Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
17 hours ago, BokyBoy said:

 

 

 

98142539_2595915467315615_2532199704247140352_n.jpg

98186875_2595915410648954_1587925013640511488_n.jpg

Oprostite  , jeste li naručili motor pa dobili testnu vožnju ili se plati  da se testira ili kako ?

U BiH se prvi put vidi motor uživo kad se uplati pun iznos :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1539 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
On 5/18/2020 at 7:14 PM, BokyBoy said:

Predjoh danas poprilicno km na ovom motoru pa hajde da napisem i ja par reci iz prve ruke.

 

Komanda gasa u voznji nekako lenja, nista se posebno ne dogadja maltene do pola gasa, posle povuce solidno ali taman kad mislis da ce da ekplodira od snage...on je vec dosao blizu crvenog polja...(u najacem modu naravno, o drugim modovima necu ni da pricam)

 

Jbg, mozda je do mene, mozda sam razmazen i naviknut na svoj motor, necu da ih poredim, glupo je ali je ipak moja Nindza triput ostrija na gasu, pojela bi ga za dorucak, ja da se pitam, dao bih mu svu snagu s1000rr-a, svih 200 konja.

 

Sve u svemu, dobar motor, kolje ga samo cena od 22500e (19500 u klot verziji) 

Realno, da nije sve ove elektronike na njemu, bio bi...(zadrzacu ovo za sebe):jee:

 

 

Po tvojim komentarima vidim da ti niko nije rekao da si vozio motor sa blokadama. S 1000XR kao i ostale BMW-ove "vrteške" iz fabrike izlaze sa raznim blokadama (obrtaji, gas, KS, Nm...) koje se skidaju na prvom servisu, odnosno nakon prvih 1000 pređenih kilometara. Kada sam ga ja vozio bilo je oko 50 Km na satu, ti si ga probao nešto kasnije a prvi servis na kome će poskidati sve blokade će se desiti narednih dana. :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1975 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow
pre 46 minuta, yogibear je napisao:

 

Po tvojim komentarima vidim da ti niko nije rekao da si vozio motor sa blokadama. S 1000XR kao i ostale BMW-ove "vrteške" iz fabrike izlaze sa raznim blokadama (obrtaji, gas, KS, Nm...) koje se skidaju na prvom servisu, odnosno nakon prvih 1000 pređenih kilometara. Kada sam ga ja vozio bilo je oko 50 Km na satu, ti si ga probao nešto kasnije a prvi servis na kome će poskidati sve blokade će se desiti narednih dana. :)

 

Hvala kolega, znao sam sve to...

dao sam samo svoje impresije takvog kakav je bio tada, 

rekoh (napisah) da sam bio nezan na gasu jer je motor u fazi razrade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Juce sam bio na test voznji novog XR, a pre toga sam imao starog XR sa svakakvom opremom (samo mu jos puskomitraljez falio) :)

Motor je dobar, ali to uoooopste nije onaj XR kakvog sam ocekivao.

Stari je bio zestok, divlji, lud, pravi muski motor, a novi je nekako ugladjen, mekan, previse je univerzalan.

Novi ide, koci, lakse se vozi od starog, ali nema one magije, ono nesto sto te pukne i ti odlepis.

Mozda bi neka Akrapovic linija to resila, jer se ovaj cuje kao fen, ali i to je upitno.

Road mod ogibljenja perfektno pegla nase puteve, road mod voznje ugladjeno vuce, ali...

Motor je u tim modovima toliko mekan i ugladjen, da svaki put moras da menjas modove da bi dobio malo pravog uzbudjenja.

Dynamic mod ogibljenja je meksi nego na starom, sto mi je bzv, a i dynamic mod voznje je opet meksi nego kod starog.

U sustini, dobar motor, vise prilagodjen vecoj grupi ljudi, izgubio je ono po cemu je bio prepoznatljiv, pa ko voli...

To je nesto ukratko...

20200612_135211.jpg

20200612_135200.jpg

20200610_135311.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC

Nisam uspeo nigde da nadjem informaciju o potrosnji ovog lepotana :) Pa ako neko moze da napise bio bih veoma zahvalan ali budite realni, a ne ono koliko bi voleli da trosi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Pa jeste, ako se uzme u obzir neka normalna voznja.

Mada, normalna voznja je sirok pojam...

Ja sam na stari kasnije stavio celu Akrap liniju i sa otvorenim topom je povecana potrosnja za mozda 1/1.5 lit.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
6 hours ago, DjoleLO said:

Pa jeste, ako se uzme u obzir neka normalna voznja.

Mada, normalna voznja je sirok pojam...

Ja sam na stari kasnije stavio celu Akrap liniju i sa otvorenim topom je povecana potrosnja za mozda 1/1.5 lit.

 

Uf ovo je zanimljiv podatak :) Hvala jos jednom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Bole ga patka za motor, on je placen za reklamu koju je vrhunski odradio i privukao mnogo kupaca, cak i da je unistio motor a nije, opet svima dobro. Ali da Kris ubija, svaka mu cast....

Poslato sa JNY-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Pozdrav momci, probao sam novi xr juče. Iznajmio sam ga na Alpima na jedan dan, vratio sam ga posle drugog prevoja i uzeo gs 750 od 70ks koji ide bolje od xr...

Prvo sam pomislio da je pokvaren, odvrnes pun gas u prvoj i veliko nista, tek na 8000 pocne da vuce i odmah je tu blokada. Ja sam ocekivao da ce da ujeda.. Druga velika katastrofa je sediste koje je kao kadica neka, ne dozvoljava prebacivanje dupeta i izbacivanje kolena..  A zvuk motora tek, uzas...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ja tek videh da sam ovo ispisao u temi gde je čovek postavio slike svog novog motora. Izvinjavam se na malo nekulturnoj reakciji. Xr je bio jedan od mojih favorit izbora za neki sledeći motor a i ranije sam par puta bio na korak od kupovine još prošlog modela, zato sam ovako reagovao. Trenutno vozim suzuki gsxs1000, do duše nabrijan na 170ks, i kad poredim kako on ide a kako je ovaj xr mekan i nekako ugušen nije mi jasno da ta dva motora spadaju u isti segment i da potiču oba od r mašina.. Pokušaj nešta da izmeniš ako je moguće sa izduvom i eventualno sa nekim čipovanjem, da mu malo udahneš života u njega... Izvinjavam se.. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
Pre 11 sati, Gajo Sevojno je napisao:

Ja tek videh da sam ovo ispisao u temi gde je čovek postavio slike svog novog motora. Izvinjavam se na malo nekulturnoj reakciji. Xr je bio jedan od mojih favorit izbora za neki sledeći motor a i ranije sam par puta bio na korak od kupovine još prošlog modela, zato sam ovako reagovao. Trenutno vozim suzuki gsxs1000, do duše nabrijan na 170ks, i kad poredim kako on ide a kako je ovaj xr mekan i nekako ugušen nije mi jasno da ta dva motora spadaju u isti segment i da potiču oba od r mašina.. Pokušaj nešta da izmeniš ako je moguće sa izduvom i eventualno sa nekim čipovanjem, da mu malo udahneš života u njega... Izvinjavam se.. Pozzz

Nema potrebe da se izvinjavas. Ovo je forum i tu smo da razmenino misljenja/iskustva.

Ja sam i ranije pisao i o starom i novom i uporedjivao ih.

Ako je na 8000 blokada, onda jos nije uradjen servis na 1000km  jer se tad skida blokada na 9000.

Kao sto sam i pre pisao, mnogo je ugladjen i ravnomerno vuce, nema onaj udar, pa se cini da je spor.

A slazem se da ga treba "zavrteti" da bi se dobilo ono sto se ocekuje i da bi se izbegla ta dosadna ugladjenost.

Sto se tice zvuka- i tu si u pravu...

Cuje se kao fen, pogotovo u poredjenju sa starim, ali sa celom Akrap linijom je ludji od prethodnog (sa celom linijom)

U sustini, Akrap, neki BMC, i jos neke sitne magije i onda je ono pravo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Valjalo bi i ono sedište da se zameni. Stavili sedište kao da je Harli. Ovaj koji sam ja vozio je imao 3500km na satu, a vrteo sam ga u crveno na 12000, ne znam jel skinuta ta blokada, verovatno da jeste jer su to test motori, dane pre njega sam uzimao super dyke i gs 1250, oba su normalno išla. Xr sam ostavio za kraj, računajući da je najžešći i najbolji od ova dva prethodna.. Podesio sam i one moduse na dinamic itd.. ali niśta nije pomoglo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 2 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Valjalo bi i ono sedište da se zameni. Stavili sedište kao da je Harli. Ovaj koji sam ja vozio je imao 3500km na satu, a vrteo sam ga u crveno na 12000, ne znam jel skinuta ta blokada, verovatno da jeste jer su to test motori, dane pre njega sam uzimao super dyke i gs 1250, oba su normalno išla. Xr sam ostavio za kraj, računajući da je najžešći i najbolji od ova dva prethodna.. Podesio sam i one moduse na dinamic itd.. ali niśta nije pomoglo. 

Za sediste se ne sekiram, jer se za male pare prepravi.

Sedi se duboko i zato i nema neke pokretljivosti.

Kocnice su dobre, ogibljenje isto.

Sifter je vrhunski, mada mi se cini da je na starom bio bolji downshifting. Upravljivost je isto dobra.

Cekam da stigne Akrap linija i da izadje neki BMC i sl, pa mislim da cu dobiti nesto u gornjim obrtajima.

XR je zamisljen kao kombinacija GS i RR, s' tim da je stari vise vukao na RR,  a novi na GS, sto novom i nije neka prednost...

Bar sto se mene tice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Slažem se da su kočnice i ogibljenje kao i šifter odlični, popeo sam se sa njim na timeljosch prevoj i vratio se. Upravljiv je i lepo leži u krivini. Nadam se da ćeš ispeglati ove ostale mane. Onda će stvarno biti ponovo dobar motor kao njegov predhodnik...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Da u Austriji. Bio sam slobodan u ponedeljak, a u petak mi na poslu palo na pamet da bih mogao da odem. Odmah im napisam mail, u roku od 10 min mi odgovorili. Jako su ljubazni i ok. Čak kad sam ih nazvao da kažem da mi se xr ne svidja, rekli su da nema problema, da dodjem da ga vratim i da izaberem drugi motor. Nemaju više aprilije.

WWW.HIGHBIKE.AT

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 11 sati, DjoleLO je napisao:

...

U sustini, Akrap, neki BMC, i jos neke sitne magije i onda je ono pravo.

 

Meni se čini da je baš ovo suština k'o što Đole kaže...

 

Danas (čitaj: više od decenije unazad) se manje više svi motori namerno prave i prodaju tako da moraš da uzmeš sve od aftermarket delova kako bi to bilo ono pravo. Tako je što zbog normi, što zbog zarade. E sad, zašto je novi XR baš, baš toliko osetno utuljen, valjda znaju oni u bmw-u. 

Nego Đole, zašto si morao da zameniš stari za novi posle samo par meseci :bacikosku:  Svrbe novci ili proradio princip?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja