Jump to content

Moto Zajednica

Prodao bih desktop računar...

Recommended Posts

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Da li možda ima nekog zainteresovanog za kupovinu desktop računara? Računar je kupljen otprilike pre 3,5 godine.

 

Konfiguracija je otprilike sledeća:

 

MB: Gigabyte GA-Z87-HD3, Intel Z87 chipset

CPU: Intel Core i5 - 4. generacija - Haswell familija, radi na 3,1GHz, Turbo mod do 3,3HGz, ima solidnu integrisanu grafiku

RAM: DDR3 - 1 x 8GB Kingston HyperX Fury Blue na 1600MHz + 1 x 8GB Kingston HyperX Fury Black na 1866MHz (pošto je jedna na 1600MHz, obe rade na 1600MHz kada se koriste zajedno), rade u Dual Channel modu, obe imaju aluminijumske radijatore

GPU: MSI GTX 660 2GB GDDR5 Twin Frozr III - magistrala 192bit, memorija radi na 6008MHz

SSD: Kingston HyperX 3K 128GB

HDD: Western Digital 1TB, nisam siguran koji tačno model

PSU: Raidmax RX-835AP - 835W, modularno, 80 PLUS bronze sertifikat

Monitor: LG 23" FullHD, nisam siguran koji tačno model

Kućište: Cooler Master Elite - serija 34X, nisam siguran koji tačan model

 

Kao što rekoh, konfiguracija je sklopljena pre otprilike 3,5 godine, ali su grafika i drugi RAM modul dokupljeni kasnije. Gotovo da uopšte nije korišćena za igranje, ali je u vreme kada je kupljena mogla sve da pokrene na maksimalnim podešavanjima. Sada takođe verovatno može da pokrene sve od igrica. Što se tiče ostalog softvera, nema šta nisam pokrenuo, a uz Windows 10 i zbog SSD-a sve je uvek letelo...

 

Grafika je bila do skoro u garanciji, a drugi RAM modul je u garanciji 10 god, a on je kupljen ja mislim prošle godine. Za svaku komponentu imam originalno pakovanje, račun i garanciju.

 

Ako je neko zainteresovan, mogu da pogledam tačne oznake za komponente za koje nisam naveo tačne oznake, da dam više informacija i slično ako sam slučajno nešto zaboravio. Cenu još nisam sračunao, pa ako neko ima predlog... :)

 

A razlog prodaje je to što bih prešao na Mac...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Svakako. :) Da me nije zažuljao prostor u sobi i ovaj MacBook, ne bih ja to menjao sigurno, pošto radi kao i prvog dana sve. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1240 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pisao sam baš juče kolegi sa foruma na pp, ali evo i ovde:

 

"Pravo da kažem, nemam baš neku jasnu sliku. Ne bih da ga precenim, a ni da ga dam za nešto sitno, pošto je u pitanju zaista dobra konfiguracija. MB, CPU, prvi RAM modul, SSD, PSU i kućište su plaćeni ~65.000 tada. Zatim je HDD bio ~5.000, GPU ~20.000 dinara i drugi RAM modul ~5.000 dinara. Monitor je kupljen nešto ranije, mislim oko 2012. godine, i tada je bio ~15.000. I onda na osnovu toga neka moja računica jeste da je on za ove 3,5 godine izgubio nekih 30-40% vrednosti, a i po oglasima vidim da se slične polovne konfiguracije kreću obično ~500-550€ (bez monitora), tako da je neka moja ideja bila da to ide za nekih ~550€."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja