Jump to content

Moto Zajednica

AVANTURA 2017 – PIRINEJI

Recommended Posts

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Srecan put, lepo vreme i pratim vas ovde! :takoje:

 

 

P.S. Kad smo kod guslanja - oprez! - da ne naletite na nekog Filipa Visnjica! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Znao sam da ima neka kvaka na tim guslarskim vecerima... Momci srecan put i pomno pratim razvoj dogadjaja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Nadam se samo da ujutru nece osvanuti negde blizu Instambula :lol:

Ovaj prethodni post je bila proba - poslao sam sliku iz telefona preko tapatalk-a, tako da ce biti sigurno povremenih slicica koji mi to vreme dozvoli.


Nadam se da sam uspesno savladao veceras turbo-kurs

"kako nauciti koristiti MAC operativni sistem koji do sada niste ni videli u samo 20 minuta"  :Golub:

pa ce biti i po koja slika sa kamera. Video tek neko vreme posle povratka - trebace da se od gomile materijala izabere ono najlepse.

Polako krecem ka aerodromu, ostali su vec na pola puta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven
Pre 11 sati, LuckyVladano je napisao:

476c08783bb9c719bc2159af2d1451b4.jpg

Što su mi poznate ove 3 mašine! Naročito ova lepa i moćna Kawa...

 

IMG_6575.jpg

 

Pozdrav vozačima!
 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ko krene avionom negde, neka razmisli da umesto toga krene peske. MANJE IMA DA SE HODA !!! A jos je Rimski Fjumicino mali u poredjenju sa nekima na kojima sam bio...


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

     Kao sto pomenuh, avantura je pocela jos na Beogradskom aerodromu. Ja sam prvi put u zivotu rezervisao i platio avio kartu preko sajta "OPODO". Ovo sto mi se desilo neka bude veliki nauk drugima.

   Poslat mi je mail potvrde u kome je umesto mog imena pisalo samo "VL"pa puno prezime. Ja sam to protumacio kao skracenicu, a da im je u sistemu moje puno ime.

   EKKA MISTEJKA AJ MEJKA !!!

Na cekiranju kofera su odbili da to urade zbog pogresnog imena. Nazvao sam kretene sa mobilnog sa aerodroma, prvo su me setali od sagovornika do sagovornika )verovatno su svi iz Indije, Pakistana ili tako neke nesvrstane drzave sa kojom je minut razgovora prava bagatela)  :grr:  i na kraju su rekli da je moja greska i ladno me otkacili. Jao da su mi samo bili na dohvat ruke...  :tras2:  

     Imao sam sat ipo do polaska aviona koji je bio zadnji voz da stignem na vreme u Barcelonu po motor. Jedino sto mi je preostalo je bilo da izvadim slajpik i istresem 90.000 dinara za novu kartu... :gaa: 

     Sta je - tu je, dooobro pazite na svaku crticu, zapetu i ostale fore - mislim da se ovakve stvari ne desavaju slucajno. Nema sanse da sam prilikom popunjavanja on-line obrasca stavio VL umesto VLADAN, ali to ne mogu da dokazem.

    Aerodrom FIUMICINO u Rimu gde sam presedao me je iznenadio na nekoliko nacina. Prvo, koncept "parkiram na sred livade pa putnici silaze niz stepenice pa putuju busom do zgrade aerodroma je davno prevazidjen. Ako se dobro secam, to je na Beogradskom aerodromu promenjeno jos 70-ih ili 80-ih godina proslog veka. Nisam bas siguran u godinu, ali u svakom slucaju jako davno.

     Drugo, na celom aerodromu nema nigde po hodnicima da se kupe osvezavajuci napitci ili voda, cak nema ni automata. Cigarete sam vieo samo na jednom mestu. Ima deo na spratu sa hranom i picem, i to je JEDINO mesto koje ce vam pomoci da ne crknete od zedji. Cak nisam video ni ubicajene restorane brze hrane tipa McDonaldsa, Burger Kinga i slicnih. Ne znam, mozda ih je bilo na nekom drugom kraju aerodroma. Ono cega je bilo, su neke fensi pekare, kafici i slicno, a jedini restoran za sta mi je bilo zao sto nisam stigao da ga posetim je kineski. 

     Odlazak je naravno bio u istom stilu: silazak pesice nekoliko spratova do povrsine tla, cekanje autobusa (Boze, to nisam radio nekih 7 godina :lol: i penjanje uz stepenice u avion.

 

bus-avion_rim.jpgsube fotos

 

Tu se opet pokazala jedna karakterna crta juznjaka, u koje ubrajam i nas, Srbe: " tJe da bude sredJeno !" Posto sam usao u avion medju poslednjima, mesta za kofer iznad glave mog sedista su bila popunjena. Tamo gde sam nasao mesto za njega bila su i dva prazna sedista. Rekao sam stjuardu da ne bi da se odvajam od koferceta jer imam vrednih stvari unutra. Namignuo je i smestio me na jedno od ta dva sedista, a bracni par koji je stigao posle par minuta je ladno razdvojio i i naterao da sede odvojeni sa nekoliko redova. Sve u svemu - ja zadovoljan, oni bas i nisu bili !  :lol: 

     Polovinu pocetnih pola sata kasnjenja u polasku iz Rima je pilot nadoknadio do Barcelone.

Za ljubitelje jedna napomena: usput, cak ni na aerodromu, nisam video NI JEDNU JEDINU zgodnu stjuardesu AL ITALIJE. :neznam:

Usput sam preko WHATS-UPa saznavao kako ostali napreduju. Ekipu sa kombijem je tukla kisurina sve negde do ispod LYON-a, pa im je vreme bilo naklonjeno sve do 50-ak kilometara pre Molia gde smo se sastali. Tu ih je opet oprala kisa, taman da sednu ujutru na ciste motore ;)

kisa_dolazak_kombija.jpghosting imagenes

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

@LuckyVladano

 

Ubuduce za kupovinu karata online koristi sajt momondo.com
Ako ista bar da ne dodjes u situaciju u kojoj si se nasao. Uostalom ako si prvi put kupovao trebao si mozda pitati nekog ko je to ranije radio.

 

Takav vid ukrcavanja putnika iz aviona preko stepenista pa u autobus ti se i dalje koristi svuda po svetu i na svim aerodromima. Da si leteo ATR-om sa BEG isto bi to radio. Jednostavno aerodromi nemaju toliko avio mostova, jer u tom slucaju bi morali da imaju i zgrade terminala, a to dosta kosta. Ovako prospu asfalt, naprave parking poziciju i resili su problem parkiranja aviona. Ukrcavanje iskrcavanje preko autobusa i stepenista. Prilicno standardna stvar.

Realno da sam ja bio jedan od tog bracnog para bogami bi se pomerio ako ja imam kartu za to sediste. Pogotovo ako hocu da sedim sa zenom na letu od 2 sata npr... Stjuardesa je napravila gresku sto ti je dala tu da sedis uopste. U avionu mozes tek da ides da sednes gde hoces kada se preko razglasa objavi "Boarding completed" sto znaci da su svi putnici usli i to je to. Tako onda ja odem i zauzmem 3 mesta da mogu da legnem na nocnom letu do Abu Dabija. Kofer mozes da stavis i ispod sedista ispred tebe. Tu ga ja drzim pogotovo ako nosim gopro ili fotoaparat ili laptop jer nekada ako ti sednes medju prvima pa stavis gore dodje neki idiot i krene da gura i da stavlja svoju torbu preko tvoje. Dosta puta sam se tako objasnjavao sa idiotima. Boli ga dupe sto moze da ti slomi nesto.

 

Samo guraj i pisi da citamo. Srecan put.
 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 485 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
Pre 4 sati, LuckyVladano je napisao:

. . .  a jedini restoran za sta mi je bilo zao sto nisam stigao da ga posetim je kineski. 

    

Ti bi opet kod braće kineza :jok: . . . samo se seti Čikaga prošle godine :P . . .čuvaj se! :dobar:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja