Jump to content

Moto Zajednica

Treći i četvrti TrackDay, 11.jun i 25.jun 2017

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: cb750f kr250s zzr600 xt350 dr650djebel vt600shadow gsx1100r vfr400r 650tangai yzf6r gsxr600r zx6r YZFR6R

Gle ja nisam ni bio tamo :-)

Slike odlicne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Da ne ispadne da se..m :tras2: (pogotovo sto sam nov ovde) ali mislim da bi dobar efekat bio da fotograf čučne i spusti ugao slikanja... Mislim da može dobro da ispadne.. 

Svejedno, fotke su vrhunske!

Promenio član rastkojokic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Nije lako prziti se ceo dan na suncu sa aparatom...svaka cast za trud ali mnogo bolje fotke na prethodnom TD.

Послато са 6037Y уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Ne zelim niciji trud da umanjim jer sam siguran da ce biti bolje. Mozda je samo trebalo blage pripreme obaviti u smislu da se coveku predoci da se voze tri grupe da ima deo ljudi koji voze samo pola dana i da nije svejedno koliko ce koju grupu fotkati. Ne kazem da nije odradjeno ali ipak da kazem. 

 

Mozda da pogleda primere sa predhodnih TD pa da eventualno uvidi sta bi moglo biti novo i zanimljivo. Intro grupu i eventualno sporu grupu malo vise fotkati u smislu uzastopnog pucanja jer tu su novajlije i znaci im najvise da imaju neki osecaj gde se nalaze.

 

Glupo je da ja koji pojma nemam o fotografisanju solim pamet nekome i molio bih da se ovo samo kao predlog prihvati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Žao mi je što vam se fotke ne svidjaju, i ne bih da budem neprijatan ni prema kome.

Nije lako stajati na suncu od 9 do 17h sa aparaturom u rukama, 3x sam seo na po 15 minuta.

Ni suncobrana, ničega.

Ne mogu da se spustim u čučanj i pravim ovakve fotke u ovom stilu zbog visine od 196cm.

Na fotkama sa prošlog TD-a izgledate kao muzej voštanih figura, ali ako vam se to više svidja, nema problema. 

Ali ja takve fotke ne pravim. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Ako cemo da radimo neki stvarni benchmark, onda bih zapisao sta je na proslim fotkama valjalo a sta ne i sta je na ovim fotkama valjalo a sta ne i video sta tacno treba da se promeni. Takodje bilo bi super da svi kazu sta misle, ne samo oni kojima se ne dopada vec i oni kojima se svidja.

Mislim da su ove fotografije ok, ali da su podesavanja opreme ili sama oprema bili bolji u proslom TD. Prosle fotke imaju malo vise kontrasta i boje i zato meni deluju za nijansu lepse, mada primeti se da su pomalo i mutnije. Sad to je uvek trade off, boje vs ostrina kad se radi o fotografijama elemenata u pokretu (bar to je moj utisak). Da bih to pokazao podici cu slike sa proslog i ovog TD. 

Slike sa imenima SAT_xxxxx su prosli TD, slike sa imenima _DSCxxxxx su TD3, tj poslednji.

 

Ima ih jos par ali mislim da se vidi u razlika. Prve imaju vise boje, ali neki delovi u nekim situacijama su malo mutni i tamnije su. Druge su malo ostrije ali na racun manje boja i suma. 

 

E sad, ne znam da li sam nesto pomogao, ali nadam se da je ovaj input imao neke koristi :):):) Ja sam za to da se uvek radi na sebi :D

 

EDIT:

Sad sam se setio jednog detalja. Mislim da je prosli fotgraf sedeo na zemlji a ne cucao, i da je zato mogao da napravi nize fotke. Ne znam da li je moguce da se uslika iz lezeceg ili sedeceg polozaja.

 

Osim kritike naravno pohvale za trud i rad, i za izdrzavanje na suncu 8 sati!!! :) 


TD2 

SAT_1512.JPG

TD2 

SAT_1481.JPG

TD2 

SAT_1464.JPG

TD3 - novi fotograf

_DSC7261.jpg

TD3 - novi fotograf

_DSC7474.jpg

TD3 - novi fotograf

_DSC7620.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Obrada fotografija nikada ne može da bude ista kod dva različita fotografa, a i da se ne lažemo veoma je kratak rok bio za obradu. 

Ko se bavi time - razumeće.

To bi bilo kao da ja, koji veze nemam sa stazom, niti se ložim na velike motore, vas učim kako se vozi na kolenu, niti znam, niti me zanima.

Realno neki su vozili ko babe u odnosu na druge, ali dobro. ;)

Prethodni fotograf voli jače boje i tamnije fotke, ja volim svetlije.

Malo vremena sam imao, to je poenta što se obrade tiče.

Evo recimo, ovoj fotki sam posvetio malo više vremena jer mi se posebno dopala.

 

IMG_8014.JPG

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Meni se slikanje novog fotografa svidja :) samo sam molio za jos neko mesto, leva kricina ili neko preticanje. Sve ostalo je ok sto se fotografije, ugla, zuma, iso bla bla :) Pozdrav za fotografa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

I ja sam za to da se uvede još neko mesto, ali nažalost, preostale dve opcije koje sam imao nisu bile ni blizu dobre kao ova na kojoj sam proveo najviše vremena.

Pozdrav i za tebe, voziš k'o besan. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

@thechux - Imamo slično mišljenje. Po meni je fotograf dobro odradio svoj posao, svaka mu čast. Sigurno nije lako ceo dan provesti na suncu, fotografisati i napraviti 900+ dobrih fotografija. Nekako su mi samo čudne boje, kontrast i osvetljaj (neki delovi bukvalno blješte, na primeru koji je dao kolega to je nosač kofera i sedište). Da li je to do opreme ili do podešavanja ne znam, nije moja struka. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

To je do obrade za koju nisam imao dovoljno vremena na raspolaganju.

Kome god boje, kontrasti i ostalo ne odgovara može me kontaktirati i doći po sirove fotografije pa neka ih ulepšava po svom ukusu. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 174 postova
  • Lokacija: Gardinovci
  • Motocikl: CBR 600 F4i

Ne znam da li ste razmišljali na temu da okačite sirove fotografije i mali tutorial kako ih obraditi? Ne znam za druge, ali meni lično ne bi bio problem obraditi par fotografija, a mogu misliti kako je tebi kada treba da obradiš 900+ fotografija... Još kada se uzme u obzir kratak vremenski interval... :O

 

Ogroman posao druže, svaka ti čast. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Jel moze da se organizuje nesto iz vazduha.....neki vazduplohov.......helikopter,avion, mozda dron, motorni zmaj  ??? Mozda bi fotograf trebao da ima merdevine od 2 metra sa njih da slika!!!???  Ljudi jel smo mi ljubitelji fotografije ili motora ?

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
Jel moze da se organizuje nesto iz vazduha.....neki vazduplohov.......helikopter,avion, mozda dron, motorni zmaj  ??? Mozda bi fotograf trebao da ima merdevine od 2 metra sa njih da slika!!!???  Ljudi jel smo mi ljubitelji fotografije ili motora ?


Hahahhahaha Pravo zboriš!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Uvek može bolje ali nemojte da ste na kraj srca. Alexa je sad prvi put fotkao na Navaku, niko ne treba da očekuje fotke za naslovnu stranu časopisa. Možda bi moglo i tako ali da sve fotke budu online posle 3 dana, a to ne želimo, zar ne?

 

Biće bolje. Organizacija će(mo) poraditi na boljoj zaštiti od Sunca a fotograf na više šminkanja fotki u razumnom roku :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4332 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Malo je 3 dana za to što se očekuje, ako bi broj fotki bio isti kao sada. :)

Sve u svemu, ja sam zadovoljan, osim što sam izgoreo kao rak. :jok:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
1 hour ago, AlexaBGD said:

I ja sam za to da se uvede još neko mesto, ali nažalost, preostale dve opcije koje sam imao nisu bile ni blizu dobre kao ova na kojoj sam proveo najviše vremena.

Pozdrav i za tebe, voziš k'o besan. :takoje:

Evo odakle bi moglo da se fotka jos

Da se malo promeni sama perspektiva, ono kod sikane je bilo odlicno

Vidi se jos motora a ne samo jedan u svakoj slici

navak_center_20133.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
I ja bih voleo da dobijem te pozicije.
Ali i suncobran :lol:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ne verujem da ce ti to dati... Ako neko iskliza u toj krivini mogao bi da te pokosi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Pozdrav

1 hour ago, Stevan90 said:

Ne znam da li ste razmišljali na temu da okačite sirove fotografije i mali tutorial kako ih obraditi? Ne znam za druge, ali meni lično ne bi bio problem obraditi par fotografija, a mogu misliti kako je tebi kada treba da obradiš 900+ fotografija... Još kada se uzme u obzir kratak vremenski interval... :O

 

Ogroman posao druže, svaka ti čast. :) 

@Stevan90 @AlexaBGDDefinitivno ima smisla i mislim da je mnogo vise fer prema Alexi. Mozda bi najbolje bilo da Alexa okaci raw (zavisno od velicine mozda neka manja kompresija) i da za svakoga eventualno obradi samo jednu sliku. A ostalo, ko zeli lako ce da provuce kroz Gimp ili Photoshop i da se igra kako god zeli :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja