Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 526 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07
Izlet na Vlasinsko Jezero, ovog puta mi se pridružio drugar sa njegovim DRZ-om, obojica da se sastavimo ne može da se skupi jedna dobra guma, ali s obzirom da u poslednje vreme uživamo u makadamu i lakšem off-u, pa i asfaltu, nema nekih problema. U potrazi sam za dobrom gumom koja će biti sredina za asfalt, makadam, lakši off, teži off, blato i kamen. Nemoguća misija, ali ako ima neka koja će bar trajati malo duže od ove Micheline, koju sam sahranio za 2 meseca, rado ću je uzeti. Šta mislite o Mitasu C-02? Čuo sam da nije za makadam i mokar asfalt zbog tvrdoće, ali da dosta duže traje. 

DSC06338.jpg&key=062a3bf209491fa1bba268b281348d5bfd601258223308f3b7320467bfe5f84c
DSC06340.jpg&key=97e4ec6c10180edf676a246f8f57987b4ec3a2ec68a8008b3c9888030d8ec748
DSC06342.jpg&key=74cb8b913b711d4258255ad5b8e145ccdf63638ed52d9f8fb441bba8923fab56
DSC06346p.jpg&key=c9a6b79c7ec20b43a0f4c11bc8e2aad3174a644cb21357557495903294044573
Haidenau k60

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Enduro

Drugari, dajte neki savet gde se može pismeno uraditi reparacija zadnjeg amortizera sa DRZ-a. Deluje mi malo mekano a i ne reaguje više na podešavanja. Prvo sam mislio da kupim set za reparaciju i da pokušam sam, al i da sve uradim iako nikad pre nisam, šta ću sa onim Shock absorber-om, pise da se duva na 10-12 bari sa nitrogenom. (il možda grešim), pa reko bolje da se ne zajebavam ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati 748 S

Pozdrav, da li je neko zainteresovan da proda svoj DRZ400? Planiram malo prelazak na enduro voznju, a vidim da ima dobrih primeraka kod clanova, pa rekoh da pitam. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 2/2/2022 at 2:17 PM, Ducatista said:

Pozdrav, da li je neko zainteresovan da proda svoj DRZ400? Planiram malo prelazak na enduro voznju, a vidim da ima dobrih primeraka kod clanova, pa rekoh da pitam. :D

 

Prodajem ja svoj DRZ400E u odličnom stanju tek registrovan.

 

Javi se na pp ili na 063 274 452 ako si zainteresovan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ja malo resio da kopiram amerikance, uradio sam sediste po ugledu na concept seat. Od originala propada bulja. Nisam stigao da ga probam ozbiljno ali deluje da je bolje mada ce verovatno morati na doradu i jos jedan sloj gela. Istalo je u fabrickoj debljini zbog visine jer sam kratak ali se dosta sabija jer je mekan materijal.

 

IMG_20220522_142941.jpg

IMG_20220522_142946.jpg

IMG_20220513_181912.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200
10 hours ago, Andrej_Hotstepper said:

Dobra ideja, ali je taj oštar šav ... Diskutabilan. Sam si radio ili kod nekog?

Radio sam u Lowlend custom u Zrenjaninu. I meni se taj sav ucinio predebeo i preostar ali ne zulja. Cekm neki ozbiljniji test, bar neku celodnevnu voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ima li neke vece razlike izmedju SM i E modela , vidjeo sam da je SM slabiji za 10ks i narvno razlika u tockovima . Pitam iz razloga sto imam u ponudi jedan SM.

Prvenstveno bi ga koristio kao enduro , lagani off po kozjim stazicama , makadam , malo livade … drugim rijecima voznja po planini . I interesuje me da li bi bilo to to da se samo promijene gume i stave neke kramponke a da se ne rade neke vece modifikacije


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660
Pre 4 sati, Slavo je napisao:

Ima li neke vece razlike izmedju SM i E modela , vidjeo sam da je SM slabiji za 10ks i narvno razlika u tockovima . Pitam iz razloga sto imam u ponudi jedan SM.

Prvenstveno bi ga koristio kao enduro , lagani off po kozjim stazicama , makadam , malo livade … drugim rijecima voznja po planini . I interesuje me da li bi bilo to to da se samo promijene gume i stave neke kramponke a da se ne rade neke vece modifikacije

SM je supermoto verzija i ima drugačiji, puno tvrđi ovjes, realno malo pretvrdo za offroad. Gledaj S ili E model, E je više hard enduro, S je standardna verzija, realno bi ti S najbolje odgovarao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Ja sam mislio da je S ustvari SM . A vidjeo sam da se u temi pominjao S i da se moze stelovati vjesanje (mada znam da svaki super moto je daleko tvrdji )


Takmicarskih masina su puni oglasi ali nisam bas sa budzetom dobar da mogu svako malo ulagati , oko mehanike se razumijem dosta i mogao bih sam dosta toga raditi ali opet bih nesto pouzdanije , pa mi je ovaj DRZ djelovao kao super resenje . Citajuci postove @Nidzove bas sam se pronasao, a mislim da ja ne mogu ni 30% potencijala DRZ-a iskoristit . default_0a-smiley.gif


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

DRZ se pravi u 3 verzije, S, SM i E.

S je neki standard enduro, ima oko 40ks. Ima klasičan subframe, tj rep mu je matalni i moze teorijski da nosi i suvozača. U praksi nosi prtljag, opremu za kampovanje i sl. Suštinski dual sport ili enduro, malo asfalta, malo prasine i sl.

 

SM je supermoto. Agregat i ram isti kao kod S, ali tvrdje vešanje i manji točkovi. Napravljen za divljanje po gradu.

 

E je enduro. Jači je 10ks. Nema subframe, tako da ne može da nosi saputnika a bogami ni prtljag. Nema signalizaciju i nije street legal, tj ne moze da se registruje , osim naravno u Srbiji, ima poneki da se nadje . Ovo vec vuče na hard enduro.

 

Tebi treba S model. DRZ je u Evropi postao praktično jednorog. Ne mogu se uvoziti već više od decenije pa ih je sve manje a cena sve veća.

 

Imaš u Kosjeriću jednog solidnog ako baš to hoćeš. Alternativna mu je KTM 690 i Husqvarna 701 ali su oni duplo skuplji.

Imas sada i Hondi crf 250. Losija i slabija u svakom pogledu ali modernija i ko ne žuri vrši posao bez problema.

 

Naknadno videh da si iz CG, pa ti onda Kosjerić nista ne znači :).

I obrati pažnju na visinu. Sediste na drz je na visini id 935mm, tako da osobe ispod 180cm nema sta da traže na njemu

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda Hornet

Hvala puno na detaljnom opisu . Ja sam visok 183cm . Evo slucajno saznah da u kraju ima jedan DRZ400e pa cu prosetati ovih dana do ovog momka da ga pogledam i popricam sa njim jel raspolozan za prodaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 5/24/2022 at 6:03 PM, baltrekk said:

 

Prodajem ja svoj DRZ400E u odličnom stanju tek registrovan.

 

Javi se na pp ili na 063 274 452 ako si zainteresovan.

 

Nikako da stignem da zakačim neku fotku.

 

3bb6de02d6cf-1920x1080.jpg

23fe047c40b8-1920x1080.jpg

37ecc7697179-1920x1080.jpg

72d80e5981c6-1920x1080.jpg

a220dbfc8c9b-1920x1080.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja