. :Hitman: mozemo ih dobiti 100%

Dok god budemo imali kratko srpsko pamcenje ovako ce nam biti,setite se epsa,rtsa,stanova,cekova i svih ostalih gluposti u zadnjih 25 godina i onda i dalje glasajte za ista govna(koja zaposljavaju svoju pametnu decu a mi cemo nasu slati preko trbuhom za kruhom) i cudite se kako nam nije bolje,sta se koji moj cudite vise nije mi jasno>:(.

@astral-nista licno tebi,ali svaki dan se neko cudi nesto kao da zivimo u Norveskoj a ne ovde

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.
Pre 5 sati, piki je napisao:

Dok god budemo imali kratko srpsko pamcenje ovako ce nam biti,setite se epsa,rtsa,stanova,cekova i svih ostalih gluposti u zadnjih 25 godina i onda i dalje glasajte za ista govna(koja zaposljavaju svoju pametnu decu a mi cemo nasu slati preko trbuhom za kruhom) i cudite se kako nam nije bolje,sta se koji moj cudite vise nije mi jasno>:(.

@astral-nista licno tebi,ali svaki dan se neko cudi nesto kao da zivimo u Norveskoj a ne ovde

Probacu da isteram pravdu,dokle cu stici ,videcemo.. Nadam se da ce i ostali osteceni pokusati.

Sto se tice glasanja,upoznat si sa mojim stavom. Politika me ne zanima previse mada sam upucen, da se 1 posten pojavi,ja bi za njega glasao,buduci da takvog nema,nemam za koga da glasam.

A po pitanju cudjenja,zacudilo bi me da nisu pokusali da nas pokradu,a lopovluk nam je svakodnevica,nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
Pre 3 sati, hard_rock je napisao:

Ako je na cipu , zasto se ne izmeni samo, zasto nova? Ludilo

pobogu, pa kako onda uzeti raji pare za 2 klika? ili mozda sad parama od ove zamene skupljaju 2000000e kojim ce da plate necije sinove koji su igrom slucaja bas juce otvorili software developer firmu, koja ce dati najbolju ponudu da izradi potpuno nov i inovativan softver za editovanje unosa na vec postojecoj saobracajnoj.

 

ja sam platio vadjenje nove jer sam menjao boju motora (koji je isto kao i broj osovine podatak koji je upisan samo na cip).  otisao da preuzmem, upisana mi je nova boja, ali i 2 osovine. vraca je agencija na zamenu. zivo me interesuje, da li ce kartica koju cu da ponovo cekam 2 nedelje imati isti serijski broj kao ova koju sam danas drzao u ruci na salteru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Bez veze!, drugaru za auto prikolicu sa dve osovine teli da pišu kaznu, kaže policajac, mora da ima E kategoriju, a ti si tero tri osovine sa A! :jee:

Promenio član Lug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Данас сам посетио АМСС да одрадим технички преглед и наравно не може да се одради са потврдом, пошто на потврди нема свих података о возилу, а још нову саобраћајну нисам подигао.

 

Бтв  питао сам човека за неведени проблем, на шта ме је погледао као да сам му побио пола фамилије и извадио књигу (правилник) који је МУП издао 2010. године у којој је јасно дефинисано (поглавље Саобраћајна дозвола, став 16. - ако се добро сећам) да мопедима, моторциклима, лаким трициклима, тешким трициклима, лаким четворочкашима и тешким четворочкашима у саобраћајној не треба уносити број осовина, ни нулу (0), ни један (1), ни два (2) нити било који други број и да се то односи само на путничко возило, камионе и остале кавезаре... Значи празно. У понедељак ћу подићи саобраћајну па ћемо видети колика смо банана од државе.

 

На моје питање ''шта ако је попуњено то место за број осовина погрешно, нпр пише један, два, три...?'' човек је слего раменима и насмејао се... Да, врло смешно... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Kymco Agility City

Pošto sam kroz ovaj pakao prošao prošle godine evo o čemu se radi:

Tehnički pregledi nisu znali šta da pišu za motocikle, pa su svima automatski lupali 2 osovine kao na kolima. 

Činovnici u SUP-ovima nisu znali da treba da stoji nula, pa su propuštali.

Osovine se nalaze između paralelnih točkova, te stoga ne može biti nijedna na motoru.

Inače 3 puta sam menjao saobraćajnu za skuter od 50 kuba:

  1. Pet godina je registrovan na 33KW (moš misliti nikom nije bilo sumnjivo 5 godina da skut od 50ccm ima 33kW)
  2. Dve godine je registrovan sa dve osovine (!!!)
  3. Ako ovu treću budem morao da menjam... šta da vam kažem, uvek je bolje pobiti njih nego sebe

U suštini svi su krivi sem nas. I tehnički i SUP-ovi. Prvi zbog neznanja, drugi zbog neinteresovanja, a i jedni i drugi zbog nestručnosti u svom poslu.

 

A da najbitnije - ovo nije novina! Ovo je bilo sa prvom promenom ZOBS-a. Samo što NIKO (ni tehnički ni SUPovci) NIJE NAŠAO ZA SHODNO DA PROČITA PRAVILNIK!?!?! EEEEJ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Данас подигао саобраћајну и наравно није ме изненадило - број осовина: 2

Грешка је очигледно намерна. Неко намерно прави ''рупе у систему, а тај исти систем се свесно имплементира у реалан свет. Неко ко је доменски експерт чита правилник и каже ок имамо ту рупу, ту рупу и ту рупу. Идемо сад ћемо мало са овом рупом да зезамо све око нас. Па кад људи провале онда се грешка исправи и терамо даље. Следећа рупа... За то време особа плати х пара и све у ''државни апарат. Гистро!

Жена на шалтеру у Љермонтовој ми маше папиром на коме пише да је на месту пребивалишта претходног власника тако уписано (уверење о плаћеном порезу) и да они не могу ништа у вези тога, сем тамо да се преда захтев па да се чека да неко исправи грешку.

 

On 9.6.2017. at 6:37 PM, Mrva said:

Mislim da softver ne dozvoljava da ostane prazno

@Mrva  Да ли је то инсајдерска информација или си ''пиратски донела закључак? Такве ствари су јако поверљиве и стоје само у документацији система. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Predmet: Broj osovina

Ova uprava je dopisom 03/8 broj 223-464/10-1 od 29.12.2010. godine dostavila obaveštenje svim ovlašćenim organizacijama za vršenje tehničkog pregleda uputstvo za popunjavanje prve strane registracionog lista u kojem je navedeno da se podatak o broju osovina ne upisuje za mopede, motocikle, tricikle i četvorocikle.


Naime, ukoliko je u saobraćajnu dozvolu, za navedene vrste vozila, upisan podatak o broju osovina nije potrebno da se taj podatak menja i da se izdaje nova saobraćajna dozvola jer taj podatak nije od značaja za ove vrste vozila.


S tim u vezi, ukoliko su podneti zahtevi za pokretanje prekršajnog postupka protiv ovlašćenim organizacijama za vršenje tehničkog pregleda jer je u registracioni list upisan podatak o broju osovina (npr. upisan je broj 2) potrebno je odustati od tog zahteva.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
UPRAVA SAOBRAĆAJNE POLICIJE
Odeljenje za saobraćajno-tehničke poslove i

prekršajni postupak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: -
  • Motocikl: CBR 600 F3, MT-09 SP

Zvanicno, 3. juna su mi na tehnickom rekli da ne mora da se menja saobracajna zbog broja osovina (to jutro im stiglo obavestenje).

Ali, posto mi je odnos snage i mase bio zapisan na dve decimale a treba na jednu, mora da se menja saobracajna .

 

Tako da, nadju oni uvek nesto..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
On 6/9/2017 at 18:37, Mrva je napisao:

Mislim da softver ne dozvoljava da ostane prazno

Sent from my HomTom HT3 using Tapatalk
 

Gde treba prazno stave crticu (-)...

 

Inace, danas produzio registraciju.

Niko nista nije spominjao, ni trazio, ni prepravljao, nisu cak ni pitali sto sam dosao kolima, a registrujem motor :sampion:

Ja ne znam gde nalazite te tehnicke sto izmisljaju sve i svasta.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ti tehnicki su svugde van Beograda,mi to da uradimo vezali bi nas za branik,vukli do terazija i tamo obesili za primer.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
2 hours ago, ser said:

Ja ne znam gde nalazite te tehnicke sto izmisljaju sve i svasta.....

Ја стварно не знам чему такав коментар, јер као што сам у претходним постовима навео у питању је АМСС на Зрењанинском путу 114 (мени најближи). :stabre:

 

Данас сам био на техничком у исти. Питао да ме прими, каже дај да очитамо саобраћајну. Пише број осовина: 2, не може. Не смем да те примим због инспекције. 

 

@bdada Друже све је то лепо и супер. Али очигледно да су прописи једно, а пракса сасвим нешто друго.... Очигледно АМСС није добио такав допис.

 


Ево питање за све: Где отићи на технички на ком те не др*ају за саобраћајну по питању броја осовина? Који технички преглед у Београду је добио такав допис као што је колега навео?

Унапред свима хвала на одговору.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
3 hours ago, ser said:

Gde treba prazno stave crticu (-)...

 

Inace, danas produzio registraciju.

Niko nista nije spominjao, ni trazio, ni prepravljao, nisu cak ni pitali sto sam dosao kolima, a registrujem motor :sampion:

Ja ne znam gde nalazite te tehnicke sto izmisljaju sve i svasta.....

Ajde iscitaj svoju saobracajnu pa nam kazi sta pise za broj osovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

@Doktorski 

Pa ti iz amss-a su naveci debili, zbog njih se i desavaju te peripetije...

Kako sad ne moze, inspekcija, kurci, palci, kad su dobili dopis pre neki dan da moze 2 osovine (rece to ovde neko pre par dana).....

Druga stvar, ne znam dal iko od tehnickih pregleda ima valjke za motore? I kako ce oni sad po propisima da provere motor??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

@ser Прво ни један технички нема ваљак на коме се извршава техничка исправност моторцикла, а техничких експерата који треба да изврше преглед тек нема...  Прво да ми да једно 2к јевреја, па нек седи до сутра. Ако нешто сје*е - ето њему тај што је сје*о, а ја одох себи да узмем други... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja