Jump to content

Moto Zajednica

Zajednička tema za sve moto vlog-ove

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000

Da se ukljucim malo pre nego je odjavim, posto mi ova tema zatrpava mail a nista novo ne saznajem.

Moram da priznam da meni vlogovi i nisu bas prirasli srcu, lik koji vozi motor i pokusava da prica smisleno ne ide bas zajedno. Oni su sad moderni kao sto je bilo slikanje hrane koju jedes.

Bio je neki lik iz mislim Krusevca koji je pravio odlicne snimke voznje montirane i sa snimcima iz drona ali on verovatno ne podpada pod vlog?

 

Ljudi koji testiraju motore treba da  su profesionalni test vozaci (obicno eks takmicari) sa desetinama hiljada kilometara pod guzicom po svim vremenskim uslovima i opet cemo biti sumnjicavi da nije test narucen tj sa predvidjenim rezultatom. Postaviti njih i domace (ili strane) entuzijaste u istu ravan je smesno i besmisleno.

Sad se setih onog majstora (vec sam ga komentarisao) koji vozi po kisi sa otvorenim vizirom.

 

Sto se tice probavanja tj testiranja motora uslovi od preko i kod nas su malo drugaciji. Ako u datoj radnji postoje motori koji mogu da se testiraju prvo se postavlja pitanje  osiguranja, pologa novca i termina. Za nove motore mora da se zakaze i par meseci u napred.

I ovde kad se ostave pare moze da se provoza test motor.

 

Vlog je moda i pomalo strast, kao skupljanje znacki ili slicica.

Ali kao sto kazu 'uvek ima neko kome se to dopada' a i sve na You Tube je dobar biznis  pa ko je besposlen nek navali.

Da naglasim da sam komentar napisao generalno.

PS

Nisam shvatio sam gde Jelena K. drzi mozak?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
5 hours ago, Biker-Boy said:

Jbg zato treba da izgradis neku reputaciju, da te shvate ozbiljno, da ne misle da si neko ko malo provoza motor i usput ispalamudi neku smor pricu i ajd zdravo.

 

@ Svaler

Svesni smo da je tesko dobiti motor na voznju i kad ga kupujes a kamoli za neki test, ni od vlasnika motora a pogotovo od salona, zato akcenat videa mozda ne treba da bude samo suvoparna voznja, vec kao sto je kolega Satelis to lepo objasnio, da to bude malo istorije, opis i komentar karakteristika motora.
gledao sam klipove od jednog lika "Doug DeMuro" na YT, radi auto review-e, i lik u dosta klipova skoro jedva da i provoza malo auto, ali zato isprica gooomilu zanimljivih stvari i sitnica o autu, prakticnost, i bas ga onako lepo predstavi, sa svim manama i pozitivnim stranama...

 

Nadam se da ces implementirati nase predloge u svoje buduce klipove, jer ko sto sam ranije rekao, imas spiku, imas potencijal, samo malo ozbiljnije sebe da shvatis, i drugi ce te ozbiljnije shvatiti, i bilo bi super da u moru klipova na YT imamo naseg coveka na koji radi kvalitetne moto review-ove na nasem Srpskom jeziku, nema nas puno, ali imao bi solidnu publiku, jer tu su i ljudi iz bratskih nam okolnih zemalja koji govore isti jezik.
 

Treba je izgraditi onda, odakle da nadjes nove motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne verujem da je iko od ozbiljnih ljudi sto rade testove na YT odma poceo sa novim motorima, ko je lud da im da, kad niko ne zna ko su, za to treba vremena, ne moze reputacija da se izgradi za kratko vreme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
25 minutes ago, Biker-Boy said:

Ne verujem da je iko od ozbiljnih ljudi sto rade testove na YT odma poceo sa novim motorima, ko je lud da im da, kad niko ne zna ko su, za to treba vremena, ne moze reputacija da se izgradi za kratko vreme

Pa mozda moze da se plati test voznja, neka razumna suma. Zato ja pitam, moze li to kod nas? Zasto ko je lud, valjda su ti motori svi osigurani sto su za test voznju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Kada ces shvatiti da je ovde sve drugacije,pises u svakom postu kao da svi zivimo u NL a ne u Srbiji.
I sto si napisao datum? Nisi valjda pomislio da cu slavu pomeriti za 18 dana?
Da ne bude zabune,ne mislim o tebi nista lose,ali brate,clanovi ovog foruma su uglavnom prosecni gradjani Srbije,pa se tako i ponasaj shodno drustvu u kome se nalazis.

Fokusiraš se ne skroz pogrešno nešto. Fokus treba da ti lezi na rečenici gde sam obrazložio problem a ne na mom mestu prebivališta. Ili misliš da zato sto ja živim negde drugde ja ne smem da kažem svoje mišljenje?
Smatraš da neko ko živi u Srbiji nema pravo na dobru i kvalitetnu obuku?

Slavimo istu slavu.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Motocikl: Yamaha FZ8

Čitajući ovo rekao bi covjek da samo odeš i kažeš blagoslovio sam vas sa mojim prisustvom, zahtjevam da mi date motor na test!

Kupio sam nov motor bez da sam mogao da ga probam (najbliže sto su mi nudili je polovan fz1 da probam).
Pa auto vam daju na možda 20min oko bloka sa prodavcem u autu a da ti daju motor da voziš!


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 hour ago, JJEDAN said:

Čitajući ovo rekao bi covjek da samo odeš i kažeš blagoslovio sam vas sa mojim prisustvom, zahtjevam da mi date motor na test!

Kupio sam nov motor bez da sam mogao da ga probam (najbliže sto su mi nudili je polovan fz1 da probam).
Pa auto vam daju na možda 20min oko bloka sa prodavcem u autu a da ti daju motor da voziš!

 

Pa daleeeeko smo mi jos od sveta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Imam 36 god i sve kategorije...sveeeee.... i hiljade i hiljade i hiljade km iskustva(znaci tri hiljade;))...(motor,traktor,auto ,kombi,autobus,sleper,tenk(m-84)) i podrzavam ama bas svakog coveka koji unosi i makar 1% svesti(dobronamernih saveta) ovom nesvesnom narodu(ma gde u svetu oni ziveli)..Svalere samo nastavi....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@bugy, хвала.

P.S и ја славим исту славу.

P.S.S овде има много људи који живот превише озбиљно схватају. Преозбиљно. Много тога им смета ал немају конкретан савет шта треба да се промени.

Разумем ја да маторцима ово делује смор,пичи и сујета "е баш ће мени неки клинац нешто да прича о моторима". Ок, не могу да се похвалим неким стотинама хиљада или пак милионима километара (за који су већина вероватно лажна), мој бројчаник је тек на неких 30к али се сматрам довољно компетентним да почетницима дам неке почетничке савете на улазу у мото свет.
Разлог више што нико маторији са више "искуства" није довољно одважан да покуша

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, Savan je napisao:

Smatraš da neko ko živi u Srbiji nema pravo na dobru i kvalitetnu obuku?

Ne da ima pravo nego je i obavezan prema ostalim ucesnicima u saobracaju.

Fokus je ovde na Svalerov rad,kao sto rekoh covek nikog ne ugrozava a nije zgorega da pocetnici pogledaju,svako ce naci nesto zanimljivo za sebe,mozda i nece ali ne steti.

Cinjenica je da takve stvari mahom gledaju klinci,takodje je cinjenica da je crno dete promovisalo visoko rizicnu voznju,cinjenica je da su klinci "navijali" za njega u komentarima i verovatno zeleli da budu on jednog dana,to je problem na koji treba reagovati.

Naravno da imas pravo na svoje misljenje koje i treba da izneses samo mi malo krivo sto Svalera se kritikuje a najcistiji u prici.

Ja ga nisam komentarisao,voli decko to a nema rizika OK samo cepaj e kada se crno dete pojavilo bila je druga prica,posto mi nemamo uticaja da promenimo nacin obuke novih vozaca bar mozemo kritikovati rizicne,citalac-bajker-pocetnik koji shvati da vecina kritikuje "neku facu" i da tu nesto ne stima nas je uspeh,dalje od toga cemo tesko,bar ovako za tastaturom da mu se revansiramo za njegov vlog.

Eto,sad znam da necemo jedan drugom moci biti gost na slavi :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, ivica744 je napisao:

@satelis.necu reci da gresis.ali pravljenjem klipova na nacin koji si opisao.pravimo debile od "dece"i zatupljujemo pocetnike.Napravis mu videoo klip i njegovo je samo da izvadi pare i odveze motor kuci.............

Ne znam samo zasto mislis da bi klip(ovi) kako sam opisao, pravili decu/pocetnika debilom/zatupljivanjem :stabre:

 

Taj isti klinac/pocetnik ima jednu jedinu zelju a to je da sedne i pegla, bez nekog preteranog razmisljanja.

 

Svaler kao stariji/iskusniji bas i treba da predoci koliko god je moguce vise o datom test modelu motocikla.

 

Poenta mog posta sa predhodne strane je da klincu/pocetniku pokazes ispravan pristup motociklu, bezbednost je na prvom mestu. 

Otud sam skrenuo paznju da prica krene pre voznje ili ti "obrni krug oko motora" gde bi naveo sta se krije pod guzicom (maca ili zver), baciti pogled na stanje guma, kocnica pa tek onda jahanje.

Takvim klipom, pocetniku dajes do znanja da nije samo kljuc u bravu, sedi i vozi ;)

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
5 hours ago, Svaler said:

@bugy, хвала.

P.S и ја славим исту славу.

P.S.S овде има много људи који живот превише озбиљно схватају. Преозбиљно. Много тога им смета ал немају конкретан савет шта треба да се промени.

Разумем ја да маторцима ово делује смор,пичи и сујета "е баш ће мени неки клинац нешто да прича о моторима". Ок, не могу да се похвалим неким стотинама хиљада или пак милионима километара (за који су већина вероватно лажна), мој бројчаник је тек на неких 30к али се сматрам довољно компетентним да почетницима дам неке почетничке савете на улазу у мото свет.
Разлог више што нико маторији са више "искуства" није довољно одважан да покуша emoji23.pngemoji3.png

Sorry ali ti jesi pocetnik. Za moje razmisljanje si kompetentan kao student prve godine medicine da leci.

Ne razumem zasto napadas "matore" kolege i kako znas da te kritikuju samo matori? Koliko sam shvatio ti si oko 30-tak i sigurno vec znas da svako vreme nosi svoje zanimacije i prioritete.

 


 


 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
7 hours ago, JJEDAN said:

Čitajući ovo rekao bi covjek da samo odeš i kažeš blagoslovio sam vas sa mojim prisustvom, zahtjevam da mi date motor na test!

Kupio sam nov motor bez da sam mogao da ga probam (najbliže sto su mi nudili je polovan fz1 da probam).
Pa auto vam daju na možda 20min oko bloka sa prodavcem u autu a da ti daju motor da voziš!


 

 

@JJedan

Nigde to ne mozes da kazes, privatni prodavci generalno ne daju da se vozas. Ka sto sam rekao razlika je u osiguranju, npr u UK si osiguran ti a ne bike, tako da ce lako da ti sve naplate. Naravno imas i ucesce tj polog. I pored svega toga oni te procenjuju po godinama, vozackom stazu, kratkim testovima da bi seo na neki motor.

Najlepse je kad su promocije ili izadje novi bike koji se ne prodaje, e onda je sve lako

@hard_rock

Veruj mi ne zelis ti ni blizu tog sveta


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@satelis,ne raspravljamo se samo razmenjujemo misljenja.Zasto ne praviti detaljan klip?Pa ostavi ga neka nesto i sam nauci,neka vidi kako sta funkcionise.Jesi li ti dobio sve servirano na tacni?Jesu li ti rekli uzmi okasti kljuc za taj sraf a viljuskasti za onaj?Ne nisu,nego si sam gledao,razgledao,proucavao kao i sta.Pa danas momci 20-25 godina ne umeju da zamene tocak na autu,decaci od 15 godina ne znaju da podese sediste na bicikli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Neka čovjek radi šta hoće, kome se sviđa kome ne. Što se mene tiče podrška. Na internetu ima mnogo toga, nešto je zaista glupost, a nešto zlata vrijedi. Na kraju krajeva kao i na ovom i svakom forumu, društvenoj mreži i sl. Mene lično smara ovo gledanje generalno ne volim ovakav oblik ni testova ni putopisa. Naravno to ne znači da je loše.

 

@Svaler samo gledaj da po ovom pitanju napreduješ, dobro si krenuo i podrška za entuzijazam. Gledaj da budeš sistematičan i da ono što radiš ima glavu, vrat i rep. Neki nazovi prijedlog sa moje strane je - kreneš sa istorijom modela, specifikacijom, osobenostima, napretku u odnosu na raniji model ako ga ima, slični modeli drugih proizvođača, onda vožnja i lični utisak.....učini svoj rad interesantnim. Nemoj očekivati da će ljudi podržati odmah ovo što radiš, u svemu se treba dokazati. Većina komentara koje su ti uputili su na mjestu, ali to ne znači da si uradio nešto loše ili da treba da odustaneš.

 

Kada dostigneš pravi nivo vrata će ti se otvoriti i ovdje i svugdje.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8917 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, ivica744 je napisao:

@satelis,ne raspravljamo se samo razmenjujemo misljenja.Zasto ne praviti detaljan klip?Pa ostavi ga neka nesto i sam nauci,neka vidi kako sta funkcionise.Jesi li ti dobio sve servirano na tacni?Jesu li ti rekli uzmi okasti kljuc za taj sraf a viljuskasti za onaj?Ne nisu,nego si sam gledao,razgledao,proucavao kao i sta.Pa danas momci 20-25 godina ne umeju da zamene tocak na autu,decaci od 15 godina ne znaju da podese sediste na bicikli.

Daleko od toga da se raspravljam, opusceno kuckanje preko :Six:

 

Pocetnika pustiti da sam uci.....moze nesto tipa, da zameni svecke (ako nije suvise komplikovano), akumulator, napumpa gume, odradi zamenu ulja, filtera i nista vise sem toga, osnovne stvari. 

Za sve drugo, veci posao od toga, bilo bi zgodno da mu pokaze neko ko to zna, ko se razume a to je majstor. Nazalost, klinci za mojstora nemaju kesa pa se sami upustaju u cackanje (mecke).

Nagledao sam se svakavih sranja od klinaca sto su pokusali sami da nauce nesto pa to primenili na dvotockasu, verujem da si se i ti istom merom nagledao u tvom poslu, nekad stanem, gledam i krstim se :)

 

Kakvi su roditelji, takva nam je omladina, definitivno ide generacija manje sposobnih za bilo sta uraditi, no to nije tema ove teme, necemo dalje u off.

 

Stojim iza toga da treba mladom pocetniku sto vise objasniti, pokazati, ukazati. Ja za takvim nisam imao prilike videti na YT ali zato Svaler to moze vrlo lepo upakovati sa jasnom porukom i tu ima max. podrsku sa moje strane.

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Piaggio x9,Bandit 600

Puna podrska svim moto vlogerima nekom ce biti korisno nekom ne. Ja sam iskreno uzivao u vlogu i avanturi jovana dasica i eurotripu 10 000km za 44 dana. Samo jako! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, Satelis je napisao:

Pocetnika pustiti da sam uci.....moze nesto tipa, da zameni svecke (ako nije suvise komplikovano), akumulator, napumpa gume, odradi zamenu ulja, filtera i nista vise sem toga, osnovne stvari.

Eto ideje za jedan servis-vlog namenjen pocetnicima!

Iako naizgled proste stvari mogu momacki da zaebu,npr kako stegnuti svecicu a sacuvati navoj i za sledeci put,koju klemu prvu skidati sa aku ...

Kada vec sede za kompom neka nauce bar osnovno vezano za servis.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Moje vidjenje sustine je uvesti pocetnike i manje iskusne u moto svet i sve vezano za njega.

Verovatno iz tog razloga starijim-iskusnijim kolegama ovo izgleda smesno ali svi smo bili pocetnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Svaler welcome back i samo napred. Za pocetak pusti brkove da izgledas ozbiljnije pa ce i tvoji vlogovi dobiti na tezini, nisam samo siguran kako ce brkovi uticati sto se svalerske strane tice. Takodje pokupi neke savete od starijih i iskusnijih i nemoj odmah upadati u vatru ako vam se misljenja ne slazu jer je to sasvim normalno.

Svaler nije profesionalac niti se tako predstavlja, momak ce testirati motor onako kako on zna i ume, stvarno ne vidim sta tu ima lose. Pa u najboljim svetskim moto casopisima su testovi i uporedjivanja namestena za one koji bolje plate. 

Na primer meni je Grk Kokina Fegaria fenomenalan, umirem od smeha kad gledam njegove klipove. Pocev od engleskog, preko okoline u kojoj snima, muzike pa do jednostavnog opisa svakog motora i jos kad krene da ih udara, komedija. Po meni pun pogodak sto i pregledi govore a za neke verovatno sranje ali ukusi su razliciti.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja