Jump to content

Moto Zajednica

Najgora prepreka za izbegavanje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Pozdrav,

 

Nemam veliko iskustvo vožnje motora, ali imam dugi niz godina učestvovanja u saoraćaju kao vozač mopeda, bicikla i automobila.

Po mom mišljenju najteža prepreka za obilaženje koja se može naći je pešak.

Ko god da vam recimo oduzme prednost, kretanje se koliko toliko može predvideti. Automobil će se zaustaviti ili nastaviti u smeru u kome se kreće, kao i sva druga vozila. Mačka i pas će ustuknuti ili brzo nastaviti, ali neće ostati na mestu. Rupe, pesak, bare i slično su tu gde jesu i neće se maknuti.

Jedino je nemoguće proceniti da li će čovek koji je neoprezno stupio na kolovoz, krenuo preko ulice ili šta već, kada odjednom vidi motocikl koji pre toga nije video krenuti brže napred, povući se nazad ili pak ostati skamenjen u mestu. Ništa gore no iznenađen pešak koji vas nije pravovremeno video ili čuo.

Tako se i meni danas desilo da prolazeći pokraj železničke stanice ka sajmu, umesto kao i obično svirnem kada vidim ljude koji stoje na ostrvu gde sa tramvaja prelaze na 511 ali nema prelaza - na prednjoj strani, zaboravim to da učinim i odjednom čika na pola trake, krenem da prikočim, umesto sirene blicam, blokiram zadnju kočnicu ali naučen progresivno dodajem prednju, motor miran ali ide ka čiki. Konačno nabodem sirenu (mada bolje da je nisam stisao i čoveka obišao sa leve strane) - on gleda, ja škripim ka njemu ali ne menjam pravac, konačno kada videh da je krenuo korak unazad popuštam kočnice i kontra za obilaženje sa desne - da sam krenuo obilaženje sa leve i uplašio ga on bi na tu stranu krenuo! Naravno, oštar pogled i mahanje rukom po prolasku.

Da je duže oklevao on sa reakcijom, šta bi bila prava stvar? Ili da sam ja u startu rešio da prođem levo ili desno od njega a on vidi i onda potrči/stane/vrati se... Zato su najopasiji pešaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

kocis i ne menjas pravac jer tad najefikasnije kocis, pod uslovom da se medjusobno vidite. ako te ne vidi ti menjas pravac. 

ako vidis da udaras gas. tvoja sila mora da bude veca od njegove. 

 

potpisujem da su pesaci najveci sljam na putu. najrizicnije situacije su mi bile kada je olos pretrcavao autoput, most?!, bulevare itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Zamisljam situaciju u kojoj dajes gas,jer si proracunao da da tvoja sila mora biti veca od sile osobe koju ces udariti.Au deco,sta se sa vama desava...

  • Podržavam 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ja ipak mislim da su najveći šljam one budale sto dižu na zadnjaka u centru grada. Uvek neko nevin nastrada.

Pešaci su uglavnom zableseni u telefone i ne gledaju ali zato ti imas oči i tvoje je da se prilagodiš kada oni neće. na neke situacije ne možeš reagovati na vreme.

U vojvodini su dosta veliki problem vozači bicikla. penzineri koji sporo voze pa ne mogu da drže pravac a kada krene repa i krenu šleperi i ispadanje repe iz prikolica...lol

 

Što se tiče meni najteže preprepreke to je ubedljivo pesak u krivini na nizbrdici :) kako su sredjivali jedan deo puta na fruškoj ostalo je dosta peska na najnezgodnijim mestima.

 

Imam osećaj da nam kolektvini iq padne za 2 broja svaki put kada pojedini komentarišu.

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 6 sati, crnodete je napisao:

kocis i ne menjas pravac jer tad najefikasnije kocis, pod uslovom da se medjusobno vidite. ako te ne vidi ti menjas pravac. 

ako vidis da udaras gas. tvoja sila mora da bude veca od njegove. 

 

potpisujem da su pesaci najveci sljam na putu. najrizicnije situacije su mi bile kada je olos pretrcavao autoput, most?!, bulevare itd.

Ne mogu da verujem da neko može i da pomisli ovako nešto, a još i da napiše .....!?

Neka nam je Bog napomoć!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Borca
  • Motocikl: TakoDobarMotor
Ne mogu da verujem da neko može i da pomisli ovako nešto, a još i da napiše .....!?
Neka nam je Bog napomoć!

Kako vidis Ziko stanje u mozgu je najveca prepreka


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

@crnodete

Velika vecina tvojih postova su blago receno provokativni i pretpostavicu da to radis da bi privukao paznju,trolovao... jer je malo verovatno da i sam verujes u sve sto napises.Sa druge strane,ovakva lupetanja su nesto sto bi admini trebalo da sankcionisu i da postave granicu koju neko ne moze da predje kada ''daje savete o bezbednoj voznji'' .

 

Uostalom,i ti si u najvecem broju slucajeva pesak...

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

O svasta ne mogu da verujem da postoje pajseri koji tako razmisljaju kao crnodete,Vaske je u pravu za admine,ali izgleda da oni samo reaguju kad se pomene veliki vodja i ekipa,u sta nam deca izrastose da ne verujes:tras2:.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Nije najgora i nije prepreka ali jeste za izbegavanje; saveti i uputstva koji su proizvod kvazi-znanja i arogancije stepenovani željom da savetodavac bude zapažen.

 

Vozi koncentrisano i oprezno, uvažavaj realnosti okruženja u kome se krećeš, i shvatićeš da su pešaci onoliko opasni koliko smo mi opasni po njih (i sebe).

May the Force be with. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
Pre 7 sati, crnodete je napisao:

kocis i ne menjas pravac jer tad najefikasnije kocis, pod uslovom da se medjusobno vidite. ako te ne vidi ti menjas pravac. 

ako vidis da udaras gas. tvoja sila mora da bude veca od njegove. 

 

potpisujem da su pesaci najveci sljam na putu. najrizicnije situacije su mi bile kada je olos pretrcavao autoput, most?!, bulevare itd.

Uglavnom ti je sve rečeno za to dodavanje gasa ako vidiš da ćeš da udariš, pa ja neću da komentarišem, nego ću samo da ti kažem da si nevaspitan i bezobrazan, zbog izjave o pešacima. Moja devojka je pešak. Moja sestra je pešak. Moja majka je pešak.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
pre 6 minuta, mrle je napisao:

monusi i automatski ban bi rešili deo crnih problema.

Neka, bolje ovako, bar mu kažemo koliko greši, nego tamo negde da ga virtuelno tapšu po ramenu i govore mu koliko je cool, a grozni bidžejbajkersi ga izbacili.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1
pre 3 minuta, donmarkoni® je napisao:

Neka, bolje ovako, bar mu kažemo koliko greši, nego tamo negde da ga virtuelno tapšu po ramenu i govore mu koliko je cool, a grozni bidžejbajkersi ga izbacili.

Kada bi to sto mi njemu kazemo doslo do njegovog mozga,slozio bih se sa tobom...ovako...imam osecaj kao da tucamo kamen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sto se tiče izbegavanja prepreka, slučajno pre neki dan pričam sa kolegom kako sam vozio bajs nekom rutom gde je pored staze (a i na stazi) bilo pustenih ovaca koje su pasle travu i na taj način održavale travnjake.

Kako je on dosta iskusniji bajs-er reče mi da ovce uvek sa zadnje strane obilaziš jer će ona uvek napred da krene.

Sad, možda ima sličnih pravila i za druge životinje. Mada svakako kad god vidiš takvu neku prepreku tj potencijalni rizik najbolje je da dovoljno usporiš kako bi bezbedno mogao da izmanevrišes na koji god stranu krenula zivuljka.


kocis i ne menjas pravac jer tad najefikasnije kocis, pod uslovom da se medjusobno vidite. ako te ne vidi ti menjas pravac. 
ako vidis da udaras gas. tvoja sila mora da bude veca od njegove. 
 
potpisujem da su pesaci najveci sljam na putu. najrizicnije situacije su mi bile kada je olos pretrcavao autoput, most?!, bulevare itd.


Ajde obrazloži ove sile, na koje sile misliš i na kojo način da bude veća?




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

u al ste se primili a? 

kada kazem da je pesak najveci sljam na putu mislim na pesaka u prekrsaju.

naravno da treba da kocis dokle god je moguce.

kada kazem da kad vidis da udaras (ako vec pri kocenju vidis da je neminovno)dodavanje gasa pola sekunde pre udarca ce te mozda i odrzati na dva tocka. bar je mene kada sam udario psa.

ne provociram, potpisujem i stojim iza svega napisanog iz licnog iskustva.

da kocis u tom trenutku u kom udaras gubis prednji kraj. surovo je ali istinito.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 8 minuta, crnodete je napisao:

u al ste se primili a? 

kada kazem da je pesak najveci sljam na putu mislim na pesaka u prekrsaju.

naravno da treba da kocis dokle god je moguce.

kada kazem da kad vidis da udaras (ako vec pri kocenju vidis da je neminovno)dodavanje gasa pola sekunde pre udarca ce te mozda i odrzati na dva tocka. bar je mene kada sam udario psa.

ne provociram, potpisujem i stojim iza svega napisanog iz licnog iskustva.

da kocis u tom trenutku u kom udaras gubis prednji kraj. surovo je ali istinito.

Aj sad reci da u zivotu prelazis ulice samo na pesackom,pa da te pohvalimo.Mislim mi sljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
4 minutes ago, sashac said:

Aj sad reci da u zivotu prelazis ulice samo na pesackom,pa da te pohvalimo.Mislim mi sljam.

da brate, prelazim preko ulice samo na pesackom. ili ako je pesacki na 50m dalje onda prelazim ulicu kad nema nikog. i sklanjam razna govna sa puteva jer mozda budem prolazio preko dana tu svojim motorom. mrle izmedju nogu je samo promaja kad radis te stvari preko neta. vas problem sto ne koristite mozak. zamisli prednji kraj pod opterecenjem od kocenja koji udara u prepreku, pa onda sta se desava sa vozacem motora. svi smo dusebriznici, moja majka pesak. da je moja majka pretrcavala auto put prvo bi bila debil pa onda sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
17 minutes ago, crnodete said:

kada kazem da je pesak najveci sljam na putu mislim na pesaka u prekrsaju.

Ti mu onda dođeš bajkerski šljam. :D

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Ubedjivanje sa tobom bi bilo ravno tucanju kamena...ocigledno je da ti trazis ''raspravu'' jer uzivas u tome,a opet,dajes oprecne izjave u roku od 15 minuta...

 

P.S.

Video sam Mrleta jutros na autokomandi,krupan momak,ne bih ja to tako kao ti....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600
3 minutes ago, vasa.93 said:

Ti mu onda dođeš bajkerski šljam. :D

Nemoj da me stavljas u isti kos sa vecinom ovde molim te. Ako ste vi bajkeri evo ja nisam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja