Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ne obraćam mnogo pažnju na potrošnju, mada sam primetio da jako puno varira u zavisnosti od vožnje. Kada sam ga kupio, nisam ga spuštao iz punog gasa, sada već ponekad odem do grada a da ne predjem preko pola gasa i na tom režimu troši jako malo, baš se navozam dok dodje do rezerve. Za moje vožnje, jer živim na planini pa iz dvorišta ulazim u teren, za sada mi nije zatrebalo dodatno gorivo. Za tvoje vožnje bi ti veći tank dobrodošao, s tim što DRZ ima već dovoljno visoko težište, što je jako loša osobina za hard. Sa većim tankom, to bi bilo još gore. Na jednoj strani ćeš biti na dobitku, a na drugoj na gubitku. Uglavnom i kod mene se vrti ta potrošnja kada ga baš gazim, možda litar manje. Sve zavisi.

Što se tiče guma, naravno, mokar kamen je ono što na C02 nije u opisu posla, teren kao na tari i "trkački" mod gde si ograničen vremenom i juriš rezultat, dok se na niskim pritiscima snalazi zadovoljavajuće na kišnom terenu i tamo gde možeš da sedneš i odmoriš se, nakupiš malo snage za malo guranja. Sam po sebi je težak, pa na mokrim granama motor leti kao na ledu, soft gume će popraviti malo stvar, li ne verujem da će biti nešto spektakularno. Meni je dugotrajnost gume sve i sva, zbog raznolike vožnje. Ako budem našao SM točkove, sigurno ću preći na mekšu i širu gumu, ovako mi je C02 deset praznih mesta iznad ostalih.

Kad smo kod karba, onaj idle screw, sa gripovanom plastikom za vrtenje rukom, u kom ti je položaju? Ja sam vrteo levo desno ali motor skoro da ne menja nešto mnogo svoj rad.
Ja ga bez problema i ikakvog otvaranja i popravki vozim baš aktivno godinu i po dana, tako da ćeš se navozati ako si ga kvalitetno osvežio.

Je l si štelovao ventile? Koliki zazor treba da bude, negde sam zagubio manual. To me čeka ovih dana, kao i montiranje ventilatora.
Nabavio bih i zaštite dekli, auspuha, presvlaku sedišta jer mi ova klizi, verovatno i lonac, ali posle registracije i tehničkog.

Evo još malo zafrkancija. Čari Dual Sporta, preko dana u šumi, uveče na lokalnom moto skupu.

14f3452ae108fc3c0797a7884a06940b.jpgaae67d3e397b0240d100150d0fd3bc6e.jpg9e8210b8aa3acd6ff2fe688d84e9c37c.jpg74e64a473e0d9a12f7186709f0fede09.jpg27a73575928801206623e6e6926c7e59.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
5 hours ago, Nidža016 said:

Kad smo kod karba, onaj idle screw, sa gripovanom plastikom za vrtenje rukom, u kom ti je položaju? Ja sam vrteo levo desno ali motor skoro da ne menja nešto mnogo svoj rad.

Nidzo taj idle screw samo zateze sajlu gasa i na taj nacin regulise ler gas, sem ako sajla nije labavo namjestena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ja gore podešavam sajlu, tj. obe sajle jer još ima mesta za podešavanje. Gore kod ručice. Par puta sam podešavao jer posle odredjenog vremena mi se javi luft, odnosno mrda mi gas u prazno, bar malo, pa onda zategnem. Taj šraf na karbu sam vrteo ali nisam smeo mnogo da okrećem, a na ono malo motor nije reagovao. Možda sa sam više... Da li postoji još nešto za podešavanje na tom Keihin-u, što se može čačkati od spolja? Ponekad imam utisak da mi motor traži više vazduha... Mada možda mi se samo čini...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja stelujem dole kod karburatora, obicne matice kojima distanciras buzir tj zatezes sajlu. Da bi idle screw imao efekta sajla mora biti bez lufta.  

 

Nisam siguran koji karb imas, pretpostavljam FCR. Da bih prisao dizni za stelovanje smjese morao sam da uklonim bakarnu plombu sa donje strane karba, ali kod mog DRZ je Mikuni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Da, Keihin FCR 39. Baš ću da se pozabavim time čim ugrabim malo vremena...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Da, taj plastični šraf meni služi za štelovanje ler gasa.

 

Manuale imaš na netu

 

https://www.manualslib.com/manual/1208103/Suzuki-Drz-400-2000.html

 

http://misn.us/2013/12/11/2002-suzuki-drz400e-service-manual/pdf

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Drugari, da ovaj ima papire, da li bi onda mogao da ga registrujem ili ne?

https://www.polovniautomobili.com/motori/12914387/suzuki-drz-400

Po oglasima gledam,skoro i da nema motocikla koji ima svu signalizaciju, neki imaju samo far,a vecina nema ni to.

Gledam malo ove masine za terensku voznju ali bih voleo da mogu da registrijem kako bih mogao negde da se provozam i bez prikolice,posto je nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ako ćemo da gledamo zakon, ''E'' model ne može nikako da prođe homologaciju, jer model sam po sebi nije street legal. Sa druge strane, ja vozim uredno registrovan ''E'' model, od dodatne signalizacije imam samo migavce, plus kilometar sat. Tako da... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ovaj sam uzeo kao primer. Ima puno motora na oglasima koji imaju samo far. 

Ne znam sad jesu li migavci samo skinuti ili ne postoje instalacije u opste? 

Cudno mi je sve ovo oko tih terenskih motocikala,ne razumem se bas ali znam da bez signalizacije ne mozes registrovati. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Inace ovaj DR Z400 mi se cini kao super motor,pun kompromisa jako sposoban za razlicite upotrebe. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Verovatno je vlasnik poskidao migavce,  ja sam par svojih polomio,  ostatak skinuo i onako ne registrujem motor poslednje 3 godine, kad ugrabim vremena vozim samo po terenu,  a do terena asfaltom rizikujem, racunam ako me pojure prva njiva je moja,  tamo ne mogu da me jure

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E
Pre 3 sati, Mindžake Merava je napisao:

Mislim da je ovaj sa oglasa "S" model,po faru i sa 40KS.

To je dual-sport i on se registruje bez problema.

Jedino što je ovaj "divljak" i treba juriti papire,a to košta više nego što vredi.

Uh, u pravu si, tek sada sam bolje pogledao motor, bio je jedan na fejsu sličan ovakav pre par dana, samo ''E'' model, pa sam pomešao.
Ovaj model ima kompletnu fabričku instalaciju potrebnu za registraciju, sa ovog motora je poskidano to. Kod mene su naknadno ugrađivani migavci, to urađeno dobro i vlasnik koji ga je prvi registrovao, a sa kojim sam u kontaktu kaže da nije bilo nikakvih problema prilikom registracije. Za teren ti realno ne treba, ali mogu da zezaju plavi ako te zaustave na asfaltu, iako ti na tim kratkim deonicama možeš i rukom da pokažeš pravac. Sada je problem i ovaj novi zakon koji se tiče tehničkih pregleda, mada i tu ćeš lako da ih postaviš pre tehničkog i skineš posle istog. 
Najmanji problem ti je signalizacija ako motor ima urednu papirologiju. Ako nešto fali, šanse da ga registruješ su jako male. Jako mali broj ovakvih motora se uredno carini prilikom uvoza, jer svi su u fazonu ''Ma to se vozi po terenu, šta će ti bilo kakav papir.''. Jeste cena niža, ali plavi lako mogu pokucati na vrata i oduzeti motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Da ako je vec registrovan, ako se misli za prvu reg. onda samo ako ga je fabrika predvidela za asfalt drugacije nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

U jes lep! A nije li ovo puno para za ovaj motor? 

Za ove pare kupite Tdm i zamenite sve potrosno na njemu da moze na Alpe. 

Cini mi se malo skup. Mada ne znam kako idu cene, mozda im je ovo i cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Astral, sigurno da je ovo previsoka cena za motor tog godišta, ali svi koštaju toliko, a u odnosu na one bez papira čiji se vlasnici gađaju astronomskim ciframa, ovaj registrovani "E" model i nije toliko skup. Međutim i po toj visokoj ceni se prodaju vrlo lako i brzo.
Sa druge strane, DRZ je jedan od retkih motora gde se onaj iz 2000 i onaj iz 2015 ne razlikuju, godine sam bezveze naveo, jer "S" i "SM" model se i dalje proizvode u izvornom obliku, ne samo kada je agregat u pitanju nego i estetika. Razlike postoje samo izmedju modela, a i one su skroz zanemarljive. Tako da ko kupuje DRZ-a, samo i samo treba da gleda očuvanost i kilometre, godina skroz nije bitna.
Ja sam za moj motor dobijao i 3500€ na ruke, zamene za neke mnogo novije motore, možda i pokleknem, ko zna... Jer ima dosta ljudi koji su zaljubljenici u njih, a pare im nisu problem...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa onda je ovo jedan od skupljih motorina. 

Koju alternativu imam u ovom dual sport segmentu ? 

Mislim drz je super ako izleti,kad izleti i ako ne kosta ko Tdm 900. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Tržište... Ja sam svoj platio 3k. Yebiga Ali je kao čaša i dalje...
Alternativa u toj klasi a po pristupačnoj ceni je vrlo malo... CRF je trebalo da napravi neki pomak, ali definitivno pomaka teško da će biti. Ostaju novi KTM 690 i Husqvarna 701 koji su odlični motori, ali i koštaju. Malo su se malo više udaljili od iole težeg off-a, ali verovatno to kupci i traže...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Au bre ... znaci moram da prodam Tdm dodam para i kupim motor za sumu. Nisam to tako bas zamisljao, iskren da budem. 

U mojoj glavi je to bilo mnogo pristupacnije :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Zavisi šta je to šuma
Za lakši off, dobar je i Suzuki TS. Makadamom i utabanim šumskim putevima će da brišu Dominator i XT bez problema. Ali ako hoćemo snagu i podvoznost, motor spretan i spreman i za najgore stvari u šumi, a da opet servisni intervali budu duži, motor izdržljiv koji podnosi sve živo, mali je izbor. Obično ljudi kao drugi motor za zajebanciju po šumi uzimaju lagane dvotaktne Austrijance, ili kroseve za stazu pa kad dodje vikend, onda na prikolicu i u šumu. Sredina je uvek nezahvalna i teško se nadje...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
3 hours ago, Nidža016 said:

Astral, sigurno da je ovo previsoka cena za motor tog godišta, ali svi koštaju toliko, a u odnosu na one bez papira čiji se vlasnici gađaju astronomskim ciframa, ovaj registrovani "E" model i nije toliko skup. Međutim i po toj visokoj ceni se prodaju vrlo lako i brzo.
Sa druge strane, DRZ je jedan od retkih motora gde se onaj iz 2000 i onaj iz 2015 ne razlikuju, godine sam bezveze naveo, jer "S" i "SM" model se i dalje proizvode u izvornom obliku, ne samo kada je agregat u pitanju nego i estetika. Razlike postoje samo izmedju modela, a i one su skroz zanemarljive. Tako da ko kupuje DRZ-a, samo i samo treba da gleda očuvanost i kilometre, godina skroz nije bitna.
Ja sam za moj motor dobijao i 3500€ na ruke, zamene za neke mnogo novije motore, možda i pokleknem, ko zna... Jer ima dosta ljudi koji su zaljubljenici u njih, a pare im nisu problem...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

 

Ja svoj prodao jedva za nepunih 2000. Jbg
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Pratim ih već tri godine na oglasima, još nijedan nije bio ispod 2500, bila dva bez papira i pola plastika za oko 2k...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja