Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 94 postova

nisam novi clan al mislim da je red da ovde predstavim svoj prvi motor, konacno.

U pitanju je Kinez Keeway Exceed 200, 2005.g.

Kupljen u okolini Jagodine, u ne bas sjajnom stanju. Trenutno sam u procesu registracije tj. prenosa motocikla na mene.  Inace je originalno iz Sremske Mitrovice. Ja sam 5. vlasnik :D Garant je neki od prethodna 4 vlasnika ovde clan, pa ce mozda da se seti motora i javi mi se....

Inace, agregat je 200 kubika, 4t, 10.2KW. Oznaka na samom agregatu je ZS169FML, sto koliko ja razumem, znaci da je agregat proizvela firma Zongshen, za Keeway....

18500km na satu.

Agregat radi dobro, malo se cuju ventili, i na hladno i kad se ugreje.

Sto se tice stanja, kad je stigao, odmah sam krenuo sa kupusanjem plastika i sitnica. Otkrio sam ozbiljne probleme tipa pukotine na ramu i na drzacima motora. Motor je skinut, sve je dobro izvareno. U pitanju je fabricka greska pri izradi rama. Takodje otkrivena jos jedna fabricka greska na ramu, tacnije na zadnjoj suspenziji. Tu je isto radila brusilica i aparat za varenje. Ako nekog zanimaju detalji - mogu da napisem, mada kapiram da se ovde o Exceedu pricalo mahom do 2010. godine, izgleda da je danas malo prevazidjena tema....

Elem, u iscekivanju da se resi papirologija, dok motor ne mogu da vozim (legalno), svaki deo motora je ispitan i remontovan: kompletno remontovana prednja kocnica, zamenjeno ulje u prednjem amortizeru, sredjena instalacija, novi, ojacani drzaci motora, zamenjeno ulje u motoru (motor jedino nije otvaran), remontovana zadnja kocnica, remontovana zadnja suspenzija, ociscen karburator, filter za vazduh, ociscen rezervar (bio je pun mulja od korozije), dodat filter goriva, nova creva, sajla za km sat, remontovan anaser, popravljen auspuh, dodati zmigavci, zamenjeni lezajevi zadnjeg tocka...........

Podosta, reklo bi se, sreca pa sam sve sam radio, inace bi kod majstora ovo poprilicno novca izaslo, ne smem ni da zamislim.

Ono sto ostaje da uradim je da u skorije vreme zamenim lanac i lancanike, nastelujem ventile i zamenim svecicu. za poslednje 2 stavke mi bas treba uputstvo servisno za ovaj motor, ako neko ima - molim da me uputi. Trazio sam uputstvo na netu i nisam nasao odgovarajuce.

 

Za pocetak jedna slicica od dana kada sam ga kupio i dovezao kod mene. A u buduce ce biti jos slicica, nadam se sa nekih lepih mesta...

Za pocetak toliko, ako neko ima tehnicke informacije o motoru - neka se javi. Treba mi i nesto od delova. Prelistao sam mnoge postove na ovom forumu, ali mahom su svi starijeg datuma.

Pozzzz

IMG_20170510_203450.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova

hm......

 

Elem, zna li neko sta je stojalo na ovom drzacu sa slike? Dva drzaca sa gornje strane viljuske su za plasticni zastitnik oko lanca, a za sta je ovaj donji nosac?

IMG_20170526_164236.jpg

IMG_20170526_164258.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja