Jump to content

Moto Zajednica

Ducati 1098

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: reci dje si i eto me tu sam
  • Motocikl: s1000xr

Kao totalni lajk za taj tip motora resio sam da se ponovim sa nekim ducatijem

do sada sam vozio samo japance i sto se tice njih ( odrzavanja... sam dosta upucen) e sad ducati je nesto novo za mene

znam samo da je neudoban i da zveci

da li ima nesto posebno oko odrzavnja sto bi trebalo da znam pre kupovine

na sta bi trebalo da obratim paznju kad kupujem motor

Za oko mi je zapao jedan u Valjevu nisam jos isao da ga gledam

http://www.polovniautomobili.com/motori/10174672/ducati-1098

mozda neko zna i motor pa bi mi znacilo da znam o kakvom primerku se radi

hvala u napred na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Jedan od najlepsih motora. Ne verujem da cu ga ikad voziti jer sam previsok za njega ali uvek cu ga zeleti :)

Ajd sa srecom nabavka i da ga dugo vozis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: begeč
  • Motocikl: BMW R1100GS

pa ako te radi dukati,kupuj.sta kosta nek kosta.ja nisam naklonjen R motorima,ali kada bih morao,samo bi dukati uzeo.po meni je on vizuelno superiorniji od ostalih tog tipa.ima neki šmek...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Uf...Ovaj Ducati je jedan od najlepših modela ikada napravljenih...! Kada bi imao toliko para, kupi bih ga i držao u sobi koliko je lep... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ма колико био леп и изазован, брате не волем тај његов звук па то ти је :)

Наравно, укуси су различити :)

Срећна куповина :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Maglaj, BiH
  • Motocikl: Suzuki GSR600 | Honda CBF1000

Druže, zajebi što ti drugi pričaju, ako je tebi lijep i imaš novaca da ga priuštiš - kupuj!

Bolje da se voziš na njemu i uživaš, nego da se svaki put okrećeš za njim kada prođe pored tebe!

Kvarovi i ostale zeze, sve se da popraviti/napraviti - ima lijeka za sve!

Ja uopšte nisam ljubitelj R-ova, supersporta, ali mi je Ducati jako lijep. Čak mi ni zvuk nije odbojan. ...ima nešto u tome... zove se strast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KtM 640

Slozicu se sa kolegom ako se tebi svidja taj motor kupuj povedes nekoga ko se iole razume I to je to samobda zveci

Poslato sa KIW-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 22 sati, pile je napisao:

Kao totalni lajk za taj tip motora resio sam da se ponovim sa nekim ducatijem

do sada sam vozio samo japance i sto se tice njih ( odrzavanja... sam dosta upucen) e sad ducati je nesto novo za mene

znam samo da je neudoban i da zveci

da li ima nesto posebno oko odrzavnja sto bi trebalo da znam pre kupovine

na sta bi trebalo da obratim paznju kad kupujem motor

Za oko mi je zapao jedan u Valjevu nisam jos isao da ga gledam

http://www.polovniautomobili.com/motori/10174672/ducati-1098

mozda neko zna i motor pa bi mi znacilo da znam o kakvom primerku se radi

hvala u napred na pomoci

 

Nije zlato sve sto sija...Mislim da ces se poslije japanaca brzo razocarati u italijana. Prenosim iskustvo mog drugara kaji je poslije GSXR 1000 K7 kupio Ducati 1198. Ocekivanja su bila velika, a zadovoljstvo malo. 

Moje misljenje:

- Takav Ducati je statusni simbol i vikend motocikl, koji iz sobe natovaris na prikolicu i odes na stazu da se izvozas, pa ponovo nazad u sobu. Ili ako zivis u Alpama sa dobrim sumskim  ( krivudavim ) putem pa napravis krug od jedno 100-200km da zadovoljis dusu. Za nase uslove i svakodnevnu voznju nije, posto je izuzetno neudoban ( strogo sportski motor ) i  sa dosta vibracija, a i odrzavanje mu je zara. ;)

 

P.S.

Jedan probao, pa se...pokajao, a izbor je tvoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pa sad, ima i suprotnih primera.. gde ljudi potpuno batale japance i predju ili na italijane ili na austrijance. :)

Nezgodno je kada dajes tako kateogoricnu izjavu na osnovu svog iskustva ili svojih prijatelja.

Ja s druge strane na osnovu isto tog sto si pomenuo, mogu slobodno reci nikad vise japanci, a i svi moji pajtosi s kojima vozim i koji su nam se pridruzili su batalili japance jednom kad su osetili kako je voziti motor "koji ima to nesto"... ma kako to izlizano zvucalo.

Da ne duzim, svako neka sebi kupuje motor za koji misli da mu treba i koji ce da mu izmami osmeh svaki put kada sedne na njega i kada odvrne gas.:takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja sam se bio ekstra nalozio na ducatija i njegova 2 auspuha ispod sedišta. Ali 2 cilindra i taj zvuk koji je jako lep, ali samo kad sam u fazonu za to i da ga zavrcem. Volio bih da ga imam kao drugi motor ili čak i treći, samo za te ziska voznjice kad sam u fazonu da držim obrtaje na zavidnom nivou.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kad parkiras moped,odes zavrsis nesto,vracas se i ugledas ga kako ponosno stoji okupan suncem,osmeh ti se razvuce licem i samo potvrdno klimnes glavom na misao "Da,da ,to je moj motor" . 

E,taj motocikl treba kupiti,nezavisno ko ga pravi i kojoj kategoriji pripada. Zato ih vozim,ne treba mi prevoz vec hrana za strast i ljubav .. Motocikl!

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Pandan Alfi. Parkiras, napravis par koraka, zastanes i okrenes se da pogledas u to sto si parkirao i nasmesis se. Postujem do srzi! Egzotika jeste, mane ima, ali je zaista cudo u smislu dizajna i inzenjeringa. Ko voli a moze da ga priusti, treba da ga ima u svom domu, makar da dokaze sebi da to nije ono sto je ocekivao... Ja se lomim sad da nadjem pare za Daytonu 675R. Jer za dukca nemam sredstava ni naopako a ovo provozah prvi put pre neki dan i odusevio sam se, a nije preskup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 8 sati, Astral je napisao:

Kad parkiras moped,odes zavrsis nesto,vracas se i ugledas ga kako ponosno stoji okupan suncem,osmeh ti se razvuce licem i samo potvrdno klimnes glavom na misao "Da,da ,to je moj motor" . 

E,taj motocikl treba kupiti,nezavisno ko ga pravi i kojoj kategoriji pripada. Zato ih vozim,ne treba mi prevoz vec hrana za strast i ljubav .. Motocikl!

 

Vec sam napisao da taj model spada u statusne i da izaziva paznju i zavist, ali ima ona pjesma Lepe Brene "Pazi kome zavidis", a ja bih dodao i na cemu. ;) Sto napisa @Savan mogao bi biti kao drugi-treci motor za "srce i dusu". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125

Pozdrav!

.....nekoliko godina vlasnik Ducati 996 S.......sve što kažu je tačno:

  • neudoban
  • skup za održavanje ( ako je redovno )
  • moj mehaničar kaže: "to je OK motor da ga imaš u garažnoj kolekciji i koristiš ga kao "caffe racer-a""

.....MEDJUTIM:

....svaki put kada ga vozim kao da krotim neukrotivu divlju zver......

....neizostavno se ljudi okreću dok je u pokretu, a kada je parkiran - ljudi zastajkuju i slikaju ga......

....zvuk - subjektivna stvar i shodno tome moje mišljenje da bolji moto-urlik još nisu napravili.....

....vešanje "ohlins", kočnice "brembo"....itd ( najbolje što moto svet koristi ).....

....super sport sa V motorom........

.....mislim da bi bar 60% ljudi na hint "super sport motorcycle" reklo - DUCATI.......

 

Mislim da nema greške......sigurno je da ima motocikala koji su više "user friendly", ali ima nešto sasvim drugačije u toj tvrdoj talijanskoj životinji......!

 

Srećno!

 

Evo i jedne slike jednog sjajnog motocikla:

 

d7 front left.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Mozda nije bas pitanje za temu ali zbog cega je skupo odrzavanje doticnog modela 996s . Msm jel ima neke mane u smislu da nesto ne valja ipak stojim nekako iza toga da su raniji modeli motora bili cvrsce napravljeni pa mi je ovo malo sad cudno heh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto-raven.com, 100 postova
  • Lokacija: Palić
  • Motocikl: Kawasaki VN 1700 Voyager, Kawasaki GPZ 900 R, Yamaha XS Eleven 1100, Suzuki GSXR 1000 L7, NSU OSL 251, BMW R 1150 R Rockster 80 Edition, NSU Prima III, Piaggio Vespa T5, Piaggio Vespa NV 150, Honda CBR 900 RR SC 28, Kawasaki W800 Street, Honda XL 125
Pre 1 sat, Aleksandar Sh. je napisao:

Mozda nije bas pitanje za temu ali zbog cega je skupo odrzavanje doticnog modela 996s . Msm jel ima neke mane u smislu da nesto ne valja ipak stojim nekako iza toga da su raniji modeli motora bili cvrsce napravljeni pa mi je ovo malo sad cudno heh

....nema mane....radi se o jednostavne dve stvari:

  • intervali servisa su mnogo, mnogo učestaliji ( ako nekog zanima precizno poslaću....ali da ne opterećujem družinu, s obzirom da 996s nije tema )
  • ulje, filteri......samo tačno odredjene, specijalne komponente se koriste ( ako nekog zanima precizno poslaću....ali da ne opterećujem družinu, s obzirom da 996s nije tema )
  • kao što je navedeno gore za servisiranje......"ako je redovno" i po preporukama proizvodjača

Pozdrav,

 

moto-raven.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

U sustini, sto se tice redovnog odrzavanja, jedina razlika je sto u redovno odrzavanje kod Ducatija spada i zamena kaiseva, original Ducati kaisevi su relativno skupi ( zavisi i od modela, za neke i nisu) i sto ne moze to svako u svojoj garazi da uradi nego je potreba specijalizovana oprema i neki alati pa je rad samim tim skuplji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja