Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 55 minuta, СајберГастарбајтер je napisao:

Gajo, pa realno taj BMW sa 10.000km nemas sta da gledas da izbegnes. Prvi servis je odradjen. Samo je bitno da je odradjen i taj na 10.000 i vozi. Uzmi koji ti se najvise svidja (cena vs sta nudi). :takoje:

I ja mislim da je to tek razradjeno. Nego sam pročitao gore da kolega preporucuje da se uzme bez elektronskog podešavanja amortizera, šta znam meni je to bitna opcija, voleo bih da je imam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ahhh, Gajo... Prvo su mi udarao čežnju sa onim crvenim lepotanom a sad ćeš sa XR-om. Letos, buraz i ja kružimo motorima oko NP Triglav i na jednoj b. pumpi sretnemo se sa trojicom švaba na XR-ima sa full touring opremom. Od tada, ne mogu da ga izbijem iz glave, kraj. :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 53 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

I ja mislim da je to tek razradjeno. Nego sam pročitao gore da kolega preporucuje da se uzme bez elektronskog podešavanja amortizera, šta znam meni je to bitna opcija, voleo bih da je imam..

Ja ne znam ni jednog da je imao problem sa tim, a znaci kad ga imas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 40 minuta, DraganNS je napisao:

Ahhh, Gajo... Prvo su mi udarao čežnju sa onim crvenim lepotanom a sad ćeš sa XR-om. Letos, buraz i ja kružimo motorima oko NP Triglav i na jednoj b. pumpi sretnemo se sa trojicom švaba na XR-ima sa full touring opremom. Od tada, ne mogu da ga izbijem iz glave, kraj. :ljubav:

Crveni lepotan je na prodaju, 35000km, dosta od njega.. Jako sam zadovoljan bio sa njim.. Jedino su kočnice mogle biti bolje, znale su “lako” da pregreju, mislim da bi pancirna creva resila problem. A Xr je sigurno klasa više, mada je i dosta skuplji. Nova kawa je bila 12500€..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 26 minuta, DjoleLO je napisao:

Ja ne znam ni jednog da je imao problem sa tim, a znaci kad ga imas

Definitivno znači...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Ako nekog interesuje kawa, cena je 8000€, uradjen veliki servis na 30000km, novu zadnju dunlop sport max2  upravo stavio,prednja skoro pa nova,  ide u kompletu sa gps-om tom-tom 550, slajderi, zaštita hladnjaka, grejači ručica... 9/2017. Tačno 2 godine napunio...:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1260 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Multistradu sam isto gledao, ali je slaba servisna mreža u Belgiji a nesta mi dukati i ne uliva poverenje, ipak dosta često vozim sam po razno raznim vukojebinama, treba mi motor u koji sam siguran da me neće izdati. A o triumph-u ništa ne znam...  Mislim da je ovaj xr bas pravi izbor za mene, udoban i može da se lepo potera po krivinama. Probao sam ga još pre 2 godine, tada me je oduševio..Mada svakako planiram sledeće sedmice još jednu test vožnju. A lepota, uf onako, nije ni meni nešta vauu efekat ali ipak može da prodje..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250
4 hours ago, Gajo Sevojno said:

 Motor ne palim ako neću da teram krivine i bar 500km u cugu. Grad i ravnice me ne zanimaju. 

U ovome smo potpuno isti. Stim sto sam ja vjerovatno manje ostro sportski nastrojen vozac. Volim krivine, nagibe,grebanje fuzastera ali najvise volim fluidnost u voznji. Vise zustrija turing voznja nego agresivno sportska.  Moj sledeci izbor je bio XR ali sam posle probanja zakljucio da ce mi ipak vise pasovati GS. Xr mi se vise svidja fizicki ali zahtjeva i visocije obrtaje sto sam se ja na versysu odviko jer ne znam kako ali ovaj cetvorocilindras vuce iz podruma i tamo gdje on staje 7-8 hiljada xr tek pocinje. Tako da bi mi to bila prevelika promjena. Srecno u prodaji i kupovini. Vrhunski motor ces imati.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Gajo Sevojno Multistrada 1200S od 2015, nema sta da se zameri. Dukati je odavno izasao iz te kategorije "ne uliva poverenje" sa vecinom modela.  Imam dva poznanika koji gaze 55000 i 70000 km. Redovan servis bitan, ali koji je sad razvucen na 24000km, a zamena ulja na 12-15. Probao licno i odusevio se kakav je motor. Probaj i jedan i drugi pa sam prosudi, oba imaju elektronsko podesavanje vesanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako se ne varam pikes peak verzija nema elektronsko vešanje. Ona je bas tvrda i sportski nastrojena. Bio sam pre neko vreme sa drugarom na probnoj vožnji kao konkurent za GS i ja mu rezervisao tu pikes oeak i ispostavilo se da bas ona nema.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure
pre 52 minuta, Gajo Sevojno je napisao:

Ipak sam navikao na 4 cilindra, volim da razvucem :jee:  Još kad se čipuje ima da ujeda..

Mendel ce da pokaze :moto3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 1 sat, Gajo Sevojno je napisao:

Ipak sam navikao na 4 cilindra, volim da razvucem :jee:  Još kad se čipuje ima da ujeda..

Naravno ako si navikao onda tako. Ja samo predlazem V2 kao masinu koja se bolje "koristi" na zavojitim putevima (koje preferiras) zbog obrtnog momenta. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@Gajo Sevojno Pa naravno, uz V4 Multistradu i novi KTM 1290 Adventure. Ali bezveze da gubis 7000 EUR posle godinu dana.

Kupi lepo tog polovnjaka sa 10000km, pa za par godina se ponovi s novim polovnjakom s malom kilometrazom.

Nemo' da te zlikovci navlace opet na kupovinu novog. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer, BMW S1000XR
On 9/29/2019 at 11:42 AM, Gajo Sevojno said:

 Ako neko slučajno ima još neki savet, šta gledati ili izbegavati od opreme na xr, nek javlja... 

Ne izbjegavati nista, samo full oprema: Dynamic i Touring paket i gas! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja