Jump to content

Moto Zajednica

R1150GS: Saveti za kupovinu

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Uskoro bih trebao da pazarim jednog BMW R 1150 GS , pa bih voleo od ljudi koji voze ovaj motor da mi otprilike u temi navedu neke konkretne stvari na koje treba da obratim paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

@lalajko verujem da može da pomogne. A generalno kao i kod svakog motora, da nije kriv, da li je padao, ujednačen rad motora...@Arakis predobri, uvek si imao pravi savet ;)


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

otvorio on temu da bi se hvalio :)

 

 

 

ne zna kol'ko može da razvije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

@Arakis

Od golemog glava ne boli ;) ,

 

Daj da vidimo konkretan primerak, mozda ga neko poznaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Nije iz SRB, motor je iz uvoza.

Osnovne stvari za kupovinu polovnog motora znam. Kod ovog me najvise zanima, recimo taj duaL ABS- kugla koja je tebe iznenadila Zeko, i tako neke stvari koje stvarno treba da pogledam a specificne su za taj motor.

Kao sto bih ja znao da nekog posavetujem sta je specificno za BMW K 100RS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam isao sam da gledam svog GS-a, nikada pre toga nisam imao BMW-a.

Probao sam od drugara R 1100 R i receno mi je da gledam na sledece:

 

Da gledam da je kompletan, znaci da nije nista budzeno na njemu.

Da je ocuvan, vidi se po motoru jel odrzavan ili nije.

Da lepo pali, da lepo poteze, da ne trokira, da ne purnja.

Da agregat ne drobi i da ravnomerno radi.

Da motor, viljuske, menjac i kardan nije masan.

Na predjenu kilometrazu nisam obracao paznju, nju sam pogledao tek na kraju.

Bitno mi je bilo da je sve ostalo na svom mestu.

Kilometraza, plocice, diskovi i gume su mi bile sporedna stvar, sto su one losije to se lakse obara cena.

Kod mene je Poluintegralni-ABS i sve radi bez greske.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

pogledaj zadnji tocak dali ima lufta aksijalno, (lezaj i semering je 150e) izmedju ostalog sto si napisao. nije lose izmeriti prednje diskove (minimalna debljina je 4,5mm,novi su 5mm, a kostaju oko 300e.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Posle moje neuspesne potrage za GS kupio sam TDM.

 

Mozda sam vec dosadan ali u tom periodu nije bio niti jedan dobar primerak na prodaju a cene i prodavci nadmeni.. Ako bas zelis BMW, bilo koji, pare u dzep i nadji ga sam u CH, DE, AT... Samo da ga srpska ruka nije dirala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Mene interesuje neki sajt u nemackoj , italiji ili svajcarskoj gde bih eventualno mogao da pogledam neki od motora na ponudi. Pisite ako znate. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Doživotno lud i zbunjen !, 241 postova
  • Lokacija: NBgd Vamos - U Romingu Tamos
  • Motocikl: 1250 Triple Black...Vel.ki baš !!!
Pre sat vremena, Milance 067 je napisao:

Mene interesuje neki sajt u nemackoj , italiji ili svajcarskoj gde bih eventualno mogao da pogledam neki od motora na ponudi. Pisite ako znate. Pozdrav.

http://www.anibis.ch/de/motorrad-~-velo-motorräder-touring--1613/advertlist.aspx?fts=bmw+r+1150+gs&sf=dpo&so=d

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
Pre 6 sati, Arakis je napisao:

Malo je preglomazan, bojim se?

U pravu si, potezak je.

Ali ta tezina mu se oseca samo u mestu, kad se motor pomera, dize na copak ili okrece.

Cim krene da kotrlja taj se osecaj gubi.

 

Pre 2 sati, Dane Deda je napisao:

pogledaj zadnji tocak dali ima lufta aksijalno, (lezaj i semering je 150e) izmedju ostalog sto si napisao. 

I to mi je receno da proverio, ali sam zaboravio da napisem.

Za lezaj (ako nije prodat) predhoni vlasnik mi je trazio 70€.

Meni nije bio potreban pa ga zato nisam uzeo, ako nekom treba neka se javi da proverim jel prodat.

Problem je sto se BMW  R 1150 GS i preko grane tesko nalazi povoljan a da je dobar.

R 1150 GS od 2001-2003 god se smatra za jedan od najboljih GS-modela, i ljudi se tesko ili samo uz dobru cenu rastaju od svog ljubimca.

 

Ja sam do sada presao neke 4000 km i mogu reci samo sledece:

Motor je vrh vrhova, ne zalim ni jedan euro.

Motor je dusu dao za duza putovanja, udoban, mala potrosnja, jedino je registracija malo veca.

Statistika registracije kaze da je od  2001-2003 god  BMW R 1150 GS bio najprodavaniji motor, samo u Nemackoj je prodato  58.023 kom.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Tezina nije problem, moj K 100 RS je bio tezak 256kg, i dobro znam o cemu govoris.  Kad bude stigao provericu taj lezaj , znam o cemu se radi, jer sam na K  menjao komplet lezaja u zadnjem diferncijalu gde su bila dva, jedan manji i veci. Manji je bio neke smesne novce , a veci oko 100 evrica. 

Malopre su me savetovali i za te leptirice na boksovima, da hoce da zvece ako su osovine otisle. Ali posto znam Djuntu i da on to servisira ekstremno dobro, ako bude potrebe bicu njegov pacijent.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 3 minuta, Crven Ban je napisao:

Malopre su me savetovali i za te leptirice na boksovima, da hoce da zvece ako su osovine otisle. Ali posto znam Djuntu i da on to servisira ekstremno dobro, ako bude potrebe bicu njegov pacijent.

Pacijenti preko veze, šta da se radi, tako vreme došlo. Vešt može da prikrije zveckanje čak i kad je kvar poprilično velik, motor pali, solidno vuče, ljuljka šarmantno itd. ali to ne treba da bude razlog odvraćanja ako je motor u dobrom opštem stanju. (Inače smatram da je serija 1.100 kvalitetnija)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Ja sam nagovarao drugara da uzme R 1100 GS, posto nema dovoljno para za dobrog R 1150 GS-a.

Bolje uzeti i 1100 u extra stanju nego potrositi sve pare na losijeg 1150 i posle nemas para da ga dovedes u red.

I meni je namera bila da uzmem 1200 GS-a, ali sam zbog nedostatka evrica odustao i vratio se na stariji model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Iskljucivo me zanima R 1150 GS i sve drugo je irelevantno. Nisam motorista od juce, a  ne bih da navodim razloge zasto ne jedno, a zasto drugo. Gubimo vreme bespotrebno. Dobro sam sve stavio na kantar i znam zasto mi motor treba i zasto bas taj.

Djuntu sam davno upoznao na jednoj kepijadi, mozda se i on seca toga, a pomenuo sam ga zbog njegovog perfekcionizma da uradi posao oko BMW i da taj posao pedantno dovede do savrsenstva.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 15 minuta, Crven Ban je napisao:

Iskljucivo me zanima R 1150 GS i sve drugo je irelevantno. Nisam motorista od juce, a  ne bih da navodim razloge zasto ne jedno, a zasto drugo. Gubimo vreme bespotrebno. Dobro sam sve stavio na kantar i znam zasto mi motor treba i zasto bas taj.

Djuntu sam davno upoznao na jednoj kepijadi, mozda se i on seca toga, a pomenuo sam ga zbog njegovog perfekcionizma da uradi posao oko BMW i da taj posao pedantno dovede do savrsenstva.

 

Kako da se ne sećam, bilo lepo. Naravno, nije sporan kvalitet ni malo a lični izbor je uvek prevashodan. Lično bi ti preporučio model bez servo kočnice, znači 99-02, ADV je pored visine osetno teži, godine i kilometraža ne ostavljaju neki trag, osim ako nije poreklo iz izrazito vlažne klime, već ruke, mada napolju uglavnom nema pokrljanih motora već samo zapuštenih na neki način. U svakom slučaju će biti nekih ulaganja i tu nemoj imati iluzije jer fabrički tehnički normativi su egzaktni. Možda je naj bitnije da nađeš primerak sa što više OEM opreme jer naknadna dopuna košta prilično. Mislim i da u Srbiji može da se nađe dobar primerak, košta verovatno više nego napolju ali može da se vidi i nema kidanja živaca oko uvoza kao ni skrivenih troškova na koje se obično ne gleda ili ih nije moguće predvideti. Skoro smo drugaru uzeli BMW-a od trgovca, iznenađujeće dobar primerak uz razumnu cenu, stavio tablice u roku od par dana i vozi se u sreći i veselju, ima malo da se čačka al ništa hitno, skupo ili bilo šta problematično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Htedoh nešto pametno da napišem, ali me već preduhitrili.

U potpisu:

Prezadovoljan vlasnik jednog 1150GS-a. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Da budem realan i ocekujem ulaganja u polovan motor. To je po meni sasvim normalan potez cim se uzima polovan motor. Bilo bi lepo da ta ulaganja nisu velika, ali potrosni materijal, tipa ulje (motor, kardan, menjac) svi  fiteri, svecice, nove gume i jos po nesto su sasvim su normalna ulaganja. Ovako bar znas sta i kako i odakle kreces sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Sigurno znas, ali da primetim... na tom modelu premeri debljinu diskova (model ima godina ispod točkova :), težak je motor, retko ko to menja => povećana verovatnoća da je ispod min dozvoljene debljine od 4mm) . Lako se meri, diskovi su skupi... vredi da znaš na čemu si.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
22 hours ago, severian said:

Sigurno znas, ali da primetim... na tom modelu premeri debljinu diskova (model ima godina ispod točkova :), težak je motor, retko ko to menja => povećana verovatnoća da je ispod min dozvoljene debljine od 4mm) . Lako se meri, diskovi su skupi... vredi da znaš na čemu si.

 

 

 

Svakako premeriti.

 

Moj je prešao nekih 111.000 + km pa još nisu za zamenu. Nadam se da ću ga što pre doterati do zamene diskova, pa nek košta! :takoje: Bolje nego da stoji da se diskovi ne troše. ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, VukMar je napisao:

Da nije od Joce sa Uba, zuti GS 1200?

Ne, govorim uopšteno, dođe neki aber do mene, neki prođu i kroz moje šake, ima dobrih primeraka ali i krševitih, inače se ne izjašnjavam o motorima u bilo kom vidu u ovom smislu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Temu sam najvise postavio zbog kugle koja je nasem clanu Zeki pukla na njegovom BMW 1150,(procitah to u jednoj temi pa me hladan znoj oblio) pa rekoh da to nije neka slaba tacka kod tog modela da obratim paznju. Hvala Vam za ostale savete, oni su dobronamerni i uvazam ih skroz. Sve sto ste rekli svakako cu proveriti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja mislim da je moj slucaj jedan u milion gde je pukla kugla. Gde god da sam se raspitivao i usmeno i po netu nisam naisao da se nekom  desilo.Ne brigaj ,kupuj i gas ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 10 sati, Crven Ban je napisao:

Temu sam najvise postavio zbog kugle koja je nasem clanu Zeki pukla na njegovom BMW 1150,(procitah to u jednoj temi pa me hladan znoj oblio) pa rekoh da to nije neka slaba tacka kod tog modela da obratim paznju. Hvala Vam za ostale savete, oni su dobronamerni i uvazam ih skroz. Sve sto ste rekli svakako cu proveriti. 

 

Pre 1 sat, *zeka* je napisao:

Ja mislim da je moj slucaj jedan u milion gde je pukla kugla. Gde god da sam se raspitivao i usmeno i po netu nisam naisao da se nekom  desilo.Ne brigaj ,kupuj i gas ;)

Jeste slaba tačka ali ne da će da otpadne, ako je sve u redu, pravilno montirana itd. Puca manžetna, počne da ulazi prljavština i ako se tako vozi kugla strada i dobije zazor, kao kod automobila, al neće da ispadne osim ako se ponaša ko mentol i pravi da ne čuje kako lupa. Kod Zeke je verovatno bio srbski manir, možda pokušan remont jer se to inače budži kod nas, zamenjena manžetna i  tutnuta gusta mast, ko za prodaju, a "majstori" čak vole da se dokazuju takvim "majstorijama" i bivaju čašćavani jer su vlasniku uštedili neku kinticu, nova kugla je cca 90€, koga briga za tuđu glavu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja