Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Virago 125 1998

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: 2002 Suzuki V Strom DL1000

Njegov rezervoar ti je 9.50L, potrosnja otrpilike je 4L/100km znaci oko 200km mozes ladno da predjes pre sto moras da stanes da mu das soka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 14 sati, Turn & Burn je napisao:

Njegov rezervoar ti je 9.50L, potrosnja otrpilike je 4L/100km znaci oko 200km mozes ladno da predjes pre sto moras da stanes da mu das soka. 

- Dal rezerva radi ili ...  ?    Ponesi ti ipak i neku flašicu  da se nađe ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: 2002 Suzuki V Strom DL1000

Kao sto kaze @Jašim ponesi flasicu za svaki slucaj, mada imas jos neki 1.5L rezerve sto ti nisam uracunao u ti original 200km. 200km ti lagano i sigurno, ali sve ti zavisi kako vozis, da li vozis polako sa niskim obrtajima ili sa visokim obrtajima i tako dalje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ako te brine mozes li do mora sa njim ,odgovor je,mozes. To je slaba ali kvalitetna masina. Ako ides sam, putna brzina da ti bude 60-80 km\h i uz 3-4 tocenja goriva ti si na moru :)

Nije bitno koliko ti je motor snazan ako si svestan njegovih ogranicenja i vozis\postupas u skladu sa tim.  

Ucini ga tehnicki ispravnim i mozes na put oko sveta sa njim . Dobre su to masine,samo pamet u glavu i polako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Ako je motor dobar, dobro podmazuje, hladi, kvalitetni fluidi, opterecenost po propisu uz voznju sa otprilike 3/4 gasa mozes ka voziti koliko hoces bez odmora. Pre ce on tebe smoriti ha,ha. Pozzz i samo vozi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Virago xv 125

Ljudi taj motor sam pre jedno mesec dana kupio. Kupio sam ga sa 8772km, kad sam ga doteerao ubacio sam ga u kombi o otero u Yamaha Barel servis Nis. Tamo mu je majstor ocistio karburatori primetio da je plovak kriv, on ga je malo ispravio. Posle toga vozio sam ga malo i primetio da mu svecice garave i covek mi je rekao da proverim vakumske slavinice. To je i bio problem. Skinuo sam ta creva i zapusio i sad non stop zatvaram gorivo i pustam. Posle nekog vremena vozio sam ga i dok sam isao uz jedno brdo osetio sam kao da oce da se ugasi i na kraju se odjednom ugasi. I nikako da upali posle, hoce na sauh da upali i cim mu vratim saouh on se ugasi odma. Skinem mu svecice kad pogledam svecice bele i suve, nisu masne i takodje kad je vruc i kad ga pustim na leru da radi 2 min on pocne da se gusi i na kraju se ugasi. I posle jedno 10 min upalim ga i on sve lepo radi, ii ne znam sta bi moglo da bude, takodje pre neho da ga oteram kod majstora isto se to desavalo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

imam utisak da je taj motor dugo stajao, tako da treba pregledati kompletan 'fuel system", od rzervoara do glava motora. To poveri pravom majstoru i vozices se kao sto sam napisao u prethodnom postu. Proveri dotok vazduha u rezervoar,ili kad pocne da gubi snagu otvori cep i odmah zatvori da dobije vazduha. Ovaj problem se javlja kod motora koji su dugo stajali. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma tebi ce svi problemi biti reseni ispiranjem rezervoara,remontom slavinice,zamenom creva za dovod goriva i sredjivanjem karba (zamenom dotrajalih delova i ciscenjem) to sve ne bi trebalo da te ne znam koliko kosta. Objasni majstoru sta ti se desava. On ako je zaista majstor znace sta treba i bez da mu ti kazes sta da radi.. Ako ne bude znao ,promeni majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja