Jump to content

Moto Zajednica

Levo, desno ili svejedno?

U koju stranu vam je lakse da obarate?  

80 članova je glasalo

  1. 1. U koju stranu vam je lakse da obarate motor?

    • Levu (Desnoruk)
      38
    • Desnu (Desnoruk)
      14
    • Svejedno (Desnoruk)
      18
    • Levu (Levoruk)
      6
    • Desnu (Levoruk)
      2
    • Svejedno (Levoruk)
      2


Recommended Posts

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Takođe mi je obaranje u levu stranu mnogo prirodnije i lakše. Desnoruk sam.

Tj. pišem desnom rukom, ali sve ostalo radim levom. Tipa sekira, motika, obedovanje, handjob...ahahah :zvizduk::lol3::lol3::lol3:

Na skijanju mi je takođe lakše da oštre zaokrete pravim u levo. :jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
On 5/24/2017 at 4:44 PM, dvlns said:

Da se dopunim, svi imamo isti strah a to je da smo prebrzo usli u krivinu i posledica toga je da nas krivina vuce na spoljnu stranu. U desnoj krivini je to suprotna traka i taj strah je jos veci

Ovo je ključna stvar i ovom problemu ... onaj tko ima taj strah vjerovatno će proći krivinu .... a onaj tko nema taj strah, njemu je mjesto na stazi a ne na cesti ... :takoje:

 

Ali taj strah mora biti kontroliran i vozač ga mora biti svjestan ... jer ako nastane panični strah, opet nevalja i takvom vozaču nije mjesto na motoru ... :lol3:

 

Znači, strah je dobar ko ga ima i zna zašto ga ima .. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja imam malo drugačije viđenje. Desna strana je moja jača strana, i krivine u desno vozim znatno slobodnije, preciznije i bolje od krivina u levo. Što neko reče, još ako je nizbrdo i koliko toliko oštra krivina u levo, maltene vozim ko onaj lik sa onog klipa što ga biciklista pretiče (i što ga svi napljuvaše uz savete da momentalno batali motor jer, jelte, ne leti ko kroz krivine ko što bi oni leteli, pa ni ne zaslužuje da vozi motor :ups:). Ako se sve svodi na strah, objašnjenje koje ja imam na to je da se više bojim da neko iz suprotne trake uleti u moju (dok skrećem levo) nego što se bojim da ja uletim u suprotnu traku (dok skrećem desno). I to ne zato što sam ja neki super vozač (vozim tek nekoliko meseci), nego zato što kod onog prvog (kad neko uleće meni u traku) nemam apsolutno nikakvu kontrolu.

 

Na skijanju takođe zavoje u desno 'vozim' daleko slobodnije i spretnije, što je pomalo čudno budući da mi je desna noga jača. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Sem sto je izletanjr jedan od razloga zašto leve krivine vecino lakse idu ima i drugi faktor po meni.

Leve krivine su duže i lakše se vidi kroz njih. Desne su kraće i deluju oštrije a manje pregledne gde bi najradje prešao na levu traku da udjes sto bolje u nju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1
Citiraj

Da se dopunim, svi imamo isti strah a to je da smo prebrzo usli u krivinu i posledica toga je da nas krivina vuce na spoljnu stranu. U desnoj krivini je to suprotna traka i taj strah je jos veci

E bre, nemoj ti meni da pricas da ja imam strah !! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
49 minutes ago, vasa.93 said:

Ja imam malo drugačije viđenje. Desna strana je moja jača strana, i krivine u desno vozim znatno slobodnije, preciznije i bolje od krivina u levo. Što neko reče, još ako je nizbrdo i koliko toliko oštra krivina u levo, maltene vozim ko onaj lik sa onog klipa što ga biciklista pretiče (i što ga svi napljuvaše uz savete da momentalno batali motor jer, jelte, ne leti ko kroz krivine ko što bi oni leteli, pa ni ne zaslužuje da vozi motor :ups:). Ako se sve svodi na strah, objašnjenje koje ja imam na to je da se više bojim da neko iz suprotne trake uleti u moju (dok skrećem levo) nego što se bojim da ja uletim u suprotnu traku (dok skrećem desno). I to ne zato što sam ja neki super vozač (vozim tek nekoliko meseci), nego zato što kod onog prvog (kad neko uleće meni u traku) nemam apsolutno nikakvu kontrolu.

 

Na skijanju takođe zavoje u desno 'vozim' daleko slobodnije i spretnije, što je pomalo čudno budući da mi je desna noga jača. :)

Onog lika sa klipa treba udaljiti iz saobracaja, prvo radi drugih koji mogu da nastradaju a zatim i zbog njega samog. Sa takvim znanjem gas na pravcu pa gura motor u krivini se ne ide na onakve deonice vec se vezba u nekim kontrolisanim uslovima. 

 

Btw da ne budem totalni off, dokle god razmisljate koja vam je krivina laksa za prolazak znaci da niste dovoljno sigurni u sebe i u skladu s tim se i ponasajte na putu. Voznjom to jest vezbom stice se iskustvo i onda covek jednog dana shvati da su leva i desna krivina nesto potpuno isto i jednostavno krene da ih vozi rutinski. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 28 minuta, Mikulanac je napisao:

Btw da ne budem totalni off, dokle god razmisljate koja vam je krivina laksa za prolazak znaci da niste dovoljno sigurni u sebe i u skladu s tim se i ponasajte na putu. Voznjom to jest vezbom stice se iskustvo i onda covek jednog dana shvati da su leva i desna krivina nesto potpuno isto i jednostavno krene da ih vozi rutinski. 

+1

Pravi savet !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 3 sati, vasa.93 je napisao:

Ja imam malo drugačije viđenje. Desna strana je moja jača strana, i krivine u desno vozim znatno slobodnije, preciznije i bolje od krivina u levo. Što neko reče, još ako je nizbrdo i koliko toliko oštra krivina u levo, maltene vozim ko onaj lik sa onog klipa što ga biciklista pretiče (i što ga svi napljuvaše uz savete da momentalno batali motor jer, jelte, ne leti ko kroz krivine ko što bi oni leteli, pa ni ne zaslužuje da vozi motor :ups:). Ako se sve svodi na strah, objašnjenje koje ja imam na to je da se više bojim da neko iz suprotne trake uleti u moju (dok skrećem levo) nego što se bojim da ja uletim u suprotnu traku (dok skrećem desno). I to ne zato što sam ja neki super vozač (vozim tek nekoliko meseci), nego zato što kod onog prvog (kad neko uleće meni u traku) nemam apsolutno nikakvu kontrolu.

 

Na skijanju takođe zavoje u desno 'vozim' daleko slobodnije i spretnije, što je pomalo čudno budući da mi je desna noga jača. :)

To je ono: "Znam ja kakva je budala iza ovog volana, ali ne znam kakva je iza onog drugog" :D To bi trebala da je maksima svima nama, bez obzira koliko se osjećali sigurno..Evo primjera, neku veče se vraćam sa susreta u Brčkom,pravac..Kad vidim par automobila usporilo skoro stalo, o čemu se radi..aj polako preteknem..kad naprijed gospodin našikan vozi 30 od jedne do druge ivice puta ..ne smiješ ni početi preticati ludaka..U tom momentu se pojavljuje auto iz suprotnog smjera, ovaj u njegovu traku i čovjek blica ( ne znajući da se ne radi o svjesnoj osobi), i ovaj sreća vrati se jedno 30 cm u svoju traku i ovaj prođe za dlaku..Posle 50 metara je samo skrenuo u jendek sa strane..I zamisli takvu situaciju u nekoj mrtvoj krivini, apsolutno opravdan strah..No da se vratim na temu..Meni je lakša lijeva, jer jbg kad se postavi pitanje koja je lakša to znači da se malo oštrije tjera, te tada samo sebe ubacujem u kalkulaciju, nadam se da niko neće me sasjeći (jer ako posumnjam ne gonim :) ) i ako izletim sam sam kriv..A i gas mi je desno, pa kad sam na gasu ujedno i vučem kontru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Dešnjak, i bolje obaram motor desno... 

Skoro sam krivinario na ivicama mogućnosti starih i izraubanih guma i kada sam stao, jasno je kao dan, desna strana zadnje gume oguljena do kraja, na lijevoj strani ima još centimetar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250
Pre 3 sati, GuMi5 je napisao:

Dešnjak, i bolje obaram motor desno... 

Skoro sam krivinario na ivicama mogućnosti starih i izraubanih guma i kada sam stao, jasno je kao dan, desna strana zadnje gume oguljena do kraja, na lijevoj strani ima još centimetar...

Možda si se prilikom skretanja levo i ti pomera na levu stranu u odnosu na motor, pa je on bio vertikalniji, a pri desnim krivinama držao neutralan položaj tela pa je ugao točka morao biti veći?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sumnjam jer vozim maksi skuter...
To jeste realna situacija kada vozim sportski motor, često uhvatim sebe da mi je dupe do pola van sjedišta tj. srednje ose motora ali na maksiju sam uvijek u sred svoje udobne fotelje... :jee::jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Desnoruk sam, mada to nije razlog zasto mi je lakse da obaram u levo. Razlog je taj da cesto kocim zadnjom do duboko u krivinu, time i smirujem motor, pa cesto onda kad obaram na desno kacim prstima desne noge o zemlju. \to je jedini razlog. Bez toga, svejedno mi je (bas sam poslednjih nedelju dana proveravao po Pirinejima jel tako :lol3: ) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Desnoruk, u levo se osećam bolje, ali razlog je očigledno saobraćaj - preglednija je leva i ako proširiš krivinu bar nema šlepera u suprotnom pravcu. Sad na kampu bezbedne vožnje mi je na stazi bilo svejedno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja