Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2024 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Zvao sad Adu,

tek krajem godine zvanicna prezentacija modela,

znaci nista od test voznje ove godine...:jok:

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Pitanje za sve koji su vozili prvu generaciju XR-a: koja je konkretna razlika izmedju Dynamic i Dynamic PRO moda vožnje? Na netu sam dobio polovične odgovore, sve se svodi na to da u PRO modu gasi 90% elektronike, ali me više interesuje šta to u vožnji znači nego na papiru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

@blackmore vozio (ne i posedovao) sve tri generacje XR-a, bicu kratak i necu detaljisati. PRO mod kod svih BMW motocikala (koji ga imaju kao opciju) ne gasi nikakvu elektroniku po difoltu, sto je zabluda cak i kod dobrog dela vlasnika koji retko kad ili cak nikad ne udju dublje u meni svog motocikla. PRO mod ti samo omogucava da manuelno izaberes i izmenis parametre koji koji se odnose na agregat, vesanje... i prilagodis ih svom stilu voznje. Kod XR-a koliko se secam u PRO modu manuelno mozes da kontrolises i podesis odaziv na gas, tvrdocu ogibljenja, rad ABS-a, kontrolu trakcije, motorno kocenje, propinjanje prednjeg tocka... Recimo da ides na stazu, stvrdnes ogibljenje, podesis odaziv na gas na maksimum... ali nikako ne zelis da ti se motor propinje na zadnji tocak pri agresivnom dodavanju gasa, niti da ti tockovi blokiraju pri agresivnom kocenju... udjes u meni i uz par klikova resis problem. Broj kombinacija je zaista veliki.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 58 minuta, yogibear je napisao:

@blackmore vozio (ne i posedovao) sve tri generacje XR-a, bicu kratak i necu detaljisati. PRO mod kod svih BMW motocikala (koji ga imaju kao opciju) ne gasi nikakvu elektroniku po difoltu, sto je zabluda cak i kod dobrog dela vlasnika koji retko kad ili cak nikad ne udju dublje u meni svog motocikla. PRO mod ti samo omogucava da manuelno izaberes i izmenis parametre koji koji se odnose na agregat, vesanje... i prilagodis ih svom stilu voznje. Kod XR-a koliko se secam u PRO modu manuelno mozes da kontrolises i podesis odasiv na gas, tvrdocu ogibljenja, rad ABS-a, kontrolu trakcije, motorno kocenje, propinjanje prednjeg tocka... Recimo da ides na stazu, stvrdnes ogibljenje, podesis odaziv na gas na maksimum... ali nikako ne zelis da ti se motor propinje na zadnji tocak pri agresivnom dodavanju gasa, niti da ti tockovi blokiraju pri agresivnom kocenju... udjes u meni i uz par klikova resis problem. Broj kombinacija je zaista veliki.

 

To vazi za novi model (K69).

Stari (K49) nema ta podesavanja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1567 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Da, potpuno si u pravu. Stari definitivno nema sva podesavanja kao i novi. Ali mi je potpuno ostalo u secanju da bi aktivirao PRO mod kod starog, moras da udzekujes mali plasticni dzek ispod sedista. Tek tada ti se otvara opcija da manuelno u meniju po zelji iskljucis ABS i DTC. Ispravi me ako gresim. 

 

Inace poslednji XR koga sam vozio a sa cijom sam se elektronikom "igrao" je ovaj sa slike. Pisao sam o tome pre nekoliko stranica na ovoj temi...

 

20200513_195924_edited.jpg.bc2ed6eb1cc54867b65a7ca7a439a12a.jpg.325778ecb58c5549434942765a9e5c1e.jpg

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Tako je. Dzek ispod sedista se usteka i onda se otvori i taj mod.

I u pravu si sto se tice tog pro moda, pogotovo na starom modelu- ok samo za stazu i to za profi vozace. U javnom saobracaju se tesko kontrolise.

U sustini, ko hoce da pegla junacki, prebaci na dynamic i to je to.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000XR 2016

D-Pro gasi linkovane kocnice, alertness sistema TC i ABS smanjuje na minimum, dozvoljava aksijalno proklizavanje, dozvoljava delimicno propinjanje na zadnji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Mnogo dugo sam cekao MXR i onda...

Nema mogucnost nikakvog prtljaga (tj ima bocne torbe od citavih 8 litara), a na sve to zadnja opruga se podesava rucno!?!?!?

F750GS ima elektropodesivo zadnje ogibljenje, a ovde navrces.

Predstavljali ga kao sport touring bike, a onda rekli da je klasican fun bike i za touring ima obican S1000XR. Ne razumem poentu tog motocikla, kad imas toliko nabrijanih nakeda za dnevne voznje.

A i taj novi S1000XR...

Promenili 2 plastike, 5ks vise i cuvena EURO 5+ norma gasova.

Ta norma je bas bas bitna, al' u... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1665 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Djolo kad si već spreman da das toliko love uzmi Gs-a 1250 i uzivaj, tu imas sve sto ti treba definitivno. Da imam mogućnosti trebalo bi mi 3 sekunde da odlučim.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 622 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ne mogu fabricki bocni koferi da se nakace.

I treba neki poseban nosac/parce metala da bi se nabudzilo

Promenio član DjoleLO

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja