Jump to content

Moto Zajednica

Led farovi

Recommended Posts

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Evo ovako,imao ksenone pa ih skinuo i stavio h4 dva komada,u pitanju je STenera,nisam bio zadovoljan sa ksenonima,ono fakat bljesti ko na koncertu ali ne obasjava mi put kako ja hocu. Pomislio sam da nisu mozda ksenoni duzi(sama sijalica) fizicki, pa ne bacaju na pravo mesto na senilu fara pa zbog toga ne rasipa svetlo kako treba. Nije to. Stavio h4 sijalice kad ono ista stvar samo sto nesto sporo prebucuje iz kratkog u dugo a blic mogu da zaboravim,dok ja blicnem prodju tri auta i tek 4. vidi da blickam. I to mi nesto cudno ali aj, stavim dve led sijalice h4 i sad one super sijaju ali na leru konstantno trepere kad je motor ugasen rade normalno. I kad dodam gas prestanu da trepere ali zato u voznji pod gasom svako pipkanje kocnice,migavaca,sirene desi se da zatrepere. Jel ima neko predstavu sta bi to moglo da bude. Akomulator fabricki ide od 14ah a ja imam neki od 12ah, neznam dali to ima toliko uticaja,motor je palio i zimus sasvim normalno. Regler je Joškin tako da ni tu ne bi trebalo da ima problema. Svaki savet ili neko iskustvo dobro bi doslo.

 

prati s mobilnog

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

Imas prljavo napajanje u radu, a led je osetljiv na to... Mozda i naizmenicnu komponentu. Predpostaljam da imas jos dodatih potrosaca?

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Nemam nista osim toga ako mislis na neke dodatne farove jok, imam samo uticnicu 12v koja je spojena na zivu struju. Kako to mislis "prljavo" napajanje? Pojasni i daj predlog za rešenje.

STenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Plus dovedi sa debelim kvalitetnim kablom sa baterije na relej.
Čini mi se 2,5mm kvadratna treba bit kabel


Vozim motor a nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere
bfa0b253358776bb953c60ac1c09caf5.jpg


Vozim motor a nisam bajker.

Da, bas lepo izgleda to spojeno kod tebe, kod mene nisam primetio nikakav relej a zice sa akomulatora mi dolaze nemam pojma od kuda i sta je sve spojeno preko njih

STenera je najbolji motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Zaboravih reći, za top rezultat nedostaju farovi sa tdr125 koji imaju obadva H4 stakla, koja znatno utječu na konačni ishod cijele priče 2XH4,a to je pouzdana i obilna količina svijetla iz te dvije žarulje.

 

Vozim motor a nisam bajker.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lepo odradjen posao ali slika ce malo kome znaciti,  potrebna je sema ili opis radova.....kao na primer:

 

- 2 relea za oba sociva (rele sa 4 pina)

- 2 zajednicka plusa (+12V) za oba relea (zica crvene boje na poz. br. 30 (dovod releu))

- 2 zajednicke mase (-12V) za oba relea (zica crne boje na poz. br. 85 (masa relea))

- preseci zicu od oborenog svetla, kraj koji ide od motora staviti na poz. br. 86 (struja preko prekidaca)

  drugi kraj sto ide ka sijalici oborenog svetla staviti na poz. 87 (izlaz ka potrosacu)

- preseci zicu dugog svetla i isto uraditi kao za oboreno svetlo

 

Na glavnom napajanju (zica koja ide na poz. br. 30) potrebno je staviti kuciste sa osiguracem od toliko i toliko A (ampera), zatim potrebna su 2 relea sa 4 pina po komadu sto znaci da treba 8 buksni, probna lampica, strips traka vise komada, termo buzir (moze i ne mora), secice, izolir traka, kalaj i lemilica pod obavezno i tek tada je posao odradjen po PS-u.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Početnik, 587 postova
  • Lokacija: zemun
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tennere

Resen problem kod naseg predobrog Arakisa. Tanke zice, nastavljane vise puta bez lemljenja, nedostatak relea i sve to je uslovilo malu iliti nedovoljnu voltazu na krajnjoj buksni, tj. 10.2 V. posle dovodjenja normalne zice par lemova i relea dobijeno tih 2 V kolko je falilo i sad sa led sijalicama vise nema treperenja i sve to sija bolje od ksenona.

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/42025-yamaha-super-tenere-xtz-750/&do=findComment&comment=1981823

 

 

Sent from my SP6.2 using Tapatalk

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja