Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Pegaso 650 prevelika potrosnja!

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Pozdrav svima.Potrebna mi je vasa pomoc..Imam problema sa prevelikom potrosnjom motora.Aprilia Pegaso 650 cube.God '98.

Zanima me kako namjestiti karburatore,tj koliko krugova okrenuti sarafice za podesavanje mjesavine i na kom polozaju treba da bude iglica da bi imao najmanju potrosnju.Trenutna potrosnja mu je 8-9l pa cak i vise.Ako neko zna,bio hih vam jako zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6710 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pre bih rekao da ti je nesto u sklopu karburatora defektno. Sto znaci verovatno da ces pored stelovanja morati da zamenis iglice, membrane, itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 128 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: vfr rc36

Skini svecicu pa vidi dal je crna. Ako jeste problem je do karburatora ili filtera vazduha ali stelovanjem to neces resiti. Verovatno preliva malo neki karburator. Taj motor na otvorenom trosi 5-6 ali ako se zavrce po gradu 7-8 je normalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Pregledao sam,crna je.Znaci dobija previse goriva.Pa sam mislio da ako namjestim karburatore,tj da postavim te sarafice u odgovarajuci polozaj,kako treba,da ce dobijati i goriva i vazduha koliko mu treba i da ce manje trositi.Kad sam skinuo karburatore ti sarafici nisi bili okrenuti i istom polozaju.Pa sam nasao negdje da treba okrenuti 2 kruga i 1/4.Kad sam to uradio trosi cak i vise,a slabije ide...filter vazduha bi trebao zamjeniti.

I da napomenem,kad sam tako odvrnuo te sarafice,kad ugasim motor,nakon 2sec se cuje kao da nesto pukne tamo u kutiji za vazduh ili auspuhu,kao da nije pravilno sagorijevanje ili nesto..Hvala svima na informacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Šraščići koje si dirao služe za podešavanje idealne smeše goriva i vazduha u režimu rada na leru i neposredno preko toga. Postoji detaljna procedura kako se ti šrafčići podešavaju, a 2 do 2 i po kruga je samo polazna osnova i zavisi od gomile faktora. Ono što bi ti trebalo da uradiš je sledeće:

 

1) Stavi NOV filter vazduha

2) Skini karburatore, i DOBRO ih očisti - pogledaj u kakvom su stanju dizne i emulziona tuba (da nisu razlokane), ako treba zameni šta ne valja

3) Proveri nivo goriva - da li plovci rade kako treba, da li zatvaraju dolazni kanal itd.

4) Iglicu stavi na drugu poziciju (to je fabrička postavka - moguće da je neko čačkao i digao iglicu iz ovih ili onih razloga)

5) Vrati sve nazad i pristupi proceduri štelovanja (smeša, sinhronizacija, ler gas)

 

U principu, ako nemaš odgovarajući alat i nisi siguran šta i kako se radi, bolje da oteraš motor kod dobrog majstora. Vrlo je teško ovako preko foruma smisleno objasniti. Ima na Youtube gomila snimaka kako se šteluju karburatori. Na Pagaza, idu dva Mikuni BST karburatora koji su jedni od najčešće korišćenih karburatora (idu stvarno na veliki broj modela motora), tako da za njih ima puno tutoriala. Evo ti jedan konkretni baš za Pegaso Cube:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Hvala prijatelju.Odgovorio sam negdje ali sad vidim da nema teksta.Moram staviti novi filter,da.Skidao sam karburatore,pregledao.Membrane su dobre,nista nije pohabano.Plovci rade.Iglicu sam pomjerio na polozaj 3,a bila je na 4.(znaci treba biti na 2)Najvise me zanima procedura pod 5)stelovanje karburatora,tj podesavanje smjese i njihova sinhronizacija.Ovdje u blizini nema bas nekog dobrog majstora,a da idem dalje nisam u mogucnosti zbog posla.Tako da cu morati raditi sam. Gledao sam bas ovaj video na yt.Covjek je stavio mali filter za vazduh,gdje je fabricki gumena kapica.Probao sam i tako ali nije uspjelo.Motor ima nemiran rad,sporo padaju obrtaji kad pustim gas.Jedva da se moze voziti.A i potrosnja mi je ista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Okrenuo sam 2 kruga,potrosnja i dalje ista,ali malo slabije i ide.Neprestano se cuje taj zvuk,kad ugasim motor.Kao neki vazduh da izbaci.Ima li neko kakvu ideju sta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Ne vjerujem da je to u pitanu.Motor,ide i radi,fino.Dobro pali.Nekad,hoce da zeza,da ne upali iz prve.Jednom u 10 puta.Ali po zvuku masine i po svemu rekao bih da nije to problem.Mada nisam 100% siguran.Potrosnja,ista,cekam da mi stigne novi filter vazduha pa da vidim onda.Pozdrav svima i hvala na odgovorima.Ako neko ima jos sta dodati i napisati nek napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Naleteo jednom kod majstora na jedan rotax, imao je rupicu na gumenom crevu koje ide na usis, a i jedan od ventila nije dobro zatvarao (izgubio zazor)....  Ne znam koje je simptome imao, ali mozda nije lose da to proveris kod tebe.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Gradiska
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

To gumeno crevo,odnosno kapica od usisa nije bila ostecena(ako mislis na onu kapicu sto ide samo na jedan karburator),pregledao sam.Gore iznad, na videu od(icatenej),covjek je skinuo to gumeno crijevo i stavio mali filter,valjda da ima bolji usis,ali ne razumijem ako je fabricki to zatvoreno.Ipak sam probao i tako,ali nije pomoglo.Sad za ventile nisam siguran,to bi neko strucan samo mogao provjeriti.U svakom slucaju hvala.Poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

Ajmo da ne pokrecem bzvz novu temu, razmisljam se da kupim pegaso 650 2006 godiste za obuku kandidata za A2.

 

Moze li malo iskustva o tom motoru. Jer do sad sa aprilijom nisam imao iskustva niti sam je ikad planirao kupovati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ostavi sam sličan post na još jednom mjestu. Imam isti motor 2008. smiren stariji vozač često sa saputnicom:

 

1. Mašina Yamahina (Minareli fabrika u ITA koju je kupila Yamaha) ugradjuje se u nekoliko Yamahinih, Derbijevih modela. Na Pegasovim forumima ljudi već po dva tri puta obrću cajgere.

2. Elektronika Denso (JAP), mještoviti digitalno/analgni instrumenti. Ovjes Sachs (AUT). Kočnice Brembo zlatne,  žmigavci led, dizajn šarmerski talijanski sa pretincem na rezervoaru za naočale i dokumenta i prilično prostora ispod sjedišta.

Malo koji motor godište 2008 može to da ponudi isto čak i u višem cjenovnom rangu. Elektronika (između ostalog) nudi mapiranje udjela zraka i goriva u smjesi...itd 

 

Problemi: 

1. Benzinska pumpa hoće da se pokvari između 20-40 tkm. U zamjeni može i automobilska, pretežno fijatovi modeli.

2. Motor nakon duže upotrebe dugih svjetala ostane bez napajanja (bez struje). Razlog tome je što su Apriliji inženjeri htjeli da zaštite motor od krađe obijanjem brave pa su svu struju motora u kontakt bravicu proveli kroz dvije žice koje se od vrućine jednostavno odleme. Rješenje je provlačenje te dvije žice kroz regler koji rasterećuje temperaturu.

 

Što se tiče moto-škole nije baš podesan jer je jednocilindraš i poteže prilično snažno iz mjesta, što može biti problem za nevješte početnike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja