Jump to content

Moto Zajednica

Zajednička tema za sve moto vlog-ove

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sto se tice ovog testiranja polovnjaka, vrlo je dobra ideja i podrzavam je skroz, napokon da ljudi mogu da pogledaju neku recenziju  o zeljenom motoru i na nasem jeziku, ALI mislim da bi bilo bolje kad bi taj test uradio sa vlasnikom motora, posto ga on poseduje i moze mnogo vise da kaze o njemu jer ima iskustva sa njim, e sad, nece svako da se snima, ali mislim da bi u moru motorista i forumasa uvek nasao nekog sa trazenim modelom ko bi rado hteo da uradi test.
Ono, nadjete se negde, i popricate o motoru, mane, prednosti, iz dva ugla (pristrasan i ne pristrasan :))   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ууу, обећава :)

Још нек је и неки микрофон добар у кациги, биће то супер ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Е то, размишљао сам о томе али наравно проблем је што много њих неће пред камеру. Наравно да бацим коју реч са власницима пре тога о мотору, али код овог сузукија је био случај да је то власнику први мотор и није баш стручан око много ствари.

Хвала свима људи на предлозима и критикама, сад су ми јасне неке ствари које сам заборавио, исправићемо то у следећим клиповима :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Evo napokon i ja pogledao malo bolje, pa par dobronamjernih komentara: Npr. za pranje vizira bi mogao dati vise od jedne povoljne mogucnosti, dakle malo istraziti nacine i proizvode i iskustva drugih pa onda komentirati lose -dobro--najbolje. Ja u pauzama stavim mokar papir na vizir par minuta, on omeksa sve te bubice , i onda ga obrisem krpom od mikro vlakana ili papirnom maramicom. Takodjer koristim vlazne maramice za ciscenje vatrogasnih vizira ili gas maski, ako mi se zuri.Ne kazem da je moj nacin bolji , ali samo da postoje opcije. Isto tako i za voznju suvozaca i slicno, razliciti motori s razlicitim ovjesima i opremom ce uvjetovati razlicito ponasanje suvozaca i njegov smjestaj i udobnost, a samim tim i sigurnost. Takodjer ovo s naginjanjem, s tim se ne slazem, jer da bi motor isao u zavoj kako treba pri normalnim brzinama, niti ja niti suvozac se ne moramo uopce nagnut. to je nacin na koji ja vozim, motor u jednu stranu ja u drugu - ionako ga naginje counter steering a ne nas polozaj tijela. I za rukohvate , tj. suvozaca koji se pridrzava za tank, u mom slucaju nemoguce .Ukratko, nisam nezadovoljan vidjenim, ali ako zelis napredak treba se malo potruditi oko kvalitete proizvoda koji nam nudis :-) Hrabro dalje i sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Evo napokon i ja pogledao malo bolje, pa par dobronamjernih komentara: Npr. za pranje vizira bi mogao dati vise od jedne povoljne mogucnosti, dakle malo istraziti nacine i proizvode i iskustva drugih pa onda komentirati lose -dobro--najbolje. Ja u pauzama stavim mokar papir na vizir par minuta, on omeksa sve te bubice , i onda ga obrisem krpom od mikro vlakana ili papirnom maramicom. Takodjer koristim vlazne maramice za ciscenje vatrogasnih vizira ili gas maski, ako mi se zuri.Ne kazem da je moj nacin bolji , ali samo da postoje opcije. Isto tako i za voznju suvozaca i slicno, razliciti motori s razlicitim ovjesima i opremom ce uvjetovati razlicito ponasanje suvozaca i njegov smjestaj i udobnost, a samim tim i sigurnost. Takodjer ovo s naginjanjem, s tim se ne slazem, jer da bi motor isao u zavoj kako treba pri normalnim brzinama, niti ja niti suvozac se ne moramo uopce nagnut. to je nacin na koji ja vozim, motor u jednu stranu ja u drugu - ionako ga naginje counter steering a ne nas polozaj tijela. I za rukohvate , tj. suvozaca koji se pridrzava za tank, u mom slucaju nemoguce .Ukratko, nisam nezadovoljan vidjenim, ali ako zelis napredak treba se malo potruditi oko kvalitete proizvoda koji nam nudis :-) Hrabro dalje i sretno

Све је на месту, наравно да постоји више начина за прање визира, ја сам изнео свој начин на који ја то радим, који је својевремено био високо оцењен на овом форуму као један од најбољих. Што се тиче положаја сувозача, наравно да зависи од типа до типа мотора, кад будем мењао мотор правимо нови клип :);)

Једино не могу да се сложим око овога "мотор у једну страну - ја у другу". По мом мишљењу то никако не иде. Ја сам рекао да је најбоље да се остане у истој оси са мотором, нисам спомињао нагињање. Нагињање више од мотора се користи можда код неких екстремних пролазака кроз неке кривине.
Хвала на саветима и подршци, све је прихваћено са разумевањем :)
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Baki češće si na jutjubu nego Vučić na Pinku

Да не буде да само он нешто ради у овој држави :) ахахаха

Није то ништа, видећеш тек на лето кад прођу ове обавезе око факултета па крене :);)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Нисам ни приметио да сам тако често на јутјубу, али једноставно занимљиво ми је и волим да снимам, едитујем и избацујем клипове, тако да нисам ни осетио :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

Teško je da te isprati čovek kroz sve. Ja koji volim motore pa mi svaki dan iskaču klipovi od tebe mrsko mi da ih palim. Dobronamerna kritika!

Ali ako voliš i misliš da tako treba samo napred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016
46 minutes ago, Svaler said:


 Ја сам рекао да је најбоље да се остане у истој оси са мотором, нисам спомињао нагињање. 

U redu je da nam se misljenja razlikuju. Ja i dalje postujem to sto radis ali mislim da teba biti pazljiv kad se takvi videi prave, jer ce imati utjecaja na mlade , koji ce kroz to mozda uciti kako voziti. Meni uspravnost tijela ne utjece na prolazak kroz krivine, a pomaze da vidim malo dublje ispred sebe. Zato sam i predlozio alternativne poglede i misljenja u videu, uz tvoj zakljucak na kraju, pa nek svako odluci sto im pase. Jos uvijek samo prijateljska sugestija :-) Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

odavno ga pogledao. I tamo kaze da naginjanje tijela ne pridonosi skoro nista naginjanju motora. Ja smatram (moje misljenje, i ne ucim nikoga nicemu)da se motor treba nagnut a ne ja :-) Zar to svi ne radimo kad u voznji izbjegavamo nesto na cesti- motor u jednu a ja u drugu stranu? Ali meni dosta, ne zelim covjeku brljat temu :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: gsxr600

Vroc to je reakcija kad izbegavas malu prepreku iznenada. Uvek je bolje ici sa motorom ne gurati od sebe.. twist of the wrist 2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Koliko sam ja gledao, čitao ideja je da motor ostane što uspravniji da ne prokliza, zato se telo naginje više nego motor u pravcu krivine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
On 5/6/2017 at 6:19 PM, zolaman03201 said:

Brate sta se opterecujes, zavrni ga slobodno samo zamagli sat, i sta te briga... tako svi rade, vozi 200, al ako se ne vidi, nikom nista... samo bezbedno nek jeemoji108.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

What the fuck?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Koliko sam ja gledao, čitao ideja je da motor ostane što uspravniji da ne prokliza, zato se telo naginje više nego motor u pravcu krivine.

Тело се нагиње више од мотора ако се вија неки екстремни пролаз кроз кривине, покушава подићи брзина или слично. Код нормалне опуштене вожње је сасвим довољно да се остане у оси са мотором.
Свакако се нећеш нагињати и "висити" са мотора са сувозачем.

To. Uvek sa motorom u osi, bez krivljenja. Sto je motor 'neutralniji' to bolje.
 motorcycle-track-riding-body-position.jpg


Управо то.

Значи може у оси или више од мотора, али контра никако не ваља. Осим можда ако возиш супермото или крос моторе.
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ево један коментар (савет) само. :)
Нисам још стигао да погледам и послушам цео клип, али баш о томе је реч. 20 минута је предуго.
По самом називу клипа одмах примећујем да је могло да се подели у 2 клипа што би било боље :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja