Jump to content

Moto Zajednica

R1150GS: Saveti za kupovinu

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 14 sati, srbac je napisao:

Ima za 4700 Gs 1200, videli ste :)

 

Pre 13 sati, Shaft021 je napisao:

Da, samo me cudi sto jos nije prodat...

 

gs.png.62f5545b9b95a8685eecf7e2820e6287.png

 

Pre 15 sati, Alekre je napisao:

Skupi jos malo para i vozi Stroma 1000 2006 - 8 godiste.

 

 

59ae3294656be_VStromjeftniji.png.6e0cdd3d6661a4b017268caa33961305.png

 

59ae3294cd29e_VStromskuplji.png.819bd679ff7f373d2c65dc85ad7a26b3.png

 

 

Pre 15 sati, duledjo je napisao:

Video sam taj 1100 za 3650e iz 94god bez kofera mislim da ce izaci mnogo da se dokupi sta treba jednom recju skupo.Ima onaj gs850 sta mislis o njemu on je 99 god 3450e sa koferima

Ne učestvujem u bilo kom vidu u kupoprodaji polovnih motora i delova, prijatelj me je obavestio da sam naveden u pomenutom oglasu pa da učinim izuzetak na neki način. Prodvca i sadašnjeg vlasnika ne poznajem, znam da mu je uručena radna lista sa mojom potpisom data predhodnom vlasniku, pre više od godinu dana kad još nije bio motor "adventuriran". Verovatno je možeš dobiti od njega, od mene nema informacija osim uopšteno da je dobar primerak, to je drugo moje pravilo, o stanju motora isključivo sa vlasnikom. 

 

Neću da ulazim u diskusiju da li BMW ili nešto drugo, BMW Bokser je poprilično drugojačiji motor od drugih i na  neki način i poređenje nije baš uvek adekvatno, neka bude stvar ukusa, mada dok se ne proba je sve neko predubeđenje.

 

Taj motor ima nešto dodatne opreme koja vredi, BMW centralni koferi nisu Bog zna šta i valja uzeti nešto ala Givi zbog veličine, a bočni  mogu da se kupe takođe povoljno, skoro je neko prodavao na forumu pa pogledaj koja je cena bila. Cena je uvek za diskusiju, spoljni izgled je većini značajnija od stanja, a i godina koja kod BMW-a, naročito serije 11xx nema neki naročiti uticaj. Spletom okolnosti je oglasni primerak bio zajedno sa 1.2, 15 godina mlađim i u manjoj kilometraži, ni malo nije zaostajao u spoljnem kvalitetu, čak u nekim banalnostima i bio bolji uprkos decenije i po. Evo nekoliko ponuda sa mobila.de koje sve govore, ima oko 150 primeraka na prodaju, svega par je za 2.000€ :

 

 

 

59ae3291bfe16_11jeftiniji.png.75efa0ffc549f79b06ac71237d3368bd.png

 

 

 

59ae329305ceb_11skuplji.png.d769cadc8105ff2b526231fbaeca7cfd.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Cirih Švajcarska
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, Yamaha XT660 R

IMG_0935.JPG

Pozdrav svima, takodje zadovoljan vlasnik. Ima li neko iskustva sa zamenom kvačila?
Ima li nekog iz CH na forumu? Ja sam u Cirihu


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Nasao sam u ponudi 2 honde 1100 pan european 91god za 1790e I 97 za 2350e obe u bgd pa cu pogledati kad se vratim iz Grcke sa odmora mozda je to resenje za pravi kruzer

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Izgleda da sam naljutio gsovce pomenuvsi hondu izvinjavam se nije mi bila namera samo sam razmisljao kao turer mozda je bolja od gs koga ionako svi koriste kao kruzera a zastita od vetra I atmosferilija je bolja na lt rt I hondi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

" Izgleda da sam naljutio gsovce "

 

Ni govora, imaš u nekoliko tema, barem moje pozitivno mišljenje o Hondi ST, trudim se lično da budem objektivan i prednjačim u kritikama marke koju imam. Po meni bi trebao da odlučiš o pretežnoj nameni motora, ovo je vrlo dobra tema:

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/115507-bmw-r1100rt-vs-honda-varadero-karb-vs-aprilia-caponord-etv1000-vs-yamaha-tdm900/

 

Ukratko, nema apsolutnog motora već svaki naginje na neku stranu. Skoro sam vozio na ceo dan RT-a, meni je više nego nizak ali osećem njegovu veću težinu u gradu, ne nešto naročito ali se oseća naspram GS-a. Zaštita od vetra puna a performansa skoro jednaka, GS je ipak u svakom segmentu živahniji i lakši, doduše, to može da potiče i od navike, ali generalno je GS univerzalniji, dok je tipski RT  više kruzer,  Honda ST pogotovu, zato se GS smatra naj boljim "all round" motorom uz naravno niz kompromisa. Pošto baš spominješ vetar, ima niz dodataka za GS-a koji poprilično umanjuju duvanje i svi se mogu prekopirati i napraviti ručno, meni ne smeta ni na 200kmh, više mi smeta recimo inkapsuliranje na LT-u, pogotovu što taj motor ko da lebdi i samo očima doživljavam kretenje, u krajnjoj liniji, stvar lične percepcije i to nema prevelike veze sa kvalitetom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Mozda ste u pravu zbog tezine laksi je gs za pedesetak kila od lt I honde mada je to zanemarljivo jer ni jedan ni drugi ja bar posle infarkta ne bih mogao ni smeo da zadrzim nego pustim da padne pa sta bude

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Težina u vožnji se ne oseća previše, sa jedne strane je teži motor udobniji ali i inetrniji pri promeni pravca, RT to kompenzuje manjim točkovima, a pri padanju, ni jedan motor ne može da se zadrži, samo je pitanje sa koje visine, ili ugla sa kog ne može da se zadrži, tu je snaga presudnija. Teži motor je takav u gradu, pri parkiranju i tim nekim manipulisanjem, meni je recimo ulaz u garažu blag i mogu da guram GS-a, već RT-a ne bi mogao, al i zbog komfora palim i GS-a za 3 metra pa ispada sve jedno. Bitno je kad bi mogao da probaš sve te motore i stekneš neku ličnu percepciju, to što mi pričamo je krajnje subjektivno, "svaki Ciga..." 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja