Jump to content

Moto Zajednica

Zajednička tema za sve moto vlog-ove

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

dcxagy.jpg

 

Како да почнем?

 

 

-Вероватно пар Вас већ зна да имам као неки јутјуб канал на који избацујем тако неке снимке, углавном необавезног и шаљивог карактера.

 

 

Е сад. Дошао сам на идеју да избацим серију  (пар епизода) о безбедности мотоциклиста у саобраћају за младе и почетнике у вожњи мотора.

Ту ми треба Ваша помоћ, искуснијих и старијих возача. Искористио бих ову тему као извор битних и корисних информација које бих могао да употребим у наредним епизодама. У прилогу иде прва епизода о безбедности, свега пар савета да послужи као увод. Волео бих да чујем што више савета о којима бих размислио и интерпретирао у наредним епизода.

Не сматрам себе као некога ко све зна, далеко сам од тога. Видим ово као мој скрозмни допринос младима, неискуснима и почетницима али такође и као прилику да истовремено и сам научим много тога новога и уједно пренесем другима. Надам се да ће бити разумевања за ове снимке и да ће бар некоме помоћи.

 

-А што се тиче самих снимака и едита, не замерите. Тотални сам почетник у раду са овим програмима а и комп ме доста спутава. Надам се да ће се то временом искристалисати.

 

 

-Прихватам  све идеје, предлоге и савете као и све конструктивне критике, али бих молио без неумесних коментара.

Отворен сам за сваки вид сарадње.

 

 

То би било то, сада сте Ви на реду.

Захвалан унапред и свима желим много безбедних километара.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Nemam stvarno nameru da vredjam...ali svaler i ti si sam relativno pocetnik...i tdm ti je prvi malo ozbiljniji motor.....tako da smatram da ima mnogo vise kompetentnijih vozaca sa daleko vise iskustva od tebe koji bi mogli to iskustvo da prenesu na neiskusne pa i tebe...razmisli o tome..

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Управу си, али као што сам и рекао "да учимо заједно". Како стичем сазнања одмах из прве руке да преносим даље. Не шкрто да држим само за себе :)

Свакако да има компететнијих, али вероватно немају времена да се играју са овим. 

Можда ово неће бити занимљиво људима са форума који пиче много километара али би, бар се надам, требало да помогне некоме ко тек ступа у свет мотоциклизма :)

 

А добро си рекао "relativno pocetnik" па могу бар нешто причати, о техничким стварима не бих знао много :)  :takoje: 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Meni je ovo zanimljivo,ti vozis kako ti vozis negde ispravno negde ne,ko bude gledao ucice se i na tvojim greskama i na tvojoj ispravnoj voznji.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Ja sam na kanalu napisao sta mislim,i ovde kazem samo nastavi...bices sve iskusniji vozac i bolje ces snimati klipove...raspali....

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хвала на подршци.

Што се тиче квалитета, пошто живим ту где живим, у сталној сам потрази за алтернативним решењима пошто јелте није све на извол'те.

У почетку сам се мало прерачунао и тек сада схватам да је мој компјутер уствари највећа кочница у квалитету слике, али тренутно нисам у могућности то да исправим.

 

 

Због тога ћу наставити да избацујем шаљиве и необавезне клипове и трудити се да правим што квалитетније кллипове едукативног карактера.

 

 

И мени се чини да снимак даје мало ефекат као да брже иде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

...

-Прихватам  све идеје, предлоге и савете као и све конструктивне критике, али бих молио без неумесних коментара.

Отворен сам за сваки вид сарадње.

 

То би било то, сада сте Ви на реду.

Захвалан унапред и свима желим много безбедних километара.

...

 

Sad sam malo bacio pogled, bez tona, jer sam na poslu... Na prvi pogled je sve OK, samo napred, podržavam u potpunosti. Samo jedna jako loša stvar mi je zapala za oko, kako si isekao onaj kružni tok na početku snimka, užas...

Eto, moja konstruktivna kritika.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хвала на подржци и прихваћена критика. Обично не пролазим тако. 

 

 

Него, да ли сте као и ја приметили растући тренд све већег "нејављања" на путевима?

 

 

 

Р. Ѕ - Вероватно ће овде мањи број људи видети ово и коментарисати, али ми је глупо сваки пут кад хоћу нешто да кажем/питам да ставим на почетну :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Da desava se...sad ne mislim ni vise ni manje...postoje periodi kada se javljaju i periodi kada je to manje...npr ovo je moj licni utisak...lokalci se manje javljaju...dok vozaci koji voze na duze se javljaju cesce...grupe se javljaju cesce...postoje u zadnje vreme dosta fensera koji su pokupovali trkalice presavsi sa skutera,i oni nisu klasicni bajkeri...nemaju taj duh...motor im sluzi da prave buku ispred kafica i retko napustaju grad sa njim...sluzi im da budu vidjeni a pri tom ne vide nikog...imam takvu dvojicu u komsiluku...oni se nikom ne javljaju ni peske kad idu...;) a neki i ne znaju...moj rodjak koji vozi motor od16 god i sad ima 40...koji je proputovao motorom puno nedavno me pita sta znaci bajkerima kad mi pokazu dva prsta...sve mislim da mi nesto fali na motoru...;))))) ubio se od smeha kad sam mu rekao da ga svi pozdravljaju samo ;))) on recimo trubi kad naidje na kolegu...eeto tako ja imam vidjenje...ti si mozda imao srecu da naletis na nekoliko fenserica...;-)

 

Послато са LG-E460

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ma nije to nista,bila im ruka na kvacilu pa nisu uspeli da se jave,a i ti rano spustas ruku pa te onaj drugi-treci ne vidi,nego probaj ti da mahnes onim cicama mozda one otpozdrave

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ахахаха, била цура самном, кад ја затурирам некој само чујеш "туп" у кацигу :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Pa valjda shvata da moras da opravdas nadimak, i da, meni je ovo skroz OK.... :-)

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

To sto ne otpozdrave,to govori o njihovom kucnom odgoju sto bi rekli braca 'Rvati.Tako je i u obicnom zivotu kada ne vozis , kazes komsiji ili poznaniku -Dobar dan- a on odcuti ili jedva nesto promrlja sto je uvredljivo i bedno ponasanje.Inace,odlicna ti je akcija,nastavi dalje,interesantno je. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja kad se javljam, ne pustam volan iz ruke, palac je na volanu i ispruzim prste gore, jebeno je sto su mi rukavice crne pa se ne vidi jasno, pa verovatno ponekad ljudi misle da se nisam javio, mada ponekad i blicnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Генерално, последњих пар година људи су се много више јављали. Од не знам колико њих што прођу па да се неко не јави. А ове године ситуација скроз обрнута, на много више њих што се не јави дође један који дигне руку.

 

 

Драго ми је да Вам се свиђа и да је интересантно. :)  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И ево га :)

 

Вечерас излази и нова епизода из серијала о безбедности. Уплодује се.

Нажалост, мислим да је идеја и тема много боља од моје реализације, али, је*бига. :)

 

0eba1a1c179c9326174c1e7d7787c9e5.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Обично у едиту смањив више, у овом последњем нисам довољно утишао, видео сам и сам. Још један влог имам снимљен са овим сетапом, ових дана мењам па се надам да ће бити боље.

 

За оне који нису видели, заборавих синоћ да поделим линк овде

 

https://youtu.be/_x5Z-Rw5Btg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Драго ми је да је мој канал показао велико интересовање код девојака у најбољим годинама :)

 

f2739b0230bc44c88cdacadd68df113b.png

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ма имам.

Не знам где бих код нас нашао оне длакаве ђаволе за микрофон, чини ми се да боље ради од сунђера?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd, Surcin
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600s

Svaler ja sam iz bg pa mogu otici u Svetogorsku da vidim da li imaju ako hoces, al mi moras reci kako se to tacno zovem, mislim cudno ce me gledati ako trazim dlakave djavole :-)

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Аахахха, и ја би те чудно гледао :)  :takoje:

 

Хвала на понуди, није ми хитно. Има нешто снимљеног материјала за избацивање, спремам неки испит па немам баш времена да се бакћем са тим. Кад завршим потражићу по НС мало.

 

Хвала пуно у сваком случају, ако се предомислим злоупотребићу твоју понуду  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 K5, Yamaha TDR

Probaj u apoteku kupi fatu.. Mislim, samo probaj.. ☺☺☺

Inace, sve pohvale, imas jednog subscribera vise!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja