Jump to content

Moto Zajednica

Najgora prepreka za izbegavanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

Pa ajde da skrenemo onda paznju sa mene na problem motora koji udara u prepreku.

Evo ja kazem da treba da kocis do zadnje sekunde pa da das gas zbog opterecenja prednjeg kraja

jer povecavas sanse da ostanes na motoru.

Da cujemo tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ako udaras u "prepreku" (osobu, pesaka, coveka) vozeci onako kako vozis na svom kanalu (dosta brzo po gradu), dajes gas da bi sam dobro prosao, onda tu imamo neke, pre svega, moralne pitalice zar ne?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
6 minutes ago, DjordjeMijailovic said:

Ako udaras u "prepreku" (osobu, pesaka, coveka) vozeci onako kako vozis na svom kanalu (dosta brzo po gradu), dajes gas da bi sam dobro prosao, onda tu imamo neke, pre svega, moralne pitalice zar ne?

Da ne pricamo o moralu nego o tehnici voznje. Moze da dodje neki diler droge sa foruma i da kenja kako krsim zakon jer vozim ovako ili onako, svi smo ljudi a upiranje prstom je presmesno.

 

Ako mozes odgovori koja reakcija vozaca bi bila najbolja da je udarac u pesaka neminovan, to me interesuje i zbog toga sam na moto forumu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

Ne sashac, ti nisi a ja u svakom postu imam odgovor na temu. A od svih ostalih konkretan odgovor nesto manjka.

Toliko bajkera ni jedan konkretno da se pozabavi problemom udarca u pesaka, nego se svi bave sa mnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
Citiraj
  1. Line up as much as you can to hit the object straight on. Hitting an object at an angle will cause you to crash.
  2. Hold on firmly to the handlebar. If you ride with 2 or 3 fingers covering the brake lever, your fingers might just action the brakes, which could be bad.
  3. Depending on your motorcycle type, just before hitting the object, lower your center of gravity by standing on your foot pegs.
  4. Don’t stand fully on your pegs, raise yourself enough to have your knees bent so they absorb the impact.
  5. Just before hitting the object, open the throttle just enough to accelerate.
  6. Shift your weight to the front when you cross the object with your front wheel.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Taj problem je resila priroda,kod svakog od nas drugacije.

I ako bih se nasao u takvoj situaciji tu zadnju sekundu bi izdelio na stotinke,gas ne bih dodavao,priroda mi izbacila ubilacki nagon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 20 minuta, crnodete je napisao:

Ne sashac, ti nisi a ja u svakom postu imam odgovor na temu.

to ti misliš da imaš odgovor... ccc...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 18 minuta, crnodete je napisao:

Ne sashac, ti nisi a ja u svakom postu imam odgovor na temu. A od svih ostalih konkretan odgovor nesto manjka.

Toliko bajkera ni jedan konkretno da se pozabavi problemom udarca u pesaka, nego se svi bave sa mnom.

To ti mislis da imas odgovor.Sine,ja bih kocio do zadnjeg momenta pokusavajuci da sto vise usporim,i da udarac bude sto slabiji.U tim momentima spasavas drugoga,bez obzira ko je kriv.To nije sljam kako ti kazes,vec mozda osoba koja zuri,koja je zamisljena,koja je rasejana itd.Sve ovo sto si izneo ovde kao neko opravdanje za ovu situaciju,ne da nema veze sa zivotom i empatijom,nego je strasno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Imao sam priliku da mi izleti lisica na otvorenom putu. Dao sam gas. Uspelo je. Nisam imao situaciju da mi izleti covek toliko brzo da bas panicno kocim. Vozim dosta sporo gde ima sanse za to pa mi se do sad nije desilo. Ne znam kako bih reagovao, verovatno kocenje samo, pa sta bude. Ne bih dao gas da ga dodatno povredim sigurno, bez obzira ko je kriv

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
pre 8 minuta, Vaske4s je napisao:

''Hitting an object''... akcenat na ''object''....

Ovo se odnosi na sve prepreke na putu za slucaj kad je udarac u prepreku neizbezan. Bilo pesak, bilo neka cvrsta prepreka (kamion, automobil, zid).

U svakom slucaju se insistira na maksimalnom bezbednom kocenju, pa onda sve ostalo. Ako je neminovno udariti u nesto, bitno je se pripremiti za takav ishod (koliko god je to moguce).

Nema tu ispravnog odgovora, svi mi reagujemo na opasnost na sebi svojstven nacin. Bitno je maksimalno smanjiti brzinu a ostalo je bukvalno van nasih ruku, pripremiti se za sudar.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
11 minutes ago, sashac said:

To ti mislis da imas odgovor.Sine,ja bih kocio do zadnjeg momenta pokusavajuci da sto vise usporim,i da udarac bude sto slabiji.U tim momentima spasavas drugoga,bez obzira ko je kriv.To nije sljam kako ti kazes,vec mozda osoba koja zuri,koja je zamisljena,koja je rasejana itd.Sve ovo sto si izneo ovde kao neko opravdanje za ovu situaciju,ne da nema veze sa zivotom i empatijom,nego je strasno.

Ti koci onda do kraja. Sansa da ti se zakljuca prednji tocak dok kocis i udaras u prepreku je 100% i direktno ugrozavas DVA zivota ne jedan.

Pustanjem kocnice i zatezanjem sajle neposredno pred udarac rasterecujes prednji kraj i postoji mnogo veca sansa da se odbijes o prepreku. Pa ti misli u svojoj glavi da si smeker jer si kocio do kraja koliko hoces a realnost je da si tom akcijom ugrozio svoj zivot i uradio nista dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Teorija je jedno,a situacija je drugo.Tri puta mi je pesak izletao pred motocikl,od toga dvoje su bili deca.Kocio sam kao ludak,iako sam vozio normalnom brzinom.Sve vreme sam u tim delicima sekunda samo mislio na njih.I to je istina.A ti misli kako god,o sajlama,kocnicama,blokadama i ostalim sranjima.Jednostavno ipak mislim da si bez iskustva.Voleo bih da malo svratis do Navaka,sa dobrom ekipom,i da naucis nesto.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 2 minuta, sashac je napisao:

Teorija je jedno,a situacija je drugo.Tri puta mi je pesak izletao pred motocikl,od toga dvoje su bili deca.Kocio sam kao ludak,iako sam vozio normalnom brzinom.Sve vreme sam u tim delicima sekunda samo mislio na njih.I to je istina.A ti misli kako god,o sajlama,kocnicama,blokadama i ostalim sranjima.Jednostavno ipak mislim da si bez iskustva.Voleo bih da malo svratis do Navaka,sa dobrom ekipom,i da naucis nesto.

Odlican predlog...ali kao sto on rece u par postova iznad...''izmedju nogu je samo promaja kad radis te stvari preko neta''

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Oborio sam dve devojke u Kneza Miloša davno. Pijane kao klen, krenule da pretrčavaju. Ne da ne razmišljaš o gorenavedenoj taktici "Pustanjem kocnice i zatezanjem sajle neposredno pred udarac rasterecujes prednji kraj i postoji mnogo veca sansa da se odbijes o prepreku" nego ne znaš gde biješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
3 minutes ago, mrle said:

Oborio sam dve devojke u Kneza Miloša davno. Pijane kao klen, krenule da pretrčavaju. Ne da ne razmišljaš o gorenavedenoj taktici "Pustanjem kocnice i zatezanjem sajle neposredno pred udarac rasterecujes prednji kraj i postoji mnogo veca sansa da se odbijes o prepreku" nego ne znaš gde biješ.

Ja sam ostao na motoru kada sam udario u prepreku a to je samo zato sto sam dao gas neposredno pred udarac.

Vidis da je vise nego ocigledno da ljudi drugacije razmisljaju, zato je bitno da se pise o pravilnom reagovanju a ne o herojskom 'kocis do kraja pa aj kad je sranje da ugrozim i svoj zivot'.

Vec je poceo da me smara forum jer u dve strane se samo Momentum javio i napisao konkretne korake.

Ovo ostalo sve dezinformacije. Tragedija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 4 minuta, crnodete je napisao:

Ti mora da si neki kriminalac kad tako opusteno vredjas ljude?

jok, porodičan čovek, stalno zaposlen, kreditno sposoban, stambeno obezbeđen, suprug jedne od najlepših žena, sa tri zdrava i prava dečaka...

ne znam šta te još interesuje?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
pre 1 minut, mrle je napisao:

jok, porodičan čovek, stalno zaposlen, kreditno sposoban, stambeno obezbeđen, suprug jedne od najlepših žena, sa tri zdrava i prava dečaka...

ne znam šta te još interesuje?

a sve to može da potvrdi preko 100 članova ovog foruma koji me lično poznaju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Kao sto rekoh, nije to neka filozofija. Ja mislim da svako od nas ko je imao ovakve neprijatne situacije prvo misli na drugog pa onda na sebe. Nije to heroizam vec neko normalno razmisljanje. Nemas ti vremena u tim situacijama za 100 nekih pripremnih radnji i tu se vracamo na ono da svi reagujemo na sebi svojstven nacin. 

Sve nas veze onaj deo da maksimalno kocimo do prepreke, pa ako mozes manevrisati, manevrises. Ako ne mozes, "brace for impact".

Mislim da ni jednog momenta ne razmisljam o tome "hocu li ostati na motoru", vec o tome da li ce taj neko koga udaram preziveti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja