Jump to content

Moto Zajednica

suzuki bandit problem u malim obrtajima molim za pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova

zdravo svima, nedavno sam prodao staru hondu bas iz istog razloga i kupio bandita 600n 99god i opet sam razocaran.. dakle vozim najvise motor po gradu i obicno vozim u malim brzinama u malim obrtajima i tu imam najvise problema. ler mi trenutno stoji oko 1000obr. ako pokusam da povecam do 1300obr. od jednom se podigne na oko 2-3. i nece da padne, karburatore sam balansiro vise puta proveravo i sa drugim aparatima i bili su ok. ako povecam ler na nekih 1300obr. desava se da u voznji ili kad dam mali gas da se popne na 2-3k obr i nece da padne, a ako spustim na 1000obr. cima i trza u tih 1000 do 3000. takodje sam ocistio pilot dizne , hteo sam da proverim srafove za smesu ali bili su poklopci zalepljeni preko ( ne znam uopste da li je pametno da ih skidama ).

inace motor na otvorenom putu dakle preko tih 3k obr, radi savrseno ne cima u konstantnom gasu. takodje sam primetio dok sam balansirao karburatore da se desava da 1-2 karburatora puca ili kao da kine , i kazaljka na balanseru se pomeri... ?

 

molim vas za neki savet jer stvarno ne znam sta da radim...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
1 minute ago, hard_rock said:

Kontaktiraj clana "bokilic" sa foruma. Ima i svoju temu. Najverovatnije su karburatori ipak u pitanju

iskreno nemam novca za majstora , a i sugran sam da nije u mojoj okolini tako da je tako nesto trenutno nemoguce...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ako si siguran da je sa karburatorima sve ok, onda bi trebalo da proveris ventile, ja sam po kupovini kawe eliminatora pre par godina imao slican problem, dizao mi je sam taj gas na 2-3k obrtaja i jako sporo ga spustao, ispostavilo se da su bili pretegnuti izduvni ventili :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za pocetak, mozda bi trebalo da promenis majstora, takodje preporucujem Bokilica, covek je doktor za karburaciju.
I posto ti motor sluzi za voznju po gradu, mozda bi trebao da razmislis o nekom drugom modelu, primerenijem za grad,  nesto sa manje cilindara, neku V2 masinu sto lepo cupa iz niskih obrtaja, recimo Suzuki SV 650, ili bilo koji jednocilindras.
Realno, od Bandita 600 ne mozes ocekivati bog zna sta na niskim obrtajima, pogotovo izmedju 1000 i 3000 obrtaja, jer jer to visokoturazna masina, maximalna snaga/obrtni moment mu je u visokim obrtajima, znaci on trazi da ga zavrtis i da bi ti pokazao sta moze.
Inace, agregat iz Bandita 600 je isti kao na GSXF600 a oni vode poreklo od GSXR 750, a to je cistokrvni brzinac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

razumem ja to, ali takodje sam ubedjen da ne treba ovako da se ponasa u tim obrtajima, jer sam imao prilike da gledam istog bandita koju vozi autoskola i da nemaju takav problem , takodje ne vidim ni jedan viskoturazni motor da prolazi kroz grad i da pri svakom padu brzine oni se bore sa kvacilo da ne bi cimao.. inace najvise mi je cudno to sto kada hocu da podignem ler kao sto pise u manualu oko 1800rpm da bih tacnije balansirao karb. on nece jednolicno da se podgine nego dodje do nekih 1.5k i odjednom se podgine na 3k ili ako stoji na tih 1.5k ako mu dam gas on se podigne i nece da spusti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

balansiranje ili sinhronizacija karburatora nije jedina stvar koja se na karburatorima mora napraviti da bi motor radio kako treba . ;)

 

Po ovom što je opisano, problem mi više izgleda u nepravilno podešenoj smjesi ... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
1 minute ago, strasilo said:

balansiranje ili sinhronizacija karburatora nije jedina stvar koja se na karburatorima mora napraviti da bi motor radio kako treba . ;)

 

Po ovom što je opisano, problem mi više izgleda u nepravilno podešenoj smjesi ... ;)

naravno, pokusao sam podesiti i smesu po uptustvu ali kao sto rekoh u prvom postu preko srafova za smesu postoje poklopci koji su fabrcki zalepljeni, tako da mi je malo cudno da nikad do sad nisu stelovani ili mozda je namenjeno da se ne skidaju :/ ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
3 minutes ago, strasilo said:

ja bih volio da ti to uslikaš .. ;)

 

Kakav ti je filter ? 

Nije problem, motor je uvezen krajem godine i pisalo je da je radjen servis po mom izgledu filter je kao nov..

 

capture013-20170519-100224.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

One gume od airboxa do karbova, ako ima lufta, javuce ti se gusenje pri dodavanju gasa. Mada mi ne izgleda kao to. Najverovatnije ipak karburatori

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

ne znam da li sam napomenuo da kada smanjim ler na 1k rpm one se ne desava da u bilo kojim obrtajima da zastane gas ali problem kod malog lera pri menjanju brzina bukvalno kao da ce motor da se ugasi inace i zbog  malog lera ako n e dodam gas u malim brzinama hoce da secka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

izvinjavam se zbog spama ali moram da napisem jos jedan simptom, dakle vozio sam se danas po gradu i u povratku kuci malo sam testirao i primetio sam da ako je motor u vecoj brzini naprimer trecoj da sve do cak 2k rpm ne cima u konstantnom gasu i sve sto je veca brzina uopste se i ne primecuje, ali kada je u prvoj ili drugoj brzini i pokusavam da pustim gas ono cimne.. ili da odrzavam u nekih 1.8 obrataja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

To sam hteo napisati pa sam odustao misleci mozda kad oduzme gas pred semafor pa cimne tu na oko 2k. Svakako ne sme da cimne uopste ali kao sto mrle kaze, to se ne vozi na 2k obrtaja. Ja ne znam uopste koji se i vozi? Samo ler je na 1300...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova

s obzirom da znam kako vecina voze motori nije mi ni cudno kakve odgovre imate, bez uvrede ali nije mi jasno kako se vozi motor u situaciji koju cu da lupim sad jer ne znam kako drugacije da objasnim... kolona 3 automobila i ispred traktor koji se svi krecu maximalno 30-40kmh dakle po vama gas do daske i zdravo :D u takvoj situaciji bih verovatno bio u drugoj ili trecoj brizini i u malim obrtajima gde mi se verovatno ostelio to cimanje. nadam se ste me razumeli jer po ovome niko od vas ne vozi ispod 5k rpm :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Roker i Mrle su u pravu, takav motor se ne vozi na nacin kao sto ga ti vozis, znaci nikad ispod 3-4000 obrtaja , jer ti motori su mrtvi ispod 3-4 hiljade obrtaja, nemaju snagu u tom opsegu obrtaja, i to je to, takva im je konstrukcija, nema tu nikakve pomoci, jednostavno nisu predvidjeni da se voze tako, jednostavno resenje, spustis jedan stepen prenosa nize, da moze masina da dise. 
Ti bi trebao da uzmes neki enduro sa 1 cilindrom ili V2, ili neki kruzer od 1000 i nesto kubika, e njih mozes tako da mrcvaris na 2-3 hiljade obrtaja, njima to nije problem, a Bandit 600 i njemu slicni motori su kurton na 2-3 hiljade obrtaja.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja