Jump to content

Moto Zajednica

Mitas E-09 Dakar za BMW R 1150 GS

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pozdrav društvo,

 

U želji da se što lakše švrćkam po neasfaltiranim putevima, stazama i bogazama uzeo sam Mitas E-09 Dakar:

 

mitas_e09_dakar.jpg

 

Trenutno imam Metzeler Karoo 3 kao 50/50 gumu koja mi se odlično pokazala. Ali čovek ne bi bio čovek da nije radoznao da proba gumu koja je još više namenjena off-u. A Mitas E-09 Dakar je po njima 20/80 (road/offroad).

 

Sa cenom od 15.990 Din trenutno za 110/80-19 + 150/70-17, odlučio sam da ih uzmem i probam na predstojećim vožnjama po terenu.

 

Ideja mi je da sa njima po asfaltu vozim samo ako moram, i što kraće deonice... Ali ne verujem da ću moći da izbegnem i duže deonice dok ne dođem do željenog terena.

 

Pa eto... Da li je neko probao na nekom težem enduro motoru i kakva su vam iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Vozim ih na 2006 Lc4 adventure (za mene je to teži motor), par godina.

Tvrde podloge ok, blato loše, mokar asfalt problematično.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
29 minutes ago, Alp said:

Vozim ih na 2006 Lc4 adventure (za mene je to teži motor), par godina.

Tvrde podloge ok, blato loše, mokar asfalt problematično.

 
 

 

Uh... :) To nije odgovor koji sam očekivao. Najviše imam frku od blatnjavih površina pa sam mislio da njima rešavam bar malo tu frku.

 

Mada, ja imam iskustva sa blatom samo sa putnim gumama kao što su Metzeler Tourance (bez Next) i Pirelli Scorpion Trail (prva verzija, ne II) i 50/50 gumama Metzeler Karoo 3. Ako ove Mitas E-09 Dakar budu bolje po blatu od Karoo 3 biću zadovoljan.

 

Ako ti nije teško, napiši koje gume su ti referenca za takvu ocenu? :takoje: Odnosno, koje bi preporučio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Pa ja sam od Mitasa uglavnom na skroz terenskim gumama (C02 - C03, C-15, EF 06...), i to mi je parametar. E09 dakar je bolji za teren od tvojih pomenutih ali po meni slabiji od npr TKC80 ili slične u rangu. Kod Mitasa je crvena linija - tvrda, zelena i žuta linija - mekša guma. Dobra stvar je da ako ne voziš mnogo po asfaltu, potraju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Ja sam do sada sa zadnjom E-09 Dakar prešao 10500km (sve moguće vrste puteva i podloga, ipak pretežno asfalt) i ostalo je još oko 4mm šare što bi trebalo biti dovoljno za hiljadu ili tri. Ne voli baš mokar asfalt, ali obzirom da je uparena sa prednjom Mitas C-17 (kros guma) E-09 nije ograničavajući faktor :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
22 hours ago, Alp said:

Pa ja sam od Mitasa uglavnom na skroz terenskim gumama (C02 - C03, C-15, EF 06...), i to mi je parametar. E09 dakar je bolji za teren od tvojih pomenutih ali po meni slabiji od npr TKC80 ili slične u rangu. Kod Mitasa je crvena linija - tvrda, zelena i žuta linija - mekša guma. Dobra stvar je da ako ne voziš mnogo po asfaltu, potraju...

 

 

Odlično! To je ono što mi treba. Da bude makar za nijansu bolja od Karoo 3 na terenu. Na asfaltu bih izbegavao da vozim duže sa njima.

 

Kod E-09 na Mitas sajtu kažu da je Dakar (ima žutu liniju) jača guma, trpi više tereta (GS), za duža ADV putovanja i ekstremne uslove. Marketing je čudo. :)

 

Continental TKC 80 je sasvim druga cenovna liga. Set za moj motor 110/80-19 + 150/70-17 je 31.660 Din! Ne bez razloga sigurno. Međutim, ideja mi je da imam jedan set za teren, a drugi za put/manje teren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
20 hours ago, kepo said:

Vidi da li ima E 10 najnoviji model u ponudi.

Ima u ponudi i E-10. U katalogu je to manje/više ista guma, ali je deklarisana kao 30/70, a E-09 je 20/70. Iskreno, meni to ništa ne znači. Trenutno sam mogao da nabavim E-09 pa sam njih i uzeo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
19 hours ago, Gliga said:

Ja sam do sada sa zadnjom E-09 Dakar prešao 10500km (sve moguće vrste puteva i podloga, ipak pretežno asfalt) i ostalo je još oko 4mm šare što bi trebalo biti dovoljno za hiljadu ili tri. Ne voli baš mokar asfalt, ali obzirom da je uparena sa prednjom Mitas C-17 (kros guma) E-09 nije ograničavajući faktor :)

 

Hvala Gligo! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

odlicna guma za to sto trazis.

drzi na asfaltu kao luda,blato trava.. prolazi svuda opusteno, kamenjar vrh,samo pazljivije po mokrom asfaltu (narocito bele linije).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
On 6/1/2017 at 0:52 PM, zippacope said:

odlicna guma za to sto trazis.

drzi na asfaltu kao luda,blato trava.. prolazi svuda opusteno, kamenjar vrh,samo pazljivije po mokrom asfaltu (narocito bele linije).

 

Hvala ti na savetu, ali džaba. :) Iako sam to imao na umu i vozio kao po jajima, isprobao sam kako klizi po asfaltu pre 10-ak dana i sada znam kako izgleda klizeći sa 50km/h po asfaltu nekih 10-ak metara sa sve GS-om. Srećom bez (većih) povreda i (veće) štete po motor. Sada je neću voziti po kiši po asfaltu pa makar kampovao nedelju dana dok ne prođe. :)

 

Zaključak je da sam je "preduvao" i da je bilo ulja na blagom kolotragu koje nisam primetio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Za sada skupljam iskustvo sa Mitas E-09 na mom R 1150 GS. U odnosu na Karoo 3 po putu znatno osetljiva na kišu, ali zato na "terenu" (mestimično blato, makadam, utabana zemlja, kolotrazi i malo trave) mnogo bolja od Karoo 3.

 

I još nešto: Ko nema iskustva neka odmah spusti pritisak za 0,2 do 0,3 u odnosu na standardni propisani pritisak za "redovne" gume. Kada sam to uradio, preporodio se motor i na asfaltu. Učimo u hodu... :)

 

IMG_20170622_181955.thumb.jpg.472e19519a5921e88f999b983c03a4ec.jpg

 

IMG_4571.thumb.JPG.55ed1d08b757887026c6d530a064665e.JPG

 

IMG_4471.thumb.JPG.4d946cbc039a3f685b792b59c1e918f7.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro
On 6/1/2017 at 10:56, markone je napisao:

Ima u ponudi i E-10. U katalogu je to manje/više ista guma, ali je deklarisana kao 30/70, a E-09 je 20/70. Iskreno, meni to ništa ne znači. Trenutno sam mogao da nabavim E-09 pa sam njih i uzeo. :takoje:

Poenta je u rasporedu i veličini čepova, i e10 je pravljen za maxi enduro motore.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
18 hours ago, kepo said:

Poenta je u rasporedu i veličini čepova, i e10 je pravljen za maxi enduro motore.

Probaćemo je sledeći put. :)

 

Ova E-09 ima dodatak na oznaku - Dakar što bi trebalo da znači:

Yellow stripe - DAKAR: Stronger tyre, suitable for higher loads, longer adventure trips and extreme conditions

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Bmw f800 Gs

Ja sam išao na kombinaciju Mitas rockride mc23 naprijed i nazad E-09, a prije toga je bila zadnja Dunlop D606 nova guma, opasna... Za sada sam jako zadovoljan mitasom. Kada sam kupio motor na njemu je bio metzeler tourance i jako me guma razačarali, pogotovo zadnja. Imao sam par naglih kočenja na asfaltu, zadnji točak samo blokira i ode u pm, ne mogu da stanem, jednostavno je pretvrda...

 

MC 23 i E09 sam nedavno testirao na makadamu i u teškom blatu, odlično se pokazala, samo je problem ako stanes u neki glib onda je teško krenuti i samo ti klizi motor na jednu stranu. Sve u svemu za to para se isplati kupiti i drljati, a pogotovo prednju jer dugo traje. Znači samo je bitno pun gas i da ne staješ u blato... :moto3:

 

Lijevo Dunlop D606, desno mitas mc23

 

18835738_10211330241345617_1803110013186589602_n.thumb.jpg.c608686bcd62c69cae9215538bfcb9e4.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja