Jump to content

Moto Zajednica

R1150GS: Saveti za kupovinu

Recommended Posts

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Kod mene se vide tragovi udaranja cekicem i sekaca po prstenu koji je ustvari fabricki zapertlovan. No da ne sirimo temu na ovu stranu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 9 sati, *zeka* je napisao:

Kod mene se vide tragovi udaranja cekicem i sekaca po prstenu koji je ustvari fabricki zapertlovan. No da ne sirimo temu na ovu stranu.

To nisam znao mada smo pričali. Ujedno je ovo naj bitnije pri pregledu motora, da li je srbovan, što je izgleda izraženije kod srbskih BMW-a nego ko kod ostalih marki.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

b9a249a27a8fdca802253194f6d8f3a4.jpg

d960f6d184058f3ef39e0529dafe67d7.jpg

Frend kupio neki dan.
02g, 40tkm, Revamp front maska i IMO taho, cijeli program Touratech-a, Öhlins naprid-pozadi, Nologi bobine i kablovi, Magura upravljač sa podizačima, Zega kuferi+torbe, Sebring Twister od-do.....
4000 Franaka.
Zmaj.


Vozim motor a nisam bajker.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Od prvog vlasnika je dobija tretman u Touratech Schweiz

To zadovoljstvo je tada platija nepunih 10k chf

Tip nezna diće s parama.

Proda ga jer je dobija mentalnu blokadu, gleda je kako mu je frend poginija s motorom.

 

A ovi moj frend je baš tražija 02 1150 adventure-a i naletija ovi.

Ima par stvari za odradit i par stotina CHF investicije i tojeto.

 

 

 

 

Vozim motor a nisam bajker.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

I ja sam ponosni vlasnik  r1150gs (preko 110.000km) i prezadovoljan sam.

Da dodam da i ti diskovi, o kojima se dosta polemise,mogu da se nadju i NO orginal - recimo brembo seria oro kosta oko 100-120E i oni su fabricki 4,5mm

Kod bmw-a "sve kosta"-od obicnih sajli za gas do zamene lamele

Eco koza na sedistu zna da otvrdne pa se udobnost pogorsa-ja sam svoju zamenio i razlika je ogromna.

Buzur instalacije zna da ispuca/okrza pa se na pojedinim mestima vide zice

Ali,sve je to "nista" u poredjenju sta pruza za uzvrat.

Dodao bih da me je u pocetku nerviralo to sto nikada nisam uspeo detaljno da operem felne, ali kako meni motor sluzi za voznju od tacke A do tacaka B,C,D,E........a ne da stoji u garazi uglancan,vise ga i ne perem-vidi vodu samo kada pada kisa

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Odlična cena za goli disk, a dobra je i za drugi sa setom za montažu koji sadrži i "žrtvene" podlošle koje sprečavaju habanje glavčine i kojih nema u ranijim godinama GS-a uopšte. Takođe postoje i diskovi debljine 4,5mm i prelaskom na deblje od 5mm moraju adekvatno duži bolcnovi, ako su dobri, ili se mogu zarotirati,  može se dodati podloška za tu razliku, ali u svakom slučaju bi valjalo staviti nove elastične podloške koje obezbeđuju "plivanje" diska. Sinoć sam naručio svesno kineske diskove od 5mm, par je koliko jedan ovaj Brembov i koji se možda ipak razlikuje od BMW Bremba za vreću para.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

pokusao bih da se pridruzim vasoj grupi da ne kazem sekti,prodao bih mog f650cs scarvera i kupio nekog boksera .Ima u ponudi na pol aut jedan r1100gs iz 96 god iz Panceva za 2500e ,pise da je black edition znaci li to nesto jos sem boje,poznaje li neko ovaj primerak i imate li neki komentar poz ili neg 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Nikakav Black Edition nije bio iz serije.
Tek od 1200gs je došao triple black, Motor, rama i felge crni, od tud potiče nadjev triple black


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pročitam igrom slučaja po neki oglas za  BMW, nasmejem se kad u dodatnom opisdu nabrajaju centralni štender, zaštite šaka,... sve što je bazna serijska opremljenost, a ovakvi epiteti me baš uveselo, ko one nalpenice na automobilima, "TURBO, ABARTH".

 

@Duledjo-Svi se mahom oduševe Bokserom, nakon kupovine polovnjaka po pravilu nema nikakve zamerke, međutim, nije baš tako, ili ne bar uvek. U odnosu na većinu drugih polovnjaka i tipova, Bokser zavidno vuče, koči, leži, umereno troši, udoban, uliva sigurnost i lakoću upravljanja,...na neki način druga dimenzija u odnosu na bilo šta predhono. Međutim, retko kad taj motor bude baš u punom izdanju, kad bi mogao da se proba nov isti takav, treća dimenzija bi bila.  Hoću da kažem da postoji realna verovatnoća da motor traži neka ulaganja i da moraš da računaš sa tim a da bi motor bio bezbedan, stabilan i predvidiv što se tiče buduće ekspoloatacije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

saznao sam da je to izmislio black edition a saznao sam i jos negativnosti za taj primerak pa sam ga izbacio iz razmatranja.Ako neko ima neki drugi predlog javite

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Pre 2 meseca sam bio, u nemackoj , sa prijateljem iz poljske , koji je trazio , da , kupi , r 1150 gs. On planira neka , duza putovanja i trazio je sto bolji motor, do 5000 e. Boravak i vreme , nam nisu , bili problem , tako , da smo pogledali dvadesetak motora. Sa nama je bio i covek , koji se 30 godina , bavi servisiranjem motora. Ima izuzetno , ocuvanih motora i svaki od njih , ce se jos dosta voziti , sa manjim ulaganjima. Medjutim , ti motori , imaju i zavidne godine i kilometrazu. Ako su ocekivanja, od te kupovine , perfektan , pouzdan , motor , za duzi period , onda, svi traze , prilicna ulaganja. Da bi taj , bmw , bio onakav , kakav  treba i moze , da bude , ima uvek dosta rada i para. Krajnja cifra, cena motora , cena dovodjenja  , motora u savrseno stanje , otvara pitanje , isplativosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

mozda cu i nastaviti da vozim mog odlicnog suzukija gsx 600f jedino sto me vetar ubi po glavi odn kacigi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 8/31/2017 at 15:20, duledjo je napisao:

saznao sam da je to izmislio black edition a saznao sam i jos negativnosti za taj primerak pa sam ga izbacio iz razmatranja.Ako neko ima neki drugi predlog javite

Imaš samoproglašeni R1100GS  Adventure Dakar na oglasu "Polovni automobili", odličan primerak, doduše sa vremenske distance od godinu dana, skuplji naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

Video sam taj 1100 za 3650e iz 94god bez kofera mislim da ce izaci mnogo da se dokupi sta treba jednom recju skupo.Ima onaj gs850 sta mislis o njemu on je 99 god 3450e sa koferima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja