Jump to content

Moto Zajednica

HONDA NSR 125R LUPKANJE U MASINI

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Da krenem od pocetka i ispricam celu pricu... Pre dva meseca stane meni moja hondica iz cista mira ugusi se i stade i ni makac dalje, prva pomisao nestalo gorivo proverim ima goriva,druga pomisao svecica stavim drugu i dalje nece da upali. izmerim kompresiju samo 3-4 bara. podignem glavu i imam sta da vidim ceo osiguraca na klipu se odlomio i prosekao klip na pola sva sreca zaglavio se na izlazu u auspuh i nije ostetio cilindar. Proverim radilicu nema lufta sve ok,uzmem drugi klip namestim novi klip nov dihtung sve lepo spakujem vratim nazad pritegnem upalim ustavim na leru sve radi kako treba medjutim cujem neko lupkanje (nisam lepo podesio rc ventil) pogledam i vidim da rc ventil lupka otvorim poklopac na rc venntilu nastelujem sklopim upalim sve radi kao ludo,lepo prima gas na leru radi ima lep zvuk sve kako treba ostavim tako malo da radi pa ugasim pa kasnije opet upalim i sve tako jedno 30 minuta do 1h radila u mestu ( sa prekidima). Prva probna voznja prva druga pod malim gasom provozam jedno 200-300m vratim se nazad pa je kasnije opet upalim u mestu da ti lepo nalegle karike barem tako kazu da treba da se radi. Slucajno pipnem cilindar vreo proverim temperaturu stoji gde bi i trebalo da stoji na normalnu temp,nista ugasim ja posle par sati opet upalim posle 3-4 minuta cilindar vreo. i nista ostavim ja tako ceo dan je danas nisam palio i malo pre dodjem kuci upalim i cujem da nesto ponovo lupka u masini (prva pomisao da nije ponovo rc ventil) proverim da nije ponovo rc ventil otkacim ga medjutim nije on i dalje se cuje lupkanje... Pa me zanimaju dve stvari da li je to normalno da se greje toliko brzo cilindar? (stavljen je klip po fabrickoj meri marke meteor) i da li neko mozda ima predstavu sta prouzrukuje to lupkanje. Ostavicu video da mozete cuti kako se tacno cuje.

 

 

SLIKA STAROG KLIPA:

18279941_1364852143608513_877671304_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

aaa jebem mu, znaci mora novi klip ili to moze drugacije da se resi? Zanima me da li je moguce da je sada i radilica stradala? inace stari klip sam odneo u prodamnicu moto delova izmerili stari klip ipo toj meri sam uzeo drugi a i u katalogu koji sam tamo video je stojala velicina klipa za hondu nsr 125r 91 god 53.98. 
NAPOMENA: motor je prekljuce sklopljen kada je i prvi put upaljen i sve je normalno radilo sem rc ventila sutradan tj juce je podesen ventil i sve je normalno radilo to lupkanje je tek sada poselo da se cuje.
 

Ovo je kutijica novog klipa

IMG_20170518_221703.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Danas sam rastavio masinu i proverio klip nigde ne zakacinje,radilica nema luft ni malo,u gornjem delu takodje sve ok a i dalje se cuje lupkanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Niko ne zna da mi kaze u cemu je problem ni jedan majstor u mojoj okolini i danas mi prekipilo sednem na motor da se vozim ili ce sve da se ispolomi ili ce da ide trece nema. napravio sam oko 35 kilometara bez ikakvih problema,motor lepo ide vuce u svim brzinama ne gusi se,malo sam ga probao i uzbrdo lepo izvlaci sve super ali i dalje se cuje lupkanje,ma da izmedju 2 i 5 hiljada obrtaja na koliko je max vozen kao manje lupka skoro i da se ne cuje,tek se primeti kad radi na leru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Cilindar nije bukvalno ni pipnut jer je osigurac izleteo u auspuh i u tom momentu ga je klip zakacio i napravio rez. nista se nije ukocilo bukvalno se samo ugusila i stala,verglala sve normalno bilo samo sto je bila slaba kompresija. Motor sada radi kao lud jedino to sto ima problem jer nesto lupka ali vec 65 kilometara ide bez problema + 2-3h sto je radio u mestu. u petu brzinu na tri hiljade obrtaja motor sasvim normalno radi kad se pipne malo na gas zacas izvuce do cetri ipo pet koliko je max vozen u petoj.posto ga jos ne ganjam zbog tog zveckanja a i dok nalegnu malo delovi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Svojevremeno na TZRki, kada mi je majstor loše izbušio cilindar, sam imao takvo lupkanje na leru, vuče, ide, ali, lupka na leru..Pošto je tebi cilindar uredu, moraće se javiti da ti pomogne neko iskusniji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Bio sam kod par majstora i svi su rekli da je nesto oko lagera ili radilice ali lageri su dobri radilica jos bolja nema luft ni malo,motor je dva puta rastavljan pregledavana je svaka sitnica ali nigde nema nista sto bi moglo da lupka. Novi link za stari video posto je stari slucajno izbrisan

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Moras da mi pojasnis sta je to, jeel to onaj prsten koji se nalazi izmedju auspuha i cilindra? on stoji normalno gde i treba da bude ne pomera se i ne vibrira jer nema prostora pritiska ga auspuh na cilindar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nije, to je da tako kazem, sklop koji se nalazi izmedju karba i cilindra. Kad skines gumenu flansnu sto drzi karburator, ispod se nalaze "lamele" usisa. To su zapravo jednosmerne klapne/ventili. Ovo tvoje se glasnije cuje, bar snimak tako pokazuje. Treba videti da nije nesto sekundarno: kvacilo,vodena pumpa itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

ne podize temp tako da msm da nije do pumpe ali svakako cu sutra da proverim,ali sasvim je moguce da je nesto oko karburatora je mi je juce izbacio svo gorivo van

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

I ja kod sebe sumnjam na karb ili kvacilo, ( isto tako lupka malo u leru) i nece da ide sa novim klipom preko 90 i tad pocinje neki cudan zvuk a prije je isao i preko

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Kod mene se cudan zvuk cuje samo na leru ovako sve cepa kako ide ma da je nisam vozio preko 60 i necu jos neko vreme, ali cim krenem prestane da se cuje to lupkanje. Vrlo je moguce da je i kod mene nesto oko kvacila,jer kao da mi se olabavila sajla motor mi trza kad menjam brzine pogotovu u prvu dok se ne zagreje. Ma da dok nisam menjao ulje u menjac nisam imao nikakve probleme mozda je nesto i to toga ko bi ga znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja