Jump to content

Moto Zajednica

Levo, desno ili svejedno?

U koju stranu vam je lakse da obarate?  

80 članova je glasalo

  1. 1. U koju stranu vam je lakse da obarate motor?

    • Levu (Desnoruk)
      38
    • Desnu (Desnoruk)
      14
    • Svejedno (Desnoruk)
      18
    • Levu (Levoruk)
      6
    • Desnu (Levoruk)
      2
    • Svejedno (Levoruk)
      2


Recommended Posts

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Ako ste desnoruki, da li vam je lakse tj. prirodnije da skrecete levo, desno ili svejedno? 

Isto pitanje vazi i za levoruke. 

 

Ja sam desnoruk i lakse mi je i prirodnije da skrecem levo dok na primer moj drug koji je levoruk kaze da mu je lakse da skrece desno.

Sta vi kazete?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Kakvo pitanje nikada nisam razmišljao o tome.
Mislim da mi je malo lakše da skrećem u levo, sad nešto razmišljam gde god da sam se vozio bilo mi je maltene isto. Ali onda sam se setio kursa bezbedne vožnje kada smo radili counterstearing oko čunjeva u krug, i tada mi je neuporedivo lakše bilo u levo skretati nego u desno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Desnoruk sam, i od prilike mi je sve jedno na koju stranu skrecem... ali mi je za malkice lakse kad ulazim u neke ostrije krivine koje idu u levo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Desnoruk, vise volim leve krivine, narocito kada ide neko u susret u krivini. Bolje mi je izleteti van puta nego podleteti pod to vozilo. Znaci psiholoski faktor. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Деснорук, цепам обе стране, ал' ми некако лепше кад обарам у десно. :jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 9 sati, hard_rock je napisao:

Desnoruk, vise volim leve krivine, narocito kada ide neko u susret u krivini. Bolje mi je izleteti van puta nego podleteti pod to vozilo.

Znaci psiholoski faktor. 

- Možda nije ništa  lakše al ih takođe više volim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Jako zanimljiva tema :) meni je laske u lijevo a desnoruk sam :) a opet dok sam bio golman mnogo teze mi je bilo da branim kada lopta ide lijevo od mene :) nisam o tome nikada duboko razmisljao :)

 

Svaka cast za temu :):jee1::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Lakše mi je da skrećem ili držim liniju u lijevoj (dugoj lijevoj) krivini jer mi je desna ruka malo ispruženija i lakše kontrološem gas.

U desnim skretanjima ruka je savijenija, više zgrčena i u tom manje komotnom položaju mi je slabiji osjećaj za gas.

Kada vozim bicikl nemam izraženu razliku pa taj fenomen objašnjavam upotrebom gasa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ne obaram motor...pred krivinu prikocim i onda polako..tako da mi motor stoji uspravno manje vise :)

Salim se..ali nekako imam osecaj u desno da mi lakse ide..desnoruk

mislim da ima i veze koja ti je noga primarna jer se oslonis na nogu jace u skretanju..barem ja tako radim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Meni je u krivini i obaranju manje-više svejedno (desnoruk sam), ali sam primetio da mnogo preciznije i lakše skrećem na levo na npr. raskrsnicama.

Isto je i kada sam radio osmicu na poligonu (8), kada skrećem u levo to bude znatno preciznije i mogu da izmanevrišem na dosta manjem prostoru, a u desno koristim sav raspoloživ prostor.

 

Iskreno, mislio sam da je problem u meni, sada mi je malo lakše kada znam da nisam jedini.  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 200 GT - Matilda

Hvala! :jee1:  Ova tema me je baš obradovala!

I ja sam mislila da je problem u meni.

Desnoruka sam i definitivno više volim leve krivine; u desnim sam mnogo manje opuštena, naročito na početku sezone.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Problem (ili ne) je u tome da se vozimo desnom stranom ceste i da nam je podsvjesno u glavi da sa lijeve strane imamo više "praznog" prostora i samim tim smo "slobodniji" u glavi prema tom lijevom zavoju, dok nam je desni zavoj fizički ograničen rubom ceste i manje pregledan, pa u njega ulazimo sa više pažnje .... 

 

Ako isto pitanje postavimo onima koji voze lijevom stranom cesta, odgovori će biti potpuni odentični, ali sa zamjenjenim stranama ... ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
pre 5 minuta, strasilo je napisao:

Problem (ili ne) je u tome da se vozimo desnom stranom ceste i da nam je podsvjesno u glavi da sa lijeve strane imamo više "praznog" prostora i samim tim smo "slobodniji" u glavi prema tom lijevom zavoju, dok nam je desni zavoj fizički ograničen rubom ceste i manje pregledan, pa u njega ulazimo sa više pažnje .... 

 

Ako isto pitanje postavimo onima koji voze lijevom stranom cesta, odgovori će biti potpuni odentični, ali sa zamjenjenim stranama ... ;)

Ovo je, nesumnjivo, tačno.

 

Ali je takođe tačno i da dešnjaci lakše obaraju u levoj krivini i obratno. 

 

Nekoliko puta sam to gledao na raznim obukama i treninzima, gde se vozi isključivo poligon i eventualno staza - guma uglavnom pokaže ko je levak a ko dešnjak: Levacima je, uglavnom, više istrošena desna strana, i obratno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 803 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blok 63
  • Motocikl: Honda Hornet S,Yamaha R1

Kod mene je obrnuta situacija,ja definitivno lakse i bolje vozim desne krivine,i na stazi i na ulici...i ako sam desnjak...sta je objasnjnje,pojma nemam :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

Ea, možda nije isto ok npr, dešnjaka i prirodnih dešnjaka. Ajde ko je levoruk, nek kaže, koja mu noga ide napred kad se kliza po ledu,leva ili desna. Inače lakša mi je desna kruvina. Dok je leva oa jiš velika nizbrdica vlaga panika. Desnoruk sam, al ne oduvek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам одувек десничар па ваљда зато лакше возим десне кривине. Тј. не лакше, обе возим лако, али да кажемо слободније, и боље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Strasilo je objasnio kako i zasto. Gotovo svi koji prvi put dodju na stazu kazu da im bolje leze leve krivine. Prosto voznja na ulici tako deluje na um da kao sto je Hard Rock rekao lakse prihvatamo da putanju rasirimo van puta u odnosu da predjemo u suprotnu traku. Na vecini staza se vozi desni krug i onda tu pocinje vezbanje desnih :)

 

Vaske4s nije primer ni za sta i njegova iskustva treba izbegavati :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Da se dopunim, svi imamo isti strah a to je da smo prebrzo usli u krivinu i posledica toga je da nas krivina vuce na spoljnu stranu. U desnoj krivini je to suprotna traka i taj strah je jos veci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja