Jump to content

Moto Zajednica

Održavanje bele tekstilne jakne

Recommended Posts

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Tražio sam i nisam našao temu sa preporukama za održavanje belih, odnosno generelno svetlih tekstilnih jakni, ili druge garderobe, kad smo već kod toga.

Kupio sam jaknu, mnogo mi se svidela, a i slaže mi se uz motor, jedina mana je što se beli delovi mnogo prljaju.

Nakon prvog paranja sam bele delove naprskao Balistol Pluvonin sprejem koji daje vodoodbojnost, a kao i odbija prljavštinu da manje prijanja na tekstil, međutim slaba vajda.

Voleo bih da čujem i neke vaše preporuke, a i ja ću potražiti još neka rešenja u vidu nekih drugih sprejeva i sredstava koja se stavljaju prilikom pranja, pa ću izložiti zapažanja.

 

Pozdrav drugari! :)

 

P.S. Svako ko pomisli da sam samo hteo da se pohvalim novom jaknom, reći ću mu samo jedno: nije daleko od istine. :P

_dainese_aspide_a.jpg

_dainese_aspide_b.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

Imao sam takvu jaknu, kupljena u MASS-u. Mislim da je bila oko 200e, a sada se vidim prodaje po oglasima za 120e na KP. Fina letnja jaknica. Ja sam imao crnu. Belu moto garderobu izbegavam bas zbog toga sto to belo posle prve voznje uvek bude prljavo i sivo. Bela jakna mi je vise kao za neki "fenseraj" i za izlazak u grad u hladnijim danima. Sto se tice koze, to je druga prica, uzmes vlazan sundjer i prebrises, ali kod tekstilnih stvari, to uvek bude prljavo i masno. Ja i sada imam jakne sa Fluo delovima, ali to je uvek sve nesto isprskano sa nekim sitnim tackicama, dal od musica ili mozda kao neko ulje, nemam pojma. Redovno je perem, ali dosta toga ne moze da se skine. Zato, cizme, rukavice, pantalone i jakna gledam da su uvek tamnijih boja - crno. A i uklapa mi se uvek i uz svaki motor. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li mozes da nadjes, ali ja moju belu tekstilnu jaknu pre pranja naprskam sa K2R sprejom, ostavim 15 minuta da deluje i operem u masini obavezno sa pretpranjem. A evo i koji je model jakne - skoro skroz bela.

segura-collection-blousons-strike_hd.jpg

 

Inace generalno odmah posle voznje za bilo koju jaknu (koznu ili tekstilnu) i za kacigu i vizir koristim vlazne maramice za bebe. Cudo jedno kako lepo skidaju svakakva g****a koja se nakupe i plus ne razmazuju nista od toga. Samo je bitno da maramice nisu mnogo tanke i mnogo natopljene tim cudom sto ih pravi vlaznim ili da ostavljaju bele tragove. 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

K2R? Bas ću da potražim...

Nego, napiši koje maramice, da ne moram da isprobavam. :)

Stavi zvezdicu umesto nekog slova, da ti ne naplate reklamu. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Nisam u Srbiji, tako da ti nista ne znaci. U svakom slucaju probao sam vise razlicitih iz raznih supermarketa (njihove marke) i pronasao koje mi odgovaraju. Ima dobrih i u Srbiji, samo treba probati.. zrtvujes par malih pakovanja. U svakom slucaju su i one losije odlicne za brisanje bilo koje prljavstine, cak i kupatila, ako ti ne odgovaraju za moto opremu.:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Quote
@donmarkoni®
Nego, napiši koje maramice, da ne moram da isprobavam. 
Stavi zvezdicu umesto nekog slova, da ti ne naplate reklamu. 


Ma nema frke. Moj kum kada je video sta ja sve brisem s njima (jakne, cipele, kupatilo, tastaturu, unutrasnjost auta, motor, vizir itd. itd.) je vec uradio testiranje u Beogradu i on sad koristi ove na slici, posto ga pitah kako da pomognemo kolegi motoristi. 45c94b4bc409472cc73de4b6852db04d.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
pre 33 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:


Ma nema frke. Moj kum kada je video sta ja sve brisem s njima (jakne, cipele, kupatilo, tastaturu, unutrasnjost auta, motor, vizir itd. itd.) je vec uradio testiranje u Beogradu i on sad koristi ove na slici, posto ga pitah kako da pomognemo kolegi motoristi. emoji4.png45c94b4bc409472cc73de4b6852db04d.jpg

E hvala kolega! :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja