Jump to content

Moto Zajednica

Zajednička tema za sve moto vlog-ove

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Па генерално, свако прави свој садржај како воли и мисли да треба. Мени је то углавном дружење, вожње и показивање младим, будућим, колегама да се може уживати у вожњи мотора и лаганом вожњом без дивљања центром града без кациге или турирања испред кафане. Наравно, знам ја да потерам, има своје жуте минуте ал тад обично камера не ради или иде у фолдер приватно, а не на интернет. Знам да би имао више прегледа тако, али немам потребе за таквим доказивањем. Једноставно, хоћу да афирмишем безбедну вожњу а не да неког носим на души или да се моје име помиње у негативном контексту (што мислим да до сада нисам заслужио). Волео бих да још више причам и тестиран мото опрему или моторе, али то је мало теже и требају неке добре конекције.

Што се тиче тога да се некоме мој садржај не свиђа, шта да се ради, то је нормална појава. Људи сатима стоје у реду за премијеру филма који ја брже боље пребацим кад налетим на ТВ, људи отварају неке фенси-хипи кафане са неком алтернативном музиком у коју ме не би пушком натерали, људи... Ок, схватили сте поенту, укуси су различити :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

F9, Moonfleet41, Harry's Garage ..su po meni neki od vlogova koji imaju kvalitet i zaslužuju da im se posveti 10, 15,20, 40 minuta. Naravno da su neke od njih vrhunske produkcije, neki od tih ljudi su milioneri...Znači imaju mogućnosti a samim tim i kvalitet, da posle gledanja tog vloga aj da kažem "budeš pametniji", više saznaš..a mislim da to kod nas što zbog uslova, što zbog drugih stvari nema i vjerovatno dugo neće ni biti..Kod nas se svodi na onako "praznu priču uz kaficu" samo sa upaljenom kamerom..Ipak, naravno da ko god misli da bi trebao da snima vlog neka ga snimi, kad ljudi snimaju kako cijede bubuljice, što neko ne bi se snimao dok priča na motoru, i ne mislim da baš zbog gore navedenih razloga ikoga kritikujem, i iskreno sam bio na strani vlogera u vezi ovog nepoštovanja od strane administratora, ali naš "vlogerski" svijet zbog objektivnih razloga je nezanimljiv, eventualno nekim klincima koji tek ulaze u svijet motocikala..Pa šta da pričamo kad na ovim prostorima imamo samo jedne ozbiljne moto-novine koje su u mogućnosti da odu provozaju novi motor, uzmu opremu da testiraju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, SlobodanR1 said:

Pa šta da pričamo kad na ovim prostorima imamo samo jedne ozbiljne moto-novine koje su u mogućnosti da odu provozaju novi motor, uzmu opremu da testiraju...

Nije samo poenta uzeti neki motor i provozati ga, to je najlaksi deo. Ja bih mogao tako svaki vikend svratiti u neku moto radnju i uzmem motor, sto na probnu voznju kao potencijalni kupac, sto na rentu. Ali, da bi taj review dobio na tezini, valjda taj neko treba da, sem sto ume da upravlja motor, i da ume i da ga (strucno) oceni i da ga uporedi sa nekim drugim?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Upravo sada, Savan je napisao:

Nije samo poenta uzeti neki motor i provozati ga, to je najlaksi deo. Ja bih mogao tako svaki vikend svratiti u neku moto radnju i uzmem motor, sto na probnu voznju kao potencijalni kupac, sto na rentu. Ali, da bi taj review dobio na tezini, valjda taj neko treba da, sem sto ume da upravlja motor, i da ume i da ga (strucno) oceni i da ga uporedi sa nekim drugim?

Mislim da se to podrazumijeva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Nije samo poenta uzeti neki motor i provozati ga, to je najlaksi deo. Ja bih mogao tako svaki vikend svratiti u neku moto radnju i uzmem motor, sto na probnu voznju kao potencijalni kupac, sto na rentu. Ali, da bi taj review dobio na tezini, valjda taj neko treba da, sem sto ume da upravlja motor, i da ume i da ga (strucno) oceni i da ga uporedi sa nekim drugim?
Ај да чујемо предлоге, лако је бити критичар. Шта сам то прескочио (осим максималне брзине коју нећу тестирати на туђим моторима)?

Видиш, у Србији и није баш тако лако узети нов мотор на пробу. Бар мени...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Upravo to i kažem, iako nisam mislio iskljucivo na tebe već generalno.

Smatraš sebe kompetentnim da testiraš i ocenjuješ motore? I ako da, navedi na koji način si dostigao taj nivo.

Ne računam u to obican user review gde se traži neki opšti utisak i gde nisu potrebne neke kvalifikacije po tom pitanju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 42 minuta, Savan je napisao:

Upravo to i kažem, iako nisam mislio iskljucivo na tebe već generalno.

Smatraš sebe kompetentnim da testiraš i ocenjuješ motore? I ako da, navedi na koji način si dostigao taj nivo.

Ne računam u to obican user review gde se traži neki opšti utisak i gde nisu potrebne neke kvalifikacije po tom pitanju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Nemoj ga Savane, brate, tek nam se vratio :lol: 

Možda je nekom amaterski, možda je površno, ali momak ne daje loše savete, nekom početniku će sigurno značiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ne smeta mi zaista, niti on, niti njegov hobi. Niti bi ga još manje pokušao odgovoriti da radi to sto voli.

U svemu ovome vidim sam jedan problem ali to je na dalekom višem nivou i tu svaler nema nikakvog udela. A to si i sam pomenuo, da će pocetniku znaciti ovako nešto..po meni je to pokazatelj koliko nam je loša obuka u startu kad pocetniku moraš objasnjavati pocetnicke stvari i to preko ovakvog medija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Od koga si ti ucio kada si pocinjao? Dali si bio siguran da je dobar vozac i saveti bezbedni?

Svaler dobro radi to sto radi,ima svoj hobi,zabavlja se,zabavlja nas i nikog ne ugrozava,ni svesno ni podsvesno.

Bilo je likova koji su glumili face i opasne trkace pa nije bilo toliko galame,bar nisu neki galamili.

Sto bi rekao nas proslavljeni ... politicar : Svalera ne dam! :lol3:

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec





Smatraš sebe kompetentnim da testiraš i ocenjuješ motore? I ako da, navedi na koji način si dostigao taj nivo.

Ne računam u to obican user review gde se traži neki opšti utisak i gde nisu potrebne neke kvalifikacije po tom pitanju.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro


Па мајку му Саване, ја баш то и радим, обичан user review. Не представљам себе као изричитог професионалца, моји радови нису објављени у часописима или пуштани на јавној телевизији. И опет питам, шта сам то прескочио у оцењивању, коју карактеристику или утисак?


Ево например, писао си да гледаш звезде гранда. Како је једна Карлеуша достигла ниво компетенције да оцењује ко зна и ко не зна да пева? Крештањем пред празним концертом? И да не спомињем још ХХ назови водитеља и новинара чији рад се пушта широким народним масама.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Ovde kad bi otisao i trazio motor na review isterali bi te napolje iz salona...
Немој друже, не може се то објаснити ко је заборавио како је овде

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE



Od koga si ti ucio kada si pocinjao? Dali si bio siguran da je dobar vozac i saveti bezbedni?
Svaler dobro radi to sto radi,ima svoj hobi,zabavlja se,zabavlja nas i nikog ne ugrozava,ni svesno ni podsvesno.
Bilo je likova koji su glumili face i opasne trkace pa nije bilo toliko galame,bar nisu neki galamili.
Sto bi rekao nas proslavljeni ... politicar : Svalera ne dam! :lol3:
 

Kako misliš od koga sam učio? Od instruktora se ući valjda, od njega sam naučio da vozim iako sam pre toga imao višegodišnje iskustvo vozikanja motora po lokalu. U auto školi sam naučio da upravljam i manevrišem motorom kao i da bezbedno uceatvujem u saobraćaju. Posle završene obuke i polozenog vozackog ispita ja sam bio potpuno obučen vozač. Iskustvo je nešto drugo, to se stice praksom i ne dobija se u školi ali još manje i preko nekog takvog vlogA.
Istine radi, imao sam više godina pre toga vozačku dozvolu B kategorije pa je učestvovanje u saobraćaju bilo time olakšano.

A gde si ti naučio da voziš?

Elem, to je čini mi se karika koja nedostaje kod nas. Čast izuzetcima koji daju adekvatnu obuku i posle koje se neko stvarno može nazvati obučenim.





Па мајку му Саване, ја баш то и радим, обичан user review. Не представљам себе као изричитог професионалца, моји радови нису објављени у часописима или пуштани на јавној телевизији. И опет питам, шта сам то прескочио у оцењивању, коју карактеристику или утисак?


Ево например, писао си да гледаш звезде гранда. Како је једна Карлеуша достигла ниво компетенције да оцењује ко зна и ко не зна да пева? Крештањем пред празним концертом? И да не спомињем још ХХ назови водитеља и новинара чији рад се пушта широким народним масама.


Ajde da ne komplikujemo previše, kao sto sam ti i rekao meni ne smeta tvoj vlog a još manje ti kao osoba, da me ne razumeš pogrešno.

Ali tvoj recimo user review meni lično ništa ne znaci. Tvoje doimanje nekog motora meni je apsolutno nebitno jer je to tvoje lično a ja tvrdoglav i svojeglav kao sto jesam želim svoj dojam o tome. Za neke odredjene motore bi me možda interesovale karakteristike, ali to bih prihvatio samo od nekoga u koga verujem da ima i iskustvo i znanje da daje takve izjave. Znaci takva osoba kad kaže da su mu kočnice ‘slabije’ on zna o čemu priča, kad kaže da je motor upravljiv, to nije zato samo sto mu je taj dotični motor legao već zato sto sto ima iskustva i iskustva i km i km iza sebe sa raznim motorima pod raznim uslovima. A kod tebe je to ličnog karaktera kako je tebi taj motor legao, sto apsolutno ne mora biti merodavno za nekog drugog, niti za neki siru grupu. Kao sto vlada mišljenje da od vožnje na R motoru hoće kičma da te boli ili da ruke budu u grču i da bole, to po meni nema veze sa vezom. Isto važi i za kocenje, prednja vs zadnja, isto kao sto vlada mišljenje da moraš motorističku karijeru da započneš na nekom motoru od 2,3ccm3 i da godišnje dodaješ po 50ccm3 da bi na kraju imao iskustvo, po meni to veze nema sa vezom.

Ali...činjenica je da imaš xyz pratioca kojima se to dopada, kao sto je i činjenica da se to tebi svidja, tako da u to ime ti nastavi sa tim i mirna Bačka.

Zvezde granda, priznajem gledam, ne sad kao neki strastveni pratioc koji ima svog idola, već više mi se potrefilo da je ta emisija u odgovarajuće vreme nama. Deca su nam taman tad okupana, nahranjena i smeštena u krevet i tad pocinje odmor supruzi i meni. Nekako nam je postalo to praksa da posle svih obaveza se spustimo na trosed dignemo noge na sto i uz kapucino pustimo mozak na ispašu. A taman tad u to vreme počinju zvezde granda koje možeš komotno da gledaš sa jednim okom jer u svakom momentu možeš da se priključiš a i da se isključiš ako kucaš npr neku poruku na forumu, bez bojazni da ćeš nešto bitno propustiti.

Ne diraj mi u Karleusu, ona je trend setter. :) za cecu koja ipak puni arenu, jelena je mozak u svakom pogledu. Ne slušam ja njenu muziku, da me ne razumeš pogrešno, ne znam ni kad je izbacila zadnji album niti neku od tih pesama.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Немој друже, не може се то објаснити ко је заборавио како је овде

A misliš da će ti negde na zapadu dati tek tako? Dodjes i kažeš da ti daju motor po tvojoj želji na par h da se malo provozaš?

Ajde budite malo realni, to nema nigde tek tako.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 38 minuta, Savan je napisao:

jelena je mozak u svakom pogledu

Kada ti je rodjendan da ga uzmem za krsnu slavu :takoje:

Inace,kazes imao si visegodisnje iskustvo upravljanja motorom pa te instruktor naucio da vozis! Ovde si polagao?

Ima nas nekolicina na forumu sto smo polagali pocetkom devedesetih,neki se i secaju obuke.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

27 januara

Jelenu si izvukao iz konteksta ali nema veze ako je tebi to tako drago.

Da, vozikao sam se ilegalno po Srbiji bez vozacke sto je negde i ekvivalent vožnji sa vozackom stečenom pomoću obuke od 15 dana sa L tablicom.
Naknadno sam imao obuku u NL gde sam i polozio.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 1 sat, Savan je napisao:

Posle završene obuke i polozenog vozackog ispita ja sam bio potpuno obučen vozač

 

pre 39 minuta, Savan je napisao:

Naknadno sam imao obuku u NL gde sam i polozio.

Kada ces shvatiti da je ovde sve drugacije,pises u svakom postu kao da svi zivimo u NL a ne u Srbiji.

I sto si napisao datum? Nisi valjda pomislio da cu slavu pomeriti za 18 dana?

Da ne bude zabune,ne mislim o tebi nista lose,ali brate,clanovi ovog foruma su uglavnom prosecni gradjani Srbije,pa se tako i ponasaj shodno drustvu u kome se nalazis.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, Svaler je napisao:

Ај да чујемо предлоге..........

Evo predloga:

 

Odgledao sam test klipove sa 9 strane ove teme, primetih sledece:

- prica pocinje sa samom voznjom

- vrline pa mane, vrline pa mane.....zbunjujuce zbog brzine price

 

Ako vec hoces da test izgleda sto bolje, pocni pricu pre vozje. Obrni krug oko motora....

 

- cucni pa ukazi na dimenziju guma (skreni mladima paznju na pritisak, sta se desi kad je prepumpana a sta kad je skoro pa prazna guma, dim. tocka, kakva je felga)

- kocnice su odma tu (brend, jedan il dupli disk, ABS ima-nema)

- agregat (ccm, ks, br cilindara, raspored, hladjenje)

 

Mali uvod cisto da se najavi voznja, sedas, palis, peglas lagano ide prica.....

 

- vizir (ima nema zastite od vetra)

- inst. tabla (preglednost)

- komande na kormanu (ukazati kad ima puno dugmica sta je sta)

- retrovizori (preglednost)

- rezervoar od toliko litara, potrosnja ta i ta, moze se ocekivati toliko predjenih km sa jednim punjenjem

- polozaj sedenja, visina sedista, udobnost

- dodatna oprema (ako ima koja je i svrha iste)

 

Pa onda predjes malo na samu voznju.....

 

- ubrzanje (ponasanje na rucici)

- saltanje (sajla il hidraulika il automatik, lanac, kardan)

- manevrisanje

- cunak (fabricki il neki brend)

- dobro il lose koci

 

Onda olabavis, opet opusteno uz neka licna zapazanje tj vrline i mane, jos jedan krug oko motora pa ukazes na neki detalj (nesto hromirano il crash bar, maglenke, izduv, potrosenost guma, prerada ako je ima.....)

 

Hocu ti reci, test motor "obradjuj" od prednjeg do zadnjeg tocka hronoloski, bez preskakanja pa vracanje na nesto, uradis pripremu pre snimanja i posle samo pesma.

Takav test ce nositi (po mom misljenju) vecu dozu "ozbiljnosti" tj ukazaces daleko vise pa ce samim tim klip biti kvalitetniji........ srecno!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

@Satelis,
Хвала, то је конкретан предлог и савет. Имаћу на уму. Све најбоље

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 10 sati, hard_rock je napisao:

Ovde kad bi otisao i trazio motor na review isterali bi te napolje iz salona...

Jbg zato treba da izgradis neku reputaciju, da te shvate ozbiljno, da ne misle da si neko ko malo provoza motor i usput ispalamudi neku smor pricu i ajd zdravo.

 

@ Svaler

Svesni smo da je tesko dobiti motor na voznju i kad ga kupujes a kamoli za neki test, ni od vlasnika motora a pogotovo od salona, zato akcenat videa mozda ne treba da bude samo suvoparna voznja, vec kao sto je kolega Satelis to lepo objasnio, da to bude malo istorije, opis i komentar karakteristika motora.
gledao sam klipove od jednog lika "Doug DeMuro" na YT, radi auto review-e, i lik u dosta klipova skoro jedva da i provoza malo auto, ali zato isprica gooomilu zanimljivih stvari i sitnica o autu, prakticnost, i bas ga onako lepo predstavi, sa svim manama i pozitivnim stranama...

 

Nadam se da ces implementirati nase predloge u svoje buduce klipove, jer ko sto sam ranije rekao, imas spiku, imas potencijal, samo malo ozbiljnije sebe da shvatis, i drugi ce te ozbiljnije shvatiti, i bilo bi super da u moru klipova na YT imamo naseg coveka na koji radi kvalitetne moto review-ove na nasem Srpskom jeziku, nema nas puno, ali imao bi solidnu publiku, jer tu su i ljudi iz bratskih nam okolnih zemalja koji govore isti jezik.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

@satelis.necu reci da gresis.ali pravljenjem klipova na nacin koji si opisao.pravimo debile od "dece"i zatupljujemo pocetnike.Napravis mu videoo klip i njegovo je samo da izvadi pare i odveze motor kuci.@Svaler radi testove samo za sebe.kako njemu lezi taj motor i to je to.ja se sa tom apsolutno slazem.Probao sam mnogo motora koji su dobili odlicne ocene a ja sam ipak bio nezadovolJan.@Svaler.samo napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja