Jump to content

Moto Zajednica

savet oko izbora kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: padina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

Kao sto tema glasi,hteo bi vase misljenje i savet za kupovinu kacige,,ne mogu da se odlucim izmedju tri modela,pa bi zeleo savet vas iskusnijih...

prva kaciga,koja mi se svidja na oko i koju sam probao i sasvim ok mi odgovara je AGV COMPACT,flip up  http://www.agv.com/row/en/compact-st-e2205-multi---course-yellow%2Fblack/211021A2HY004.html?cgid=modular-compact-st#start=1

druga je SHARK EVOLINE 3 STRELKA  http://www.bbmoto.sk/tovar/3389-EVOLINE_3_STRELKA_Black_Yellow

treca je Arai X TOUR 4,HONDA  https://www.google.rs/search?q=honda+arai+tour+x+4&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwijyJuUtZ3UAhXJlCwKHU2HDpoQsAQIMQ&biw=1858&bih=1134#imgrc=2uMK3Ki3JFxd1M:

koja nije flip up,ali je po meni naj udobnija,jedino sto mi je kod nje odbojno je D kopca,znam da je najsigurnija ,ali mi bas nesto ne odgovara,jer imam isto jednu arai rx 7 i iskreno,malo mi smeta ta kopca...ne vozim motor na neke duge relacije,ali ove tri kacige mi se najvise svidjaju,ako ima neko da mi preporuci neku drugu,slobodno neka napise,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Ја већ пар година носим SHARK, прво EVOLINE 2  а задњу сезону SHARK EVOLINE 3 карбон и изузетно сам задовољан. Потпуно је функционална у оба режима (џет и фул фејс) и има хомологацију за оба режима. Буквално можеш да возиш и 150 км/х у џет варијанти, без да ти то ствара неки проблем због ветра. Наравно да не препоручујем да је тако користиш али сам ја пробао до које брзине то "шљака" и био пријатно изненађен.  За цену која је наведена у овом огласу наћи ћеш је и код нас, у Yamaha-Barel у Сава Центру. Поздрав. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: padina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

Da,bas sam i njih zvao pre neki dan,i rekli su mi da ovaj model dolazi iduce nedelje..u barelu je malo skuplji.za iste pare,sam nasao i arai tour x4,i zato mi je problem da se odlucim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Па те две кациге се никако не могу упоредити. Араи је Крос-Офроуд кацига, без опције конверзије у џет. Никад нисам носио Араи, не могу да се изјашњавам у вези квалитета и удобности али ова Араи и Шарк Еволајн 3 су две потпуно различите кациге.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

У том случају, Еволајн је далеко универзалнија и употребљивија. Просто због конструкције. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Ja sam uvek za full face kacigu , prijatelj je imao jako lose iskustvo sa flip up kacigom pri padu tako da nikom ne preporucujem. Nisam nosio ni jedan od navedenih modela tako da ti ne mogu pomoci oko njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja