Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko farova xtz750

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Pozdrav svima! 
Mnogo puta sam nailazio na razgovore u kojima se pominju faorvi Tenere, ali nisam zapamtio stvari koje su mi sada potrebne.  
1. Potreban mi je savet, sta uciniti sa farovima(fenjerima) kako ih poboljsati i sta je sve potrebno kupiti.
2. Savet za maglenke, da li su potrebne i da li mogu da ih ugradim na moj motor.

3. Najvaznije, da li postoji covek u Bg-u koji to moze sve da mi odradi?

4. roll barove bih takodje ugradio, pa ako neki ima neku informaciju o tome moze da mi napise ovde, ili da me usmeri na neku temu gde je sve vec objasnjeno. 
Unapred se izvinjavam sto pisem ovo, a siguran sam da negde vec postoji  samo nikako ne mogu da nadjem sve informacije. 

Motor je Yamaha ST 750 1996. Ja sam trenutno u ogromnoj guzvi oko ispita, i saveti poput ,,uradi sam'' ili ,,ako ne znas-nemoj'' mi nisu mnogo od pomoci. Jesu malo, ali to nije dovoljno :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako se razumes u elektriku, ugradi u farove ksenone,nije komplikovano,mozes sam. Ako se ne razumes,ima ko se razume.

Roll barove pravi Seba.

 

A svetla za maglu mozes montirati na rollbarove i to je odlicna stvar za dnevnu voznju. Uocljiviji si. Lako se povezuje,al se mora znati sta i kako.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1953 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere
Pre 6 sati, Andrija Djordjevic je napisao:

Pozdrav svima! 
Mnogo puta sam nailazio na razgovore u kojima se pominju faorvi Tenere, ali nisam zapamtio stvari koje su mi sada potrebne.  
1. Potreban mi je savet, sta uciniti sa farovima(fenjerima) kako ih poboljsati i sta je sve potrebno kupiti.
2. Savet za maglenke, da li su potrebne i da li mogu da ih ugradim na moj motor.

3. Najvaznije, da li postoji covek u Bg-u koji to moze sve da mi odradi?

4. roll barove bih takodje ugradio, pa ako neki ima neku informaciju o tome moze da mi napise ovde, ili da me usmeri na neku temu gde je sve vec objasnjeno. 
Unapred se izvinjavam sto pisem ovo, a siguran sam da negde vec postoji  samo nikako ne mogu da nadjem sve informacije. 

Motor je Yamaha ST 750 1996. Ja sam trenutno u ogromnoj guzvi oko ispita, i saveti poput ,,uradi sam'' ili ,,ako ne znas-nemoj'' mi nisu mnogo od pomoci. Jesu malo, ali to nije dovoljno :na_glavi:

Ja sam moje farove, inače prilično loše vidim noću zbog čega sam izbegavao noćnu vožnju, poboljšao tako što sam u oba fara ugradio Philips X-treme Vision +130 H4 sijalice pa u oba fara imam i dui kratko svetlo. Mogu se nabaviti u Beogradu od firme ALTIOS d.o.o.  (www.altios.rs). Za ovo je neophodna i ugradnja releja, zanemarljiv izdatak, ali pošto sam to uradio pre tri godine ne sećam se tačno koji relej, ali o svemu što se tiče struje konsultuj se sa  Arakisom sa foruma.  Naravno postoji i mogućnost ugradnje ksenona, o čemu bi takođe najbolje bilo da se konsultuješ sa Arakisom. Što se tiče rillbarova tu je Seba neprikosnoven budući da su njegovi, po mojoj skromnoj oceni, i estetski i funkcionalno, daleko ispred onih koji se mogu kupiti za STenere, a o ceni da ne pričamo. Uostalom evo fotke pa se sam uveri. Maglenk i ja planiram, ema sumnje da značajno povećavaju uočljivost motocikla na putu, tako da intezivno radim na odabiru i iznačaženju najboljeg mesta za montažu.

 

 

STenere 2017-1.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ja imam na XTZu ksenone , rade odlično. Možda je bolja opcija staviti H4×2, ako planiraš putovati u EU, jer može biti problema sa Policijom. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636
18 minutes ago, srbac said:

Ja imam na XTZu ksenone , rade odlično. Možda je bolja opcija staviti H4×2, ako planiraš putovati u EU, jer može biti problema sa Policijom. :)

 

Pa da, gde god da krenem moram malo zakaciti EU..  onda idemo na H4 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja