Jump to content

Moto Zajednica

necu akumulator!!! paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

koliko sam ja shvatio kupim paljenje od tomosa i nadjem magnet koji vrti u smeru kazaljke na satu i to je to!!!! otvorio sam temu bas iz tog razloga sto neznam oko tih stvari mnogo i naravno sto moje paljenje na MZ-u je bljaaaaaak i nevredi da se oko toga mucim. Ako moze ko da me posavetuje oko ovoga bio bih mu zahvalan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Tvoje paljenje na MZ -u nije " bljaaaak " - već je ono što je predviđeno za njega ! Nađi majstora da ti to sredi ( ako ga je već neko upropastio ), pa se vozi ko čovek ! 

 Razumem kad neko hoće da stavi nešto modernije, novije bolje, al mi nije jasno kad neko hoće da stavi nešto što je prevaziđeno i zastarelo ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kao bivši višegodišnji vlasnik MZ-a se slažem sa lisicom.

Ili elektronika ili na postojeće kvalitetne škodine platine i kondenzator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

Sto sto se tice majstora to je vec sazvakano ovde na MZ forumu. jbg ako ja sam neuradim nece mi niko drugi jer je neznam zasto to TZV majstorima ispod casti. sto se tice tomosovog paljenja slazem se da je zastarelo ali dok necrkne nesto ono radi. stavio bih ja na svog MZ-a neko adekvatnije paljenje ali nisam video nista prikladno osim onog od 300 eura. jbg ja platio motor 200e.  ovo paljenje na mom motoru nije sigurno i nemogu da se uzdam u njega da ce uvek upaliti. a zasto je tako nemam pojma sve moguce je izmenjeno od brega na radilicii pa nadalje. mislim da bi mi bilo jednostavnije da to sve promenim necim sto je sigurno u svakom momentu. nebih bas da kupim opet novo paljenje od MZ-a pa da opet bude isto kao i sa predhodna dva. Ako neko ima iskustva i da je ugradio paljenje od tomosa neka mi se javi i podeli to iskustvo . Bio bih mu veoma zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Uhvati ti taj tvoj breg pa probaj da ga pomeraš gore - dole. Meni to miriše da imaš lufta u bočnim ležajevima radilice, pa da zatoi loše pali . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Igrom slučaja ima jedan 250 na oglasima gde je čovek slikao njegovo paljenje.

IMG_1055.JPG


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

 

pre 35 minuta, drumskalisica je napisao:

Uhvati ti taj tvoj breg pa probaj da ga pomeraš gore - dole. Meni to miriše da imaš lufta u bočnim ležajevima radilice, pa da zatoi loše pali . 

 Mrdao sam breg. Jbg nemogu da ocenim ali mislim da nema lufta, rasklapam i ovako ceo motor pa mi nece biti problem i to da pregledam. u glavnom  i dalje stojim pri tome da cu menjati paljenje !!! Ako ne od tomosa onda od nekog 2t skutera ili ovo VAPE paljenje sta god to bilo vidim da ga hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere
1 hour ago, mrle said:

kao bivši višegodišnji vlasnik MZ-a se slažem sa lisicom.

Ili elektronika ili na postojeće kvalitetne škodine platine i kondenzator.

Od koje skode?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Kada je automobil "donator delova " , za MZ-a je to ; Warburg , a za JAWU = Skoda ! Pobrkao covek . 

Ali , meni se cini da je uzrok problema opet "prezvakana" stvar . Ne podmazuje niko podizac platima (filc) kod njih ! Ostane suvo , potrose se na podizacu , rasteluju i eto problema ! Pa posle ; "moje je paljenje bljak"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Za mnogo decenija posedovanjna MZ-a,nije mi palio samo u slučaju kada sam stavio plastične osigurače lošeg kvaliteta i dok nisam stavio keramičke.Sledeči put je bilo u vezi sa reglerom,stavio elektronski i završio. Ako je sve ostalo ispravno, nema šanse da ne upali. Moje iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac
Pre 1 sat, stari roker je napisao:

Ili stavi Gotronic paljenje i vozi Miskooo...

gde ima da se kupi to paljenje?? posalji mi na pp adresu ili neki kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2342 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Proguglaj malo,ima na netu. To je paljenje koj pravi covek iz Rumunije. Moze da se naruci postom. Mislim da je neko i ovde na forumu prodavao... I na FB ima profil...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4
Pre 16 sati, jigoro cano je napisao:

Kada je automobil "donator delova " , za MZ-a je to ; Warburg , a za JAWU = Skoda ! Pobrkao covek . 

Ali , meni se cini da je uzrok problema opet "prezvakana" stvar . Ne podmazuje niko podizac platima (filc) kod njih ! Ostane suvo , potrose se na podizacu , rasteluju i eto problema ! Pa posle ; "moje je paljenje bljak"

a imao sam i Jawu :) 

ali isto tako svećica Brisk y15 je neprevaziđena za MZ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif
Pre 15 sati, zverinjak je napisao:

Kupio od Gabora.Imaju ga u ponudi svi koji prodaju delove za MZ.Nije jeftin. Sve imaš na netu samo ne treba biti lenj,bez uvrede.

http://www.goglasi.com/search?q= MZ ETZ elektronski regler (Korišćeno)

Gresis ! 

Gabor prodaje samo indijske , istina i na njemu pise na madjarskom ali su puno slabije komponente a time je i cena niza . Postoji i zapravo madjarski , sa boljim , kvalitetnijim elementima . Malo je skuplji !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: MZ TS 250/1

kod mene je bilo paljenje od pucha kad sam kupio motor (ts 251), nesto je skarabudzeno i radi, hladan pali na trecu kurblu, od svetla koristim samo poziciju i stop i dosta jako svetli, vezana mi je i sijalica za dugo i kratko svetlo neka 45w koja na leru slabo svetli a nocu nisam probao.

merio sam unimerom, na leru oko 6v a kad dodam gas bude 15v i vise, obrtomer ne radi pa ne znam na koliko obrtaja je koliko volti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: sabac

Znaci bezkontaktno paljenje (12v 80w) i magnet koji vrti u desno i onda ce biti  struje za sve????? Napraviti konus za magnet ( od aluminijuma) i namestiti na radilicu gde je sad trenutno breg. Nastelovati sve to i sedi i vozi. Ako gresim ispravite me. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

Citam i pitam se odakle vam toliki problemi,ja godinama vozih MZ ETZ250 i sa njim divljao i sve po redu kao i svaki klinac.,od struje menjah sijalicu i platine..Danak divljanju su placali lanac,gume za lanac,bakelit,jednom sam menjao viljusku 2. Brzine..

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: UE
  • Motocikl: ER- 5

izvinjavam se na offu, jawu sam vozio 2 sezone,tj prva je bila stara 350(jedna slavina) i 6V struja pa sam budzio baterije u nedostatku akumulatora,a druga je bila 350TS 12V 89god.Na toj prvoj staroj boljka je bila rotor koji je 2 puta crkavao,a na TS je radilo sve kako treba osim sto se pojavio neki zvuk zvecanja koji niko nije utvrdio odakle potice a motor radi kao sat.Mnogi veliki majstori su je rasturali i nista,na kraju je bilo. . .pali,radi,ide,teraj to ne smeta mu nista :-).Tako sam je i ja vozio i kupac posle mene.

Послато са Lenovo P70-A уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja