Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 254 postova
4 hours ago, Astral said:

Pa onda je ovo jedan od skupljih motorina. 

Koju alternativu imam u ovom dual sport segmentu ? 

Mislim drz je super ako izleti,kad izleti i ako ne kosta ko Tdm 900. 

Pratim ovu temu od samog početka,a i čitam tvoje postove i vidim tvoju zainteresovanost za ovaj ili neki sličan model.

 

I sam pre nekoliko meseci bio u potrazi za nekim lakim dual-sport motorom i DR Z400 S mi je bio jedan od kandidata za kupovinu.

 

Po onom što sam zaključio iz tvojih postova,ti tražiš lak enduro motor koji može da se registruje,tj.,koji je "street legal".

 

Motor koji @Nidža016 vozi je enduro,tj., "E" model koji po difoltu ne može da se registruje (bez prepravki) i on je više hard enduro i na njemu se servisi rade na radne sate,a ne po pređenoj kilometraži.

 

DR Z400 je dual-sport motor koji ima fabrički sve što mu je potrebno za registraciju (kratko i dugo svetlo,migavce,sirenu,konstrukciju ispod repa (pogodno za prtljag),kilometar sat... i servisi se rade po pređenoj kilometraži.Mislim da je to motor/model koji tebe zanima.

 

U trenutku kad sam ja kupovao motor,izbor se sveo na "dva slova".Ili DR Z400 S ili Yamaha TT600R.

 

Ovde možeš pogledati najosnovnije tehničke karakteristike oba modela i sam proceniti šta ti više odgovara.

 

-Yamaha:https://goo.gl/KXvHgr

 

-Suzuki:https://goo.gl/kEUCEW

 

Videćeš i sam da su to po karakteristikama veoma slični modeli i da ih nijanse razlikuju.

 

-Yamaha TT600R je lakši jedan kilogram,sedište mu je višlje za 10mm,nema akumulator i anlaser(pali na kick start(kurbla)),nema vodeno hlađenje (radijator,creva,vodenu pumpu),što su za mene sve prednosti,sem što ne možeš da puniš uređaje u toku vožnje (telefon,računar,navigaciju,itd...)Možda bih mu to jedino uzeo kao manu u smislu ako bi ga  prepravio i koristio kao "Adventure" bajk.

 

-Suzuki DR Z400 S je teži za taj 1kg i ima niže sedište za 10mm (sto meni ne ide u prilog,jer sam sto devedeset i previše),ima aku,anlaser,vodenu pumpu što samo dodaje na spisak stvari koji u nedođiji mogu da otkažu i naprave probleme.Prednost DRZ-a u odnosu na TT600R je što Suzuki ima 1cm duži hod ogibljenja,mada,da li smo i ti i ja vozači koji će iskoristiti pun potencijal takvog ogibljenja i osetiti tih 10mm razlike u hodu amortizera.

 

Prednost DRZ-a je jeftinija registracija,mada se oba modela polako približavaju 20 leta i tu se "porez na luksuz" smanjuje,tako da se smanjuje i razlika u registraciji.

 

Prednost TTR-a je osim 2ks više i to da je obrtni moment veći za 11Nm i "ostvaruje" ga na 5000rpm,dok je maximalni obrtni moment na DRZ-u na 6500rpm i 11 Nm manji.To uopšte nije mala razlika za motore poput ova dva o kojima piše i koji baš ne pucaju od snage.

 

Kad sam sve stavio na "papir i olovku" pogledao ponudu ta dva motora kod nas i cene na oglasima,izbor je pao na:

 

 

IMG_20180812_193533.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

TT je oooodličan motor i dobar izbor. S tim što kod DRZ "S" modela, postoji 3x3 mod, pomoću kojeg uz nekoliko prepravki koje i ne moraju da se rade u servisu, već komotno možeš i kući, dobijaš mnogo prgaviji motor, koji skače i trza bezmalo kao "otvoreni" "E" model. I još jedna ispravka i kod mene je na 5k kilometara zamena ulja i filtera, bez obzira što je enduro.
Postoji i TT250R koji zaslužuje da se pomene u ovoj priči. Skoro sam probao jednog i fino je to motorče, moram da priznam, za vožnju bez suvozača sažvakaće mnogo stvari u šumi. Tetejkama su problem CDI. I to je jedino što sam čuo od zamerki, jer drugar vozi jednu koja iako raskupusana, ide odlično.
Cena je svakako prednost tetejke u odnosu na DRZ.
Možda bi trebalo da se pomene i DR350, koji je dugo bio simbol dual sporta, prethodnik DRZ-a i još jedan buletpruf motor, jeste stariji ali mislim da i dalje vredi. I tu ima pregršt modela i podmodela.
O modelu DRZ "S" postoji tema gde je AcaPN sve objasnio do detalja. Tako da preporučujem da kolega pročita.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Imao sam jedno kratko vreme ttr600 belgardu i taj motor mi nikako nije legao, zato sam ga brzo i prodao,  drz je meni bolji u svakom pogledu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

@Mindžake Merava :care: hvala na vremenu. To je ono sto mi je trebalo. 

A 10mm kraci hod zadnjeg ogibljenja je uzasan problem meni kao iskusnom hard enduro vozacu kao sto si predpostavio :D

@Nidža016 pogledacu Acinu temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Drz400 sam probao

Dr350 imao

Ttr600 imao

Dr 350 je po meni  mnogo bolji motor u terenu od ttra koji mi nije legao . Tako da vjerujem da drz i ttr nisu bas za poredjenje. 

Moje skromno misljenje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Nisam vozio DRZ,pa da mogu da ih uporedim.

Meni kod TTR-a jedino smeta što mu je guvernala nešto niža nego što meni odgovara( ovo je slučaj samo na terenu gde dosta vremena vozim stojeći).Ali ipak,ja sam 2m visine i mislim da bi podizači kormana od nekih 30-35mm rešili taj problem.

U svim drugim stvarima mi je bajk skoro pa idealan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

TTR i DRZ mogu da se porede samo na papiru :)

 

Ukoliko se vozi vecinom off onda je drz E pravi izbor. Laksi je (oko 120kg ima), bolje ogibljenje (mada mislim i da je S model od 2002. godine dobio viljusku od E modela. Servisni intervali su isti i na E i na S.

Takodje, E ima i vise snage, 50ks.

E model nije predvidjen za registraciju, to mozda moze sada predstavljati problem pri uvozu kada traze COC i druge papire, ali pre to nije bio problem, mogao je da se registruje kod nas bez ikakvih prepravki.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Vjeruj da papir vara

Kad krenes davozis ima i te kako razlike. 

A sa druge strane kada bih isao na put oko svijeta xt/tt bi bili u uzem izboru za motor kojim bih isao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

I ja sam razmišljao na istu temu i na kraju se odlučio za klx 250 (moj je kitovan na 300). Manje para, a zadovoljava moje amaterske potrebe.

Jednog dana će definitivno biti i DRZ400. Do tada sa zadovoljstvom pratim temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

C02 se junački drži. Neverovatno je da duplo duže traje od ostalih... f3c7ca7c0defafca55b8056c57629f22.jpgaf6b4cc26a26a2d9ac2515fe165d5ca6.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ne bih znao u kilometrima, nemam nikakav merni instrument koji meri kilometre. Ako nekome čupava drži tri meseca, ova će mu držati još tri... Meni je nenadyebiv izbor jer umem da zabodem asfalt pa čak i autoput.
Plašio sam se onih priča da će već na 60% biti skoro pa neupotrebljiva, ali samo su priče, oseti se manjak performansi potpuno srazmerno trošenju.
Za ovih godinu dana koliko je na motoru, postoji samo jedna velika mana a to je mokar asfalt i mokar kamen. Leti na sve strane kao po ledu, ne pomaže ni mus ni 0.2 bara...
Za sve ostalo je sredina koja je meni dobro legla. Jeftina i korektna guma za svaki dan...


Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sam resio svoj problem nabavke offroad vozila. 

Od sada trazim Hondu C90

 

Ne znam jeste li upoznati sa njegovim avanturama. Lik je car. 

I da. Prestacu da vam offujem temu. :) bar dok ne kupim Drz koji kosta manje od 4000€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Prijatelj pre par dana kupio DRZ u SM verziji  (eto ga još jedan u nizu)

 

I naravno, bilo je - kako možemo da ga ''za odmah'' prepravimo u enduro verziju obzirom na 17'' napred i nazad i da se vozimo za vikend?  

 

Moj odgovor - veoma prosto.

Stavimo e09 u dimenziji 140 nazad i C02 u dimenziji 130 napred i dobijemo pravi mali SM/Enduro tenk koji melje sve pred sobom  :D

 

Možda izgleda blesavo ali neverovatno je zabavno u vožnji  :D

 

IMG_2381DRZ.JPG

IMG_2418DRZ.JPG

IMG_2419DRZ.JPG

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Ja sam resio svoj problem nabavke offroad vozila. 
Od sada trazim Hondu C90
 
Ne znam jeste li upoznati sa njegovim avanturama. Lik je car. 
I da. Prestacu da vam offujem temu.  bar dok ne kupim Drz koji kosta manje od 4000€
U Srbiji jos ne videh ni jednu hondu cub nit na oglasima kao i na ulicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
9 hours ago, baltrekk said:

Moj odgovor - veoma prosto.

Stavimo e09 u dimenziji 140 nazad i C02 u dimenziji 130 napred i dobijemo pravi mali SM/Enduro tenk koji melje sve pred sobom  :D

Ovde neki dileri nude "cupave" gume na novim DRZ SM ali nisam se interesovao koje su gume u pitanju, jer mi ta ideja nije najjasnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Dečko kod mene vozi Husqvarnu SM sa čupavim SM gumama, čini mi se TKC, mnogi bi se iznenadili kako to čudo ide.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Oslanjanje na SM je tvrdje ? 

Znaci za prepravku motora za Off moraju druge opruge i veca felna sa 90-110 gumom napred ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

DRZ SM ima stelovanje prednje viljuske tako da unutar moguceg opsega mozes da nastelujes za meko za off i tvrdje za SM i da to bude zadovoljavajuce.

 

TKC drzi odlicno ali ne traje dugo po asfaltu. Doduse meni nijedne ne traju dugo :D. Posto je fabricka majkala relativno brzo, nabacena Sportmax GPR 300.

 

 

dunlop.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 967 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Kratak video sa vikend vožnje  :)

 

Country Enduro: Yellow WASP :)

 

Kad je sve kako treba:

- dobar prenos,

- ventili uštelovani,

- karb podešen,

- gorivo: 100% uz isto toliko oktana

- suspenzija skoro pa kako treba,

- gripovi - samo prirodno

- kočnice sveže (nov prednji disk, nove sinter pakne, novo ulje, nov set u kočionom cilindru)

- vozač može bolje :P 

- zvuk - e baš mi se sviđa  :D

 

On the end: Fun faktor  - pa....čista 10-ka!  :D

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja