Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 56 minuta, PremieRacing je napisao:

 

Meni se čini da je baš ovo suština k'o što Đole kaže...

 

Danas (čitaj: više od decenije unazad) se manje više svi motori namerno prave i prodaju tako da moraš da uzmeš sve od aftermarket delova kako bi to bilo ono pravo. Tako je što zbog normi, što zbog zarade. E sad, zašto je novi XR baš, baš toliko osetno utuljen, valjda znaju oni u bmw-u. 

Nego Đole, zašto si morao da zameniš stari za novi posle samo par meseci :bacikosku:  Svrbe novci ili proradio princip?

Izletela dobra ponuda za stari, a novi trebao u tom nekom periodu da stigne kod nas. Na sve to, pojavila se osoba koja me znacajno finansijski pomogla u razlici stari/novi, pa sto da ne iskoristim :) (Zvucim kao neki ministar, ali tako je)

Evo slike srednjeg lonca kod starog koji je EURO3.

Mogu misliti kako je kod ovog koji je EURO5 i zbog cega se cuje kao fen...

20200525_125128.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Zaboravih da dodam da si apsolutno u pravu sto se tice aftermarketa. 

Na ovom modelu je problem sto je nov i sto zbog Covida nema aftermarketa, osim BMW delova i Akrapa. A i sam top Akrap je samo skup ukras i nicemu ne vredi bez grane.

Ostalo apsolutno nista.

Ni Givi, ni SW, ni Puig...

A BMW rolbar je "samo" 1200€, jer je zaboga od karbona i laksi je od standardnih mozda 2,5 kg.

Onaj mali odvratni kofer od 30 lit je 460 i tako.

Znam, neki ce reci, hteo si BMW, pa sad neka te ljuste, ali preterase...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: SF V4s

Zdravo svima, evo malo da iskazem svoje utiske o predmetnom motoru. 

Naime, motor je kod mene od Aprila 2018., kupljen nov i do danas sam presao cca 32000km, vozeci ga po putevima, magistalama i stazama, u svim meteo uslovima, sem snega. Tu meteo pojavu sam probao sa prethodnim motorom.

Pre XR sam vozio KTM 1190adv i to 5 godina, tako da nervoza na gasu i imanje dovoljno snage za sve situacije su mi odlicno poznate. 

BMW S1000XR je , kao sto je vec receno ovde, pravi muski motor, koji voli da se odlucno, sa voljom i zeljom tera. Motor pruza toliko sigurnosti u voznji i moze da isteruje sve moguce zahteve.

Voznja po putevima ili magistralam, ovde pre svega mislim na Jadransku, je takva da od tacke A do tacke B stizete za vreme koje niko nije mislio da cete dostici. Voznja je vise nego sigurna i zabavna, jer el.pomagala na motoru omogucavaju da sve ide tako i lako fluidno. 

Sam agregat je ektremno snazan i u kombinaciji sa menjacem i shifterom, koji je neverovatno precizan , omogucava voznju iz snova. Takvo ispucavanje sa motorom zajedno sa ciklistikom, omogucuje voznju na stazi bez ikakvih problema ili rezerve u odnosu na R-ove.

Kocnice , fabricki Brembo na prednjem i BMW na zdanjem tocku , vrse posao toliko dobro da retko koji motor ima takvo zaustavljanje, sto vam daje veliku dozu sigurnosti kad je najpotrebnije. Modovi voznje Rain, Road, Dynamic i Dynamic Pro, u kombinaciji sa Dyn Esom, daju siroku primenu motora , a samim tim omogucuju da se bilo kakve situacije ili pojave na putu unapred nivelisu i ucine voznju atraktivnom. Tempomat je extremno potreban na autoputevima i odlicno sto ga poseduje. 

Motor je po nomenklaturi BMW u segmentu adventure, sto znaci da moze i da ide off road. Ako nekog to zanima. Ja nisam taj tip vozaca , pa nisam ni isprobavao niti mu stavljao takve pneumatike. Kad smo kod pneumatika, posle fabrike, sam presao na Dunlop Sportmaxx mk3 i samo te gume trosim, jer imaju odlican grip i ulivaju extremnu sigurnost.

Sto se tice potrosnje goriva, s obzirom na samu snagu i odvrtanje gasa, ona se krece u rasponu od 6.2 do 8.5 lit/100 km. Ovde su navedeni podaci o voznji na regionalnom putu, u mirnijoj voznji i voznji na stazi.

Sto se tice ergonomije, da napomenem da je kod mene voznja u solo opciji, bez kofera sa strane, samo mekana bmw torba kao top case i na putu jos jedna koja se veze na zadnjem sedistu.

U poredjenju sa novim XR, koji sam vozio nakon sto je otkljucan i skinuta blokada, moram da istaknem da je novi ostavio jako los ili bolje receno razocaravajuci utisak. Nema vise ni priblizno one eksplozivnosti i ispucavanja, 4., 5. i 6. brzina su produzene pa je tim i mirniji.  Moze da se vozi, ali nije onako agilan. Kocnice su sad BMW i prednjei zadnje, ali su sasvim dobre, Zvuk sa fabrickim topom ne postoji, ali uopste. TFT monitor je OK , kao i LED farovi.

Toliko od mene za sad. Ako neko zeli jos neke informacije ili utiske , pisite.

Veliki pozdrav

 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
On 11.9.2020. at 8:50, DarkoČa je napisao:

Jednostavno rečeno "Ako je noviji - Ne mora da znači da je bolji"

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
On 9/7/2020 at 1:52 PM, mitri said:

 

Agresivna kocenja, promene pravca, golim okom se vidi snaga agregata. Kvalitetan test i izuzetno koristan za potencijalnog kupca. Hvala ekipi "Vrele gume".

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Auu sta upravo odgledah :stabre: Cudo vlasnici foruma nisu zaposlili ovu tetku da pise testove i za bjb, vidi se da zena poznaje materiju a i tera kao da nema sutra :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

e, SVE ste u pravu i slažem se ali što ste na kraj srca... 

 

Ovo gore sam napisao PRE nego sam pogledao klip... A onda sam odlučio da ne trčim pred rudu i da ipak odvojim 5min (iako mi u životu uopšte ne treba niko da mi predstavi XR).

 

Jbt koja spodoba!!!   :staa3:  Glas grozno iritantan, dikcija užas i katastrofa, neki vrištavi pikovi u glasu ko da je pokvarena, rečenice besmislene... Daleko od toga da sam ja bolji, ali bar sam svestan šta mogu a šta ne mogu da radim i čime treba a čime ne treba da se bavim.

 

Podseti me na Jelenu sa SK kanala...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Ovaj sto sam ja testirao je imao Metzeler Roadtec 01 I obarao se kao lud na njima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: s1000xr

Pozdrav kolege, prodade pre neki dan  svoj xr 2018 hp, u nadi da je sledeci GS1250, probao sam i blago se razocarao. Nema ono sto ima xr, imam u ponudi novi model XR  po lepoj ceni u (hp(m) varijanti) ali nekako nije mi to to! Probao sam novi vozio , nekako mi je manji i ugladjeniniji od starog! Sve je nako.... ne znam, bas sam u dilemi. Stari prodade iz dosade reko samo GS, kad ono medjutim... Jel novi zaista bolji i ima ono nesto bolje od starog?

Promenio član jocaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 58 minuta, jocaa je napisao:

Pozdrav kolege, prodade pre neki dan  svoj xr 2018 hp, u nadi da je sledeci GS1250, probao sam i blago se razocarao. Nema ono sto ima xr, imam u ponudi novi model XR  po lepoj ceni u (hp(m) varijanti) ali nekako nije mi to to! Probao sam novi vozio , nekako mi je manji i ugladjeniniji od starog! Sve je nako.... ne znam, bas sam u dilemi. Stari prodade iz dosade reko samo GS, kad ono medjutim... Jel novi zaista bolji i ima ono nesto bolje od starog?

Novi XR ima bolja svetla, ima onaj TFT, i malo je agilniji za voznju...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 5 sati, nikolacmi je napisao:

Pozdrav svima. Imam jedno pitanje. Da li odgovara kofer sa modela K49 na novi model K69? Jel zna neko

Ne odgovara.

Na k69 imas neku "izbocinu" na nosacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja