Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

Evo konacno izgleda de ce biti dostupna jedna solidna aplikacija za planiranje ruta za motoriste.

Bar da izbegnete da pravite rute na komjuteru i prebacujete posle na telefon, vec mozete i u toku voznje kako vam dune, dok pijete kafu u nekom baru i odlucite da odete nekim drugim putem ili napravite jos jedan krug.

Odmah sam kupio i pro verziju, dok je dzabaka. Videcemo kako ce se pokazati.

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.talent.kurviger&hl=en

Capture d’écran 2017-05-18 à 19.48.28.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Nikada, ali nikada nemoj da uzmeš extra curvy route jer ćeš da se sjebeš kao niko. 
Ili će te odvesti nekom koz'jom stazom, ili privatnim putem, ili putem koji je zatvoren, zabranjen za motore ili slično...

 

Nekoliko sam puta, praveću rute sa Kurvigerom, završio u tuđem dvorištu, ili morao da uđem u neku ulicu samo da se okrenem, ili mr odvede gdje je zabrana prolaza ili slično...


Treba im još vremena da to dotjeraju ali obećava za sada... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@GuMi5

Hvala za savet. Za sad ne koristim tu opciju bez da proverim gde me vodi, vec sam pravim waypoints. Uostalom aplikaciju sam i nasao posto mi je Sygic sa novom verzijom od pre neki dan prestao da cita prethodno napravljene rute sa ITN converter-om koje sam napravio za put na koji idem za 2 nedelje. Sad moram da nadjem neko alternativno resenje, tako da je kurviger izgledao kao OK opcija. Usput te opcije za round rutu i ostalo ce mozda biti korisne za vikend voznje sa drugarima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
2 hours ago, СајберГастарбајтер said:

Gledaj, verovatno tu gde probas ni nema drugih puteva koji su vise curvy ili extra curvy. emoji6.png

Pa ne bih rekao baš. :D Uneo sam rutu od Niša do Knjaževca. Postoje bar neke tri alternative koje Google Maps nudi:

 

1.thumb.PNG.6538b0feccaa77672d313d9e6c4e70f6.PNG

 

Kurviger je uvek prikazivao ovu drugu od 61,1km, čak i za Fastest route. E sad, moguće da sam ja pogrešno razumeo termin "Fastest route". Ja sam shvatio da se tu jednostavno traži najbrža ruta, nezavisno od krivina. Ali izgleda da nije tako. :)

 

Ali nije ni bitno, za krivudave puteve radi kako valja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Naravno, naravno. Niti sam se ja javio da ih kudim odmah (mada je možda tako ispalo). :) Više je bilo u smislu 'gle šta mi se dogodilo'. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Aha... još sitnica...

Kurviger nema pojma kada je koji put zatvoren ili vremenski ograničeno kretanje...

Npr. mene je htio prevesti preko Stelvia u Januaru... :lol3::lol3::lol3::lol3::lol3: i takođe mi se desilo da me subotom odvede na put koji je vikendima za motore zabranjen... tako da, vjerujem da nije neka sreća vjerovati mu baš uvijek... :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Sve su to dečije bolesti koje aplikacija mora da preleži uz pomoć onih koji imaju vremena da se nađe testiranjem. Ko nema, uzima provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Here sam probao ali nisam nasao opciju za planiranje rute sa 15-20 waypoints. Da li iGo i Navigator imaju tu opciju? Na Kurvigeru mi se upravo to dopalo, kliknes na kartu dodas waypoint nastavis dalje. Plus mozes posle da promenis redosled, dodas novi, umetnes di treba I fercera. Jedino mi je malo to cupavo sto pomenu Gumi oko zatvorenih puteva ili corsokaka.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Popravili Sygic sa najnovijim update. Sve route koje sam prebacio sa ITN Converter-om na Sygic format rade. U svakom slucaju drzim Kurviger da probam kako pravi rute i uporedim sa Sygic-om. Probao Mapfactor Navigator i davao mi skretanja gde ne sme da se skrene na 3 mesta u gradu na potezu od 4 km. Videcemo kakav je na otvorenim putevima, takodje i Kurviger. Dobro je za kurviger sto odmah odgovaraju na pitanja u google groups i izgleda da su resili da ozbiljno srede aplikaciju za ubuce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive
On 5/19/2017 at 13:07, GuMi5 je napisao:

Aha... još sitnica...

Kurviger nema pojma kada je koji put zatvoren ili vremenski ograničeno kretanje...

Npr. mene je htio prevesti preko Stelvia u Januaru... :lol3::lol3::lol3::lol3::lol3: i takođe mi se desilo da me subotom odvede na put koji je vikendima za motore zabranjen... tako da, vjerujem da nije neka sreća vjerovati mu baš uvijek... :tras2:

 

 Meni se to bas svida kod Kurvigera ....

 

 sedim zimi , pred prozorom pola metra snega , hocu da planiram turu , ono Google maps i svi drugi me salju okolo naokolo ... 

 

 i nema jednostavne varijante ( bar ja neznam za nju ) , gde bi mogao kompjuteru da objasnim da nisam toliko glup ....

 

 ali ako je neko toliko glup da mu treba kontrola i za to , i treba da ode februara na Stelvio ...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 367 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Za te stvari najbolje cimneš nekog kolegu u koji grad ideš, znaju napamet i adrese i gde je roba najbolja u krug  hundert kilometer. Provereno:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja