Jump to content

Moto Zajednica

Zajednička tema za sve moto vlog-ove

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@bdada, има се у плану и серијал о сервису и одржавању мотора, ланца и слично, али мислим да је боље време за то почетак сезоне, топлије време. Некако ово док је зима све је "пишање у ветар" што се прегледа тиче. Једноставно мањи утицај.
@Mikulanac, хвала пуно, све ћу послушати осим овога за бркове. Ужасно ми стоје

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni se dopada kako review-e radi Doug DeMuro - volim da gledam njegove opise automobila, naravno, ako zanemarim proamericka vidjenja automobilizma. Na pocetku predstavi automobil, cena, segment i od koga ga je dobio na test. Zatim sledi " interesting quirks and features", gde opisuje zanimljivosti na automobilu - od kvaka na vratima, poklopca rezervoara, motora, unutrasnjosti, detalje instrument table i slicno. To zaista nisam video ni kod jednog auto vlogera, pa tako zahvaljujuci Doug-u znam kako se na Ferrari Enzo otvara poklopac goriva. BTW, Ferari insistira da se taj auto naziva Enzo Ferrari... Dalje ide sama voznja i utisci tokom nje - buka, ubrzanja, stabilnost. I na kraju ide Doug Score, deo koji obicno ne pratim. Sve ovo je praceno sa mnogo duhovitih komentara.

 

Elem, tako nesto bih voleo da vidim i za motocikle. Podrazumeva se odredjeno predznanje, dovoljno vremena da se uoce specificnosti i talenat da se to prenese.

 

Pratim Svalerove filmove, meni je to ok. Ono sto mi smeta je pracenje vlogerskih trendova - vecina ih pocinje povisenim tonom glasa, zestoko gestikulirajuci rukama u rep fazonu. Cemu to? Pa jos kad na pocetku kazu "hi guys, how are you?" - ja krenem da odgovaram "eto, radi se, danas sam bas... " medjutim on ne saceka i nastavi da prica. Mrzim to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И, шта је било, нико нема нови мотор за клип и кратку тест вожњу?
Ал би "одрадио" неку CRF1000 или пак GSA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 11 minuta, hard_rock je napisao:

Sve to stoji samo koliko ljudi moze da priusti da testira takve automobile, motore itd.

Ne mnogo, ali se to vremenom postize. Dougovi filmovi imaju milione pregleda, i to je sad neka referenca, auto-kuce ga zovu i same nude automobile za opis.

 

Uradis par dobrih pregleda, pokazes to nekom prodavcu i kazes da zelis i njihov motocikl da opises, verujem da ne bi bilo problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 minutes ago, lalajko said:

Ne mnogo, ali se to vremenom postize. Dougovi filmovi imaju milione pregleda, i to je sad neka referenca, auto-kuce ga zovu i same nude automobile za opis.

 

Uradis par dobrih pregleda, pokazes to nekom prodavcu i kazes da zelis i njihov motocikl da opises, verujem da ne bi bilo problema.

Ja sam odgledao taj video bas sa Enzom. Znaci onakav salon ne postoji kod nas u regionu ni blizu a i on je rekao da je putovao u Australiju da uradi review. Znaci ozbiljna prica i posao. To je vec profesionalni nivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Sad  preko zime sam imao više slobodnog vremena i odgledao nekoliko klipova domaćih moto vlogera.

 

Nikog od njih ne poznajem lično,niti ću imenovati bilo koga u daljem tekstu,ali po meni,jedino onaj momak iz Kruševca radi to na nekom nivou.Ostali bi mogli/trebali da nađu sebi drugi hobi.Na primer:

 

-"U današnjem klipu ću govoriti o turing motorima.Meni su oni super,ja čitam dosta putopisa,može sa njima da se putuje i mogu da ponesu prtljag".

To je sve što će te čuti u videu o pomenutoj klasi motora.

 

-"Danas u ovom klipu ću govoriti o "Beogradu na vodi".Zamislite da je u vreme kad je srpska dršava bila najjača i da je neko car Lazaru (on je bio knez,a ne car) rekao njemu da ćemo imati premijerku koja liže čipku...

Ne bih dalje ulazio u detalje,ali u tom video klipu možete čuti svašta vezano sadašnju vlast i njihovo upravljanje gradom i državom.Moto vlog???

 

-Sada ću pričati o krosericama.Oni su super za šumu,brda i jako bih voleo da posedujem jedan.

Dečko nema pojma šta su cross motori,šta je enduro,dual-sport,enduro touring...,a ipak ima emisiju o tome i samim tim što ima dozvolu i motor,smatra sebe kompetetnim i stručnim da govori i predstavlja određenu klasu motora.

 

Ne bih dalje pisao o svemu ovom,niti opisivao neke druge kategorije u videima naših moto vlogera,ali je činjenica da su to sve početnici sa jako malim ili nikakvim znanjem,ali ubeđeni u to kako oni rade dobru stvar i da (nekom) proširuju vidike.

 

I da,ako sam nekom od njih skrenuo pažnju i rekao/napisao šta ne valja i u čemu greše-armija botova se udružuje da ih brani.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Видиш друже, морам и ја теби нешто да кажем, без увреде иако си ти покушао да увредиш све одреда што се тиче знања.

И твоје знање је на том нивоу да си као јединог "мотовлогера" који има неки ниво навео човека који није, нити се представља као мотовлогер.

Такорећи, сав овај текст пара у воду, нажалост. Лепа доза цинизма.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

@ svaleru ja nikako da pronadjem gde je ovaj @midzoki nekog uvredio, jest malo cinican ali mozda je takav tip.

Mislim da citava ova diskusija ide tebi na ruku, prvo zato  sto ce dosta njih da pogleda tvoj vlog da bi znali o cemu se prica a nikad to u zivotu ne bi uradili bez ove teme. Drugo, zato sto ako znas da citas izmedju redova videces tacno sta zajednica trpi/zeli a sta ne.

Potpuno je normalno da imamo dve strane u raspravi. Npr ti mislis da si iskusan sa 30k a je ne i to je sasvim OK zato sto je svako sticao znanja i formirao granice na svoj nacin.

Meni je moto vlog potpuni besmisao i gubljenje vremena onog sto snima i onog sto gleda ali @svaleru ako to tebi pricinjava zadovoljstvo i ispunjava te, samo napred i uzivaj.

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
On 3/22/2018 at 8:30, Mikulanac je napisao:

 

Na primer meni je Grk Kokina Fegaria fenomenalan, umirem od smeha kad gledam njegove klipove. Pocev od engleskog, preko okoline u kojoj snima, muzike pa do jednostavnog opisa svakog motora i jos kad krene da ih udara, komedija.

 

Grk se zove Joanis, stari bajker sa Krita, mislim i da je nekad trke vozio...legenda

kokina fegaria - crveni mesec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ако смем...

 

После дужег већања да ли или не ли избацити клип.

 

 https://youtu.be/1h4P2EPhVsM

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 3/22/2018 at 12:25 PM, lalajko said:

Meni se dopada kako review-e radi Doug DeMuro - volim da gledam njegove opise automobila, naravno, ako zanemarim proamericka vidjenja

E, pre neki dan i meni ovaj lik izađe u related na yt.

Malo je specifično jer radi često review nekih starih automobila koji su koštali

basnoslovno u svoje vreme (neki i sada kao polovni drže cenu, ali to nije ni bitno).

Čak i nešto od novijih vozila oko kojih je urađeno već 50 reviewova,

prikazuje u nekom specifičnom svetlu i skreće pažnju na neke 

detalje koji su njemi zanimljivi, a nisu do sada prikazani.

Jako interesantno, ne kažem da često ne pretera i postane naporan,

možda bi neko drugi pokazao nešto drugo specifično i zanimljivije,

ali u principu, to je sve individualno...

Sad, koliko je takav način rada primenljiv na dvotočkaše,

ostajemo da vidimo ako se još neko toga doseti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja