Jump to content

Moto Zajednica

necu akumulator!!! paljenje

Recommended Posts

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

SLOBOJKO:

1. Magnet koji deklarisan 80W ne daje 80 u svim režimima rada tako da ne računaš na svu snagu.

 

2. El. paljenjna koja imaju podešavanje predpaljenjna su veoma-veoma skupa.Ostala imaju programirano pomeranje vremena predpaljenja u obziru prema obrtajima. Često kada se stavi paljenjne sa nekog skutera na drugi motor(ćesta varijanta na ovim prostorima, to radi ali nikada nisi siguran da li si izvukao maksimum iz mašine.

 

3. Ljudi su spremni da lupetaju u vezi svega u životu a mislim da su najveće gluposti izjavljivana u vezo mehanike i struje na vozilima. Ja volim takve ljude da pitam da mi pomognu da rešim dilemu jer ne znam koliko mi troši motor na 100 km. Kažem mu da sam tačno zapisao kilometražu i gorivo koje sam sipao na primer: Sipao sam 13.7litara i prešao tačno po satu 214.8. Dam mu kalkulator (digitron) i čekam. Ko ne ume to da ti reši,nema mozga da priča o bilo čemu u vezi mehanike i struje na vozilima.Probaj, radi.Može da ti pomogne u budučnosti da eleminišeš kako je Lija sa punim pravom rekao budale.

 

4. Znam ljude koji to mogu da ti odrade bez bilo kakvih ispada u eksploataciji ali nema načina da ih nateraš da to rade.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Uuu Al ti troši ta aždaja, ko da je punto na benzin.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

ubi me posao pa nestizem da odgovaram i pratim vas !!!! necete zameriti siguran sam !!!! poceo sam da rasklapam motor za sada sam skinuo agregat i prvo cu njega da sredjujem !!! vidimo se za koji dan . ubi me posao i pritisak grrrrrrr

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 7/25/2017 at 11:04 PM, slobojko said:

 

Sta gledamo ovde? Nesto konkretno, ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

PITANJE:

Ima li razlike izmedju paljenja na modelima ETZ 125, 150, 250 i 251?

Negde sam, u nekom oglasu procitao da lik-prodavac naglasava da je na ETZ 250 ili 251 ugradjeno paljenje od ETZ 150. Ima li nekog posebnog razloga za tim, ili...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Na ETZ modelima postoje dve vrste paljenja : 

1. Sa platinama

2. Beskontaktno - elektronsko

 

 Paljenje sa platinama se ugrađivalo na sve modele : ( 125, 130, 250 i 251 ) .

 Beskontaktno ( nisam siguran ) - mislim da je išlo rabrički na modele ( 150, 250 i 251 ). 

 

 A na onom klipu vidimo kako je neko ugradio neko magnetno paljenje na MZ -a  ( nije fabričko MZ - ovo ) i motor ne radi lepo - možda zbog tog paljenja, možda jer je i auspuh skraćen, a i karburator nije fabrički .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
23 minutes ago, drumskalisica said:

Na ETZ modelima postoje dve vrste paljenja : 

1. Sa platinama

2. Beskontaktno - elektronsko

 

 Paljenje sa platinama se ugrađivalo na sve modele : ( 125, 130, 250 i 251 ) .

 Beskontaktno ( nisam siguran ) - mislim da je išlo rabrički na modele ( 150, 250 i 251 ). 

 

 A na onom klipu vidimo kako je neko ugradio neko magnetno paljenje na MZ -a  ( nije fabričko MZ - ovo ) i motor ne radi lepo - možda zbog tog paljenja, možda jer je i auspuh skraćen, a i karburator nije fabrički .

Ja sam, svojevremeno, 1990. dobio novog ETZ 250 LUX. Licno sam ga pokupio u prodavnici, i dogurao kuci. Imao je platinsko paljenje, koje je neki ovlasceni majstor na prvom servisu zeleo da presteluje. Nisam mu dozvolio da ista cacka, i vozio sam fabricko podesavanje dokle god nisam prodao motor, bez ikakvih anomalija,

Moj komsija, koji je pazario isti motor, iz istog kontigenta je dozvolio "majstorsko podesavanje", i posle toga nikada vise nije imao isti ler na 1000 rpm, vec mu je radio na konstantnih 1100-1200 rpm. I od tada je isao nesto losije od mog...  :-D

E, sada, posto nisanim nekog bas ocuvanog ETZ-a, a mozda i dva kom (i za juniora), pitam se da li bi ugradnjom drugog paljenja (sa 150-tice, ili nekog zamenskog) uspeo da poboljsam nesto u celoj prici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Teško da bi nešto poboljšao, jer je MZ već napravljen sa pristojnim karakteristikama i da traje, bude pouzdan i da se retko kvari - uz minimum održavanja.  Postoje razna zamenska paljenja i magneti, ali se oni preporučuju za neke druge starije motore koji su imali 6 V instalaciju, pa da se prebace na 12 V ( zbog boljeg svetla ), a ETZ već ima 12 V .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja