Jump to content

Moto Zajednica

Kaže,nije me video

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Nesto slično sam doživeo jesenas. Ocekuj u toku dana da te kontaktiraju iz par agencija koje imaju interes da te zastupaju, jer naplacuju 15% od nematerijalne štete, dok za materijalnu ne uzimaju ništa. Nije loša varijanta jer nemas nikakva cimanja, sve oni odrade. Tvoje bude da kod tužioca kasnije izjaviš kako ne zeliš da vozača krivično goniš a ni materijalno jer si vec naplatio štetu od njegovog osiguranja. Jedini problem u celom mom slučaju je bio da sam na zapisnik čekao 5 meseci. Da ne bi čekao kao ja možeš o svom trošku da izvedeš procenitelja koji će proceniti materijalnu štetu kako bi mogao odmah da saniraš štetu na motoru. Sve informacije ćeš dobiti od ovih iz agencija. Brz oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 34 minuta, Golub said:

Birz oporavak... Ne znam da li moze i sam "Pestan"nesto tu da se ujuri...trazi odsteta, njihov vozac, izlazi iz kruga fabrike...mozda lupam...

 

  Nema ništa od toga, pa i taj Peštan plaća osiguranje od autoodgovornosti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pretpostavljam da svakako ne možeš 2x naplatiti isti stetu Ali od razlicitih stranki.
Ti trebas biti obestecen, sad da li će 100% odgovornost biti kod vozača, njegovog poslodavca, vlasnika firme odakle je on izlazio..to je nešto drugo.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Stetu plaća osiguranje kod koga je vozilo osigurano, eventualna odgovornost vlasnika (firma) je ukoliko je vozilo tehnički neispravno, a to se utvrdjuje ukoliko se posle nezgode po mišljenju policije prilikom uvidjaja vozilo šalje na vanredni tehnički. Svakako od osiguranja za lake povrede moze da se naplati oko 150 000din, e sad ako se ide preko agencije njima ostaje 15% od te sume. A što se tiče materijalne to je druga priča, meni su uplatili jedan iznos i bez mog znanja, pa sam se zalio preko agencije pa su opet nešto doplatili (naravno bez obaveštavanja).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Kakve su prognoze za oporavak, ima li preloma,? Ako si se samo "oljustio" i ugruvao bez brige ubrzo ces nazad na drum :jee1:, tj. ne znam kakva je situacija sa motorcetom :ups:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Nema preloma,prst jedan bio dislociran na nozi,malo zglob zeznuo zbog klizanja po asfaltu,par izderotina,bol u grudima zbog udarca...motorče još nisam ni video,ne znam u kakvom je stanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
1 hour ago, velimirjevtic said:

Kakve su prognoze za oporavak, ima li preloma,? Ako si se samo "oljustio" i ugruvao bez brige ubrzo ces nazad na drum :jee1:, tj. ne znam kakva je situacija sa motorcetom :ups:

Nemaš sreće da kupiš savage...a srediću ga ja ne zvao se ja Billy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Zvala me već neka agencija,da,uzimaju 15%,obeštećenje od 120-180000,naravno obično je 120000...videćemo...

Ne znam materijalna,verovatno stvar procene...možda 50000 ...biće za motorče...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Samo se ti oporavi, nisu to neke teške povrede.

Ta krivina je baš nezgodna, bila i pre obnavljanja puta a pogotovo sad kad su stavili dobar asvalt i uredili sve.

Od Darosave totalno nepregledna, ograničenje jasno istaknuto, dal 40 ili 50 ne mogu sad da se setim ali to malo vredi za vozače koji nisu odatle. A put je relativno opterećen, nije da nema saobraćaja.

Svi lokalci tuda voze disciplinovano, od renoviranja često bilo policije pa paze.

Taj vozač verovatno nije iz kraja, čim je izlazio u rikverc i tu je pogrešio. Nije bilo šanse da te vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Onomad žena kolima izlazi iz praonice automobila uključenim levim migavcem. Pogleda ulevo (odakle ja upravo nailazim sa četrdesetak kilometara na sat, udaljen svega dvadesetak metara od nje i to na čistom pravcu) i odmah zatim gleda i udesno.

Normalno da istog momenta kapiram da me dama nije uopšte konstantovala (jer da jeste ne bi gledala da li joj neko dolazi i sa desne strane), pa odmah kočim.

I pošto sa desne strane nije bilo nikog, 'ladno izlazi i skreće ulevo (i dalje gledajući udesno).

A pogledala je u mene tek kada sam na par metara od nje (a već sam se bio zaustavio), legao na sirenu. Stala i pita me odakle sam se stvorio?

Pojma nemam kako nas baš uopšte ne vide, ali ono što ja mogu da uradim je da predpostavim sled događaja i da smanjim šanse da budem iznenađen.

Kolegi želim brz i uspešan oporavak. Pre četiri godine me tip u Beogradu isto pokupio bočno kao i njega.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Žile, o čemu pričaš? Danas bio do Keponovca (Kosjerića) i na prvom kružnom toku na ulasku u Čačak, žena se uključuje u kružni tok i ne vidi me! A ja Pajerom! A da vidi motorče? I nisu samo žene (mada su pretežno), malo ko obraća pažnju.

Shoyyka, šaljem ti PP. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Jes' da nije za ovu temu, a kolegi brz oporavak želim, ali zar je normalno da onaj tamo vozi 200 kroz grad, a ovde o ovome? Bravo shoyyka što si postavio sliku, i treba.

 

Čak i ja imam sličnu priču na 200 metara od kuće od pre 5 dana, ušao je u raskrsnicu, video me na 40-50m, vozio sam 50-60, dao gas i prošao. Ja kočim pred raskrsnicom pa i nije strašno, ali šta da sam dodao gas jer je on morao da stane? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
17 minutes ago, Šumadinac said:

Žile, o čemu pričaš? Danas bio do Keponovca (Kosjerića) i na prvom kružnom toku na ulasku u Čačak, žena se uključuje u kružni tok i ne vidi me! A ja Pajerom! A da vidi motorče? I nisu samo žene (mada su pretežno), malo ko obraća pažnju.

Shoyyka, šaljem ti PP. 

Moja žena vozi auto pre neki dan, ja sedim na suvozačevom sedištu, ulazi u kružni tok vidi auto koji stoji jer ne može da izađe iz kružnog toka, i pravo u njega.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Baš razgovarao sa hirurgom dok me ušivao,kaže da je neverovatno koliko smo neprimećeni...nešto razmišljam,sve više pridajem značaja automobilima sa velikim dupetima i samim tim više mrtvih uglova...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Kolega, brz oporavak.

 

Uteraćemo dug, i materijalnu i nematerijalnu štetu, do poslednjeg Dinara. Neće biti ni prvi ni poslednji put....

 

Samo se ti oporavi što pre!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 698 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha fz6r

@shoyyka moraces da menjas nick tj da dodas f-117. I on je bio nevidljiv pa ga porusise. Salim se malo , ne zameri


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
pre 14 minuta, SHeLLe said:

@shoyyka moraces da menjas nick tj da dodas f-117. I on je bio nevidljiv pa ga porusise. Salim se malo , ne zameri


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
2 hours ago, shoyyka said:

Baš razgovarao sa hirurgom dok me ušivao,kaže da je neverovatno koliko smo neprimećeni...nešto razmišljam,sve više pridajem značaja automobilima sa velikim dupetima i samim tim više mrtvih uglova...

Ja na poslu zadužio Hjundžu I20, ono ne da se ne vidi ništa pozadi nego nisu mogli gore da naprave. Stavio sam širokougaono srednje ogledalo i čekam da mi stignu bočna dodatna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja