Jump to content

Moto Zajednica

Najgora prepreka za izbegavanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
Just now, mrle said:

pa bacam izmet kada ima ko da ga proguta, a to pri tome i zaslužuje.

Ako mislis da si ukaljao moj obraz zato sto ti vredjas onda si debelo u krivu mrle kralju moto cigana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Ako bi moglo prepucavanje da prestane i nastavi se razmena mišljenja uz uvažavanje svih. Ima nas koje ispravno ponašanje u takvim situacijama zanima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
1 hour ago, jboban said:

Ako bi moglo prepucavanje da prestane i nastavi se razmena mišljenja uz uvažavanje svih. Ima nas koje ispravno ponašanje u takvim situacijama zanima.

Pesak kao prepreka je specificna situacija kojoj i muskarci prilaze sa emocijama *(reaguju kako bi zene i deca).

Momentum je naveo pravilnu tehniku kako je najveca sansa da se spasu zivoti u takvim situacijama, svidjalo se to nekom ili ne tako je kako je, nisam ja to izmislio ali sam odreagovao tako u jednoj situaciji i uspelo je, potpisujem svojim primerom. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, jboban je napisao:

Ako bi moglo prepucavanje da prestane i nastavi se razmena mišljenja uz uvažavanje svih. Ima nas koje ispravno ponašanje u takvim situacijama zanima.

Zanima te da li da kad ides u coveka dodas gas?Ne dodas.Jel to sad jasno...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
5 minutes ago, sashac said:

Zanima te da li da kad ides u coveka dodas gas?Ne dodas.Jel to sad jasno...?

Ne dodas ako hoces da dodatno ugrozavas zivote. Jasno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Zanima te da li da kad ides u coveka dodas gas?

Naravno da ne. Pitam uopšteno za reakciju. Lično bih kočio do poslednjeg trenutka, ali ja nisam relevantan jer sam početnik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 30 minuta, jboban je napisao:


Naravno da ne. Pitam uopšteno za reakciju. Lično bih kočio do poslednjeg trenutka, ali ja nisam relevantan jer sam početnik.

Vec tri sezone pricas da si pocetnik,bitno je da razmisljas kao profesionalac  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Društvo, 

Nije mi bila ideja kako udariti pešaka, već da istaknem da je, po meni, ponašanje iznenađenog i uplašenog čoveka krajnje nepredvidivo, što otežava bezbedno obilaženje. Ja i dalje preventivno svirnem na mestima gde obično pešaci pojure preko ulice, i to je najbolja stvar koju možeš uraditi uz, naravno, vođenje računa o brzini. Jednostavno se i nama desi da ponekad zaboravimo da svirnemo i preventivno prikočimo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako naletis na rupu ni kocnica ni gas pustis tocak da se sam okrene, pesak normalno da kocis i izbegavas ga, a nisam siguran za dodavanje gasa gde ide mozda ako naletis na zid?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
5 hours ago, jboban said:


Naravno da ne. Pitam uopšteno za reakciju. Lično bih kočio do poslednjeg trenutka, ali ja nisam relevantan jer sam početnik.

I treba da se koci do poslednjeg trenutka. A poslednji trenutak je pola sekunde pre neminovnog udara gde dajes gas iz jednog jedinog razloga a to je da skines opterecenje koje imas na prednjem kraju. Razlog je zakljucavanje prednjeg tocka koji nastaje ako kocis i udaras, 100% padas. Ako dodas samo malo gas imas sansu da ostanes na motoru i da se odbijes i izbegnes mnogo veci karambol koji nastaje kada se odvojis od motora.

 

To nije crnodete tehnika i to ja nisam izmislio, nego je problem to sto sam ja rekao a ljudi me ovde ne vole. Pa nema veze i sto je argumentovana istina od a do s.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
1 minute ago, ivica744 said:

Meni je dete istrcalo u u skoj prigradskoj ulici,kocio do zadnjeg momenta a onda oborio motor.

Zabo petu u asfalt i prikočio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 8 sati, mrle je napisao:

jok, porodičan čovek, stalno zaposlen, kreditno sposoban, stambeno obezbeđen, suprug jedne od najlepših žena, sa tri zdrava i prava dečaka...

ne znam šta te još interesuje?

Ovim si meni rekao sve o sebi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 53 minuta, crnodete je napisao:

I treba da se koci do poslednjeg trenutka. A poslednji trenutak je pola sekunde pre neminovnog udara gde dajes gas iz jednog jedinog razloga a to je da skines opterecenje koje imas na prednjem kraju. Razlog je zakljucavanje prednjeg tocka koji nastaje ako kocis i udaras, 100% padas. Ako dodas samo malo gas imas sansu da ostanes na motoru i da se odbijes i izbegnes mnogo veci karambol koji nastaje kada se odvojis od motora.

 

To nije crnodete tehnika i to ja nisam izmislio, nego je problem to sto sam ja rekao a ljudi me ovde ne vole. Pa nema veze i sto je argumentovana istina od a do s.

Argumentovano od tebe.Nije argument.A ti malo da se dovedes u red sa mislima,i da ukapiras zasto u ovom postu nemas niti jednu podrsku.A potom zasto te niko ne voli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
9 minutes ago, sashac said:

Argumentovano od tebe.Nije argument.A ti malo da se dovedes u red sa mislima,i da ukapiras zasto u ovom postu nemas niti jednu podrsku.A potom zasto te niko ne voli.

Ako gledas istinu kroz 'argumentovano od tebe' imas problem sa egom. Ja ne pisem na bjbu zbog podrske jer znam da je nemam ovde niti trazim ljubav ovde. Uostalom. ni meni se ne svidja jedan 'bajker' kome su krivi retrovizori pa ih lomi.

A o liku koji ima zenu i troje dece i vredja ljude preko neta nemam reci, to tek nije moje drustvo ni na 10km.

Treba da se dovedem u red sa mislima pa da se konformisem ljudima koji lome retrovizore i hrane govnima druge preko neta u nedostatku argumenata? HA.

I pored toga sto mi se ne svidjate i niste mi drustvo tolerisem vas jer ste ljudi kao ja, i generalno bacam komentare vezane za voznju i dva tocka, vi mi niste nesto zanimljivi. Da nesto pametno procitam dajem odmah respect, kao Momentumu sto sam dao, ovo ostalo cao djaci.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The hunter, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 900
Pre 7 sati, crnodete je napisao:

Pesak kao prepreka je specificna situacija kojoj i muskarci prilaze sa emocijama *(reaguju kako bi zene i deca).

Momentum je naveo pravilnu tehniku kako je najveca sansa da se spasu zivoti u takvim situacijama, svidjalo se to nekom ili ne tako je kako je, nisam ja to izmislio ali sam odreagovao tako u jednoj situaciji i uspelo je, potpisujem svojim primerom. Pozdrav.

Kako si u ranijem postu napisao da te ovaj forum "smara", ja sam ovo tvoje "Pozdrav" shvatio da si otisao sa foruma, ali jbg izgleda sam se prevario....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Motora bez

Koliko sam ja shvatio najgora prepreka za izbegavanje je pesak i pesak,posto je komplikovan ko i sve ljudsko,treba dodati gas neposredno pre udarca.To je zanimljivo a mene kao pocetnika zanima ima li neka jos tehnika posle tog odbijanja,recimo kako preci preko pesaka,jel dizes na zadnji pa tako ili ima neka druga kombinacija:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Mislim da postoje 2 opcije, ili da izbegnes objekat ili da zalegnes na kočnicu. Izbegavanje će zavisiti od objekta koji ti se 'isprecio' i njegove širine a sve to u odnosu na vreme/ brzinu / razdaljinu kojim mu ti prilazis. Tu igra ulogu i okolina, jer nećeš izbegavati auto a da time podletis pod drugi auto ili kamion koji dolazi sa druge strane. Isto tako malo će ko gadjati čopor dece da bi izbegao udarac u auto. Ovim je mislim većina situacija u naseljenim mestima nepogodna za izbegavanje pa samim tim ostaje samo zalaganje na kočnicu. Malo će ko imati vremena da koči a potom izbegava jer je utvrđeno da je vreme potrebno za obe akcije previše dugo. U hitnim slučajevima je opcija 1 ili 2. Koja će opcija nadjacati zavisi od vašeg instinkta za preživljavanje jer basis je da pustiš gas i legnes na kočnicu tj kontra onom sto vas dovodi u životnu opasnost. Postoje i kursevi gde e vežbaju manevrisanja ovog tipa kako izbeci prepreku tj kako reagovati.

Nisam nikad vozio motor sa abs-om i ne znam koliki je njegov ucinak u svemu ovome, da zalegnes na kočnicu i da možeš da manevrišes?

 

A za dodavanje gasa u zadnjoj frakciji sekunde neposredno pre udara..nikad nisam čuo, sto ne znaci da po definiciji to zato nije ispravno. Ali bih voleo svakako da čujem pojasnjenje šta se tačno time postiže. Ok, prebacuje se teret sa prednjeg točka na zadnji ali zdravo razmišljajući to ne menja ostale konstante, i dalje imaš istu celokupnu masu (vozač + vozilo) koja se kreće istom (pa čak i većom) brzinom. Samim tim rekao bih laički razmišljajući da će energija ili ti silina udarca biti jednaka, bila težina na prednjem ili zadnjem točku.

 

Ali stojim OPEN za nova saznanja koja se jasno argumentuju.

 

Poz.

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom
Samim tim rekao bih laički razmišljajući da će energija ili ti silina udarca biti jednaka, bila težina na prednjem ili zadnjem točku.

Jedino što se po fizici postiže jeste zakon akcije i reakcije, motor malo ubrza, tebe malo uspori. Slično je kod padova u borilačkim sportovima kada se rukom udara o podlogu i time ublažava pad.

 

Sad u kolikoj je to meri značajno i ispravno, ne znam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni kroz glavu već prolaze scene tipa, mladić nije video na vreme majku sa detetom kako prelazi ulicu. Umesto da zakoci on je u zadnjih par metara dodao pun gas.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja