Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kao što sam na fejsu upravo napisao, svaka čast za entuzijazam :sampion:
Kakva su ti podešavanja amortizera i je l imaš museve? Vidim da dosta odskače. 
Nije hteo da upali na kraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ma kakvi musevi!  :D

 

Debelozidna cross guma na 0,7bar-a.

 

Nije upalio jer se prekidač na kvačilu zaglavio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Jeste malo tvrđi bio za prolog ali ne i za trku

 

Za trku je trebalo možda i malo tvrđe za brze deonice.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Fala za entuzijazam  :D

 

Krenuo motorom iz Zaječara, kupio gume u Kraljevu, vozio do Tare, tamo menjao sve gume i prenos do nekih 23h (Goran Ranger iz SD mi je pomogao - fala ti veliko!  :D ), jurio akumulator na sve strane, sutra jedva upalio posle jurio punjač pre prologa, i nikako nisam ni probao motor ni vešanje ni gume.

 

Posle prologa pravan na trku i posle 45km hard endura odustao na 500m od cilja zbog akumulatora....završio bih taj dan oko 20-og mesta do 50-ak takmičara....jbg-a...

 

Sledeći (subota) dan odustao na nekom 25km od 90km ali ne verujem da bih izdržao ovako bez ikakve kondicije...

 

Nakon trke zamenio gume i prenos (Kvarni - thanks so much!  :D ) i danas (nedelja) po kiši lagano ka Zaječaru.

 

Sve u svemu zaista je trebalo volje za tako nešto  :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Divlji Veprovi uvek budu tu kada su gume u pitanju sa onom njihovom mobilnom stvarčicom :D 
Zaista svaka čast, znači DRZ je mogao da se nosi laganim cvajama. Čestitam. Ja ću sa svojim učestvovati u Raškoj na Hard Enduro trci na jesen, kondiciju i entuzijazam imam, a i dosta je lakši teren nego na Tari. Pre toga da ispoštujem Jazavce na vožnji, prvog vikenda u Julu, pa ako si slobodan, navrati. 
Ja sam amorte odvrteo na najmekše. Mada bih sipao drugo ulje, a šrafove bih zavrteo na malo tvrđe, da mogu da idem i gore i dole, kada zatreba, nego ne dira mi se ništa jer semerinzi na vilama drže još uvek odlično. Ostaviću to za sledeću sezonu. 
Napred imam debelozidnu, a pozadi ću staviti pre trke. Ako uspem kurblu da nabavim do tada, biće dobro, ako ne, ništa, idem tako. 
:sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ajde da vas pitam ovde jer ste u koncentraciji, ima li neko voljan da proda DRZ? I gde je najbolje da gledam, koji opseg cena, godišta..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Evo jednog kod nas LINK
Jaka cena, ali ja sam svoj platio 3k u top stanju i nisam zažalio. 
Godište... Hm... Svi oni su isti u šraf, od '00, pa na gore. Ima razlika samo u masci fara, presvlaci sedišta, boji harmonika i nalepnicama, ostalo je sve, isto.

Model ''E'' je najjači i najlakši. 50ks i 119kg suv. Teško se nalaze registrovani primerci jer model nije ''street legal''. Takav jedan registrovan je pun pogodak.
Model ''S'' je nešto slabiji i teži, ali je legalan. Aluminijumski rezervoar, signalizacija, mikuni karb... Ide i on odlično, ali ima primetnih razlika. Njih ima najviše kod nas. 
''SM'' te već ne zanima, nisam ih puno video kod nas.
Mađarska ih je puna, pa s tim ih i dosta ima po Vojvodini. Gledaj da je stanje TOP, a godište i nije bitno jer se taj ne menja, evo još malo pa dve decenije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
1 minute ago, Nidža016 said:

Model ''E'' je najjači i najlakši. 50ks i 119kg suv. 

Postoji model "K" koji je jos laksi jer nema anlaser.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Tačno, zaboravio sam na njega, on ima kurblu (kick). Njega nisam video nikada kod nas, ni u oglasima, ni ovako. I ni on nije legalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ja sam skoro gledao u oglasima, bio prilicno povoljno pa sam razmisljao da ga uzmem kao donora za karburator i tockove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Baltrek,  ja sam premostio taj prekidac cim sam kupio motor,  totalno je nepotreban. Ako se secas prve godine sam ucestvovao u xrossu drz-om,  tada sam namontirao nove mitas c02 i c05 na motor,  odvezao se na njima na Kopaonik,  tamo su me izvezle svuda,  celu trasu sam prosao i na njima se vratio kuci.  Eto,  cisto kao ideja,  mozda probas i tu kombinaciju, mene bi mrzelo da se zezam sa promenom guma i prenosa. 

Inace za trku je potrebno jako puno kondicije,  mozda i vise nego tehnike voznje,  secam se da sam hteo dusu da ispustim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
17 hours ago, aca-pn said:

Baltrek,  ja sam premostio taj prekidac cim sam kupio motor,  totalno je nepotreban. Ako se secas prve godine sam ucestvovao u xrossu drz-om,  tada sam namontirao nove mitas c02 i c05 na motor,  odvezao se na njima na Kopaonik,  tamo su me izvezle svuda,  celu trasu sam prosao i na njima se vratio kuci.  Eto,  cisto kao ideja,  mozda probas i tu kombinaciju, mene bi mrzelo da se zezam sa promenom guma i prenosa. 

Inace za trku je potrebno jako puno kondicije,  mozda i vise nego tehnike voznje,  secam se da sam hteo dusu da ispustim :)

 

@aca-pn, i ja sam taj prekidač odmah skinuo i ne znam šta mi bi da ga vratim pre par nedelja ponovo na svoje mesto ... skinuo sam ga odmah posle pada...Vozim već drugi par C02 na DRZ-u mislim da je odličan dual-sport izbor ali za hard-enduro po klizavim potocima, stenama i korenima nekako mi u suviše proklizava.  Napred vozim već 5 set Dunlop d952 i za dual-sport (na XT-u ista guma napred od kako više ne može da se kupi C05) i neću da je menjam.

 

Na trci sam montirao zeleni Mitas Super Enduro 754 nazad i C19 napred i jako sam zadovoljan kako je to izvlačilo. Imam taj neki subjektivni osećaj da je grip bar 3x bolji na zadnjem točku u odnosu na C02 zato što je guma znatno mekša. Pritisak u gumama je bio 0,6-0,7bar-a sa rim-lock-om na zadnjem točku.

 

Definitivno je potrebno da se trenira, a obzirom da ja nikad nisam ni probao hard enduro kako treba, a naročito ne sa DRZ-om, zadovoljan sam trkom mada mi ostaje onaj gorak ukus što sam odustao prvog dana na samom kraju na nekih 400-500m od cilja zbog baterije posle 45km terena...jbga, baš mi je krivo zbog toga....Drugog dana ajde odustao sam na prvoj trećini trke pa nije strašno ali taj prvi dan mi je baš krivo....

 

 

@severian Fala lepo!  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

I da što se prenosa tiče - na putu sam imao kombinaciju 14-41 a za trku sam poneo 13-50 ali sam na kraju vozio sa 14-50 jer nisam mogao da odvijem centralnu maticu pogonskog lančanika.

 

Na kraju je ispalo i bolje što je tako jer nije bilo potrebe za kraćim prenosom.

 

14-50 je sasvim prihvatljivo rešenje za sve što je bilo od prepreka, a da i dalje imaš dobru brzinu na pravcu. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Drugog dana je odustalo više od pola vozača. Neki nastavili po svojim GPS-ovima da se vozikaju i isprobavaju trasu, a neki se vratili u smeštaj. I to, vozači sa lakim svajama, velikim iskustvom i u dobroj kondiciji...

Ja vozim 14-52, s tim da sam 52 jedva uglavio zbog klizača lanca, to je maksimum. Zub više, i ne bi stao. Sada ću na vožnji u Raškoj da isprobam kako će se C02 pokazati na takvom terenu, koji je suvlji nego Tara, da znam za trku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
15 hours ago, hakala said:

Baltrekk, koju si klasu vozio na Tari?

C - Hobby

 

@Nidža016 vožnja kao endurijada ili trka u Raškoj?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 6/20/2018 at 4:30 PM, Nidža016 said:

Na vožnju idem, sada prvog vikenda u Julu, da se malo pripremim za trku tamo na jesen ;)

@Nidža016 Daj malo neki info kako ti se pokazao DRZ na vožnji  - ono opšti utisci :)

 

Suspenzija, gume , prenos, šta ćeš dalje  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Malo kasnim, nisam imao puno vremena za forum. Na vožnji je bilo super, ispratio sam sve ostale mnogo spretnije i lakše motore bez ikakvih problema. Trasa je skoro pa makadam, s tim što smo kao i uvek stajali na par mesta i zezali se sa vertikalnim usponima. Bilo je par zajebancija na početku gde nisam smeo da se oprobam jer nisam navikao na stene, pa da ne bude da sam potegao toliki put da se polomim na početku vožnje. Kasnije, se mala potrošnja i mojih 10 litara pokazalo jako korisnim da ostali ne bi gurali svoje motore, pa sam tankirao njih nekoliko i opet nisam ni do rezerve stigao. Probao sam par jakih uspona iz B klase i jedan malo lakši iz A klase i prošao dobro, ako finansije dozvole i odem na trku, verujem da neće biti velikih problema u B klasi, skoro sam i siguran u to, ali mislim da ću opet izvisiti zbog plitkog džepa, jbg. Ako nekim čudom odem, set ap će biti isti kao što je i sada na motoru, s tim što bih stavio mus pozadi i to što mekši, najviše zbog prologa, za ostalo može i debelozidna unutrašnja, s obzirom na to da sam tako imao fantastičan grip sa gumom koja je a izdisaju. Suspenzija mi je podešena na najmekše, mada ja imam 70kg. Ne odvajam se od C02 sve dok se ista bude proizvodila, ja sam zaista prezadovoljan gumom. Napred mi je Pirelli Scorpion i nisam načisto sa njom. Mišelinova hard enduro prednja guma je majka, tačnog modela se ne sećam... Prenos mi je 14-52, s tim što bih za onakav teren išao na 13-50 i drugu brzinu svuda. Ako planiraš da povećavaš pozadi zube, imaj na umu da je 52 max što može da stane zbog klizača lanca. Evo par slika... b18b4c75dc16973f313cd7d2e0580082.jpg13769df1b733a8652f75631070413db1.jpg5e1d7711f3a1c60554aee91ebf22615b.jpge2ee39e7fcb439eda5e6232712ef5a8b.jpg3a8b13585eb7987a0725f67a6feaeafa.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Mnogo zanimljiviji dan je bio nedelju dana posle toga, na Kukavici kod mene, sa par drugara ornih za hard enduro. Definitivno najteža vožnja koju sam imao do sada jer smo vozili na slepo, kroz šume Kukavice, koja je poznata po ekstremno strmim stranama i bukovim šumama koje prave negde i po pola metra dubok tepih od lišća koji u kombinaciji sa trulim granama na zemlji bude pogubna kombinacija. Taman uhvatiš grip i ne smeš da pustiš gas zbog strmine, dodje grana i motor odleti tamo gde on želi... DRZ-a sam doveo do maksimuma, a i drugare jer smo morali da nosimo motore na nekoliko mesta, a on je težak kak tuč Posle nekoliko uspona od 500m koje smo prelazili po dva sata, uzjahali smo šumske puteve do planinarskog doma, a ostatak trase je ostao za drugi put. 31adf720034b896680f6c61241c3b9a7.jpg2755b08b21b3643407fc8b133219934b.jpge3952bba87ca5ff5d23d5bf6c05ded22.jpgd960f3c922f1ac03258753063a10fb96.jpge1862b9729be14553ff6807d9ec22d7f.jpgdb70452e11126d10457ccbc456c65560.jpg59b0dd879af3d9bfdae2c2fd315102a8.jpgb717b8690a01e893477603be36e2593f.jpg97b9d84d6da56786d55036698f82e695.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 968 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@Nidža016 Koja ti je potrošnja DRZ-a?

 

Ja ne spuštam ispod 7lit brze makadamske vožnje, a sve je uštelovano kako treba (ventili karb, dobro gorivo....)

Razmišljam o plastičnom tank-u od 18lit. Za sada koristim jednu malu kantu od 2,5lit kao kritična rezerva.

 

C02 je odličan dual-sport izbor. Ja vozim već drugu i ne menjam je za dual-sport.

To je relativno tvrda guma za hard enduro i ukoliko imaš podlogu kao recimo na Tari po kiši (mokra trava na usponu, mokar kamen, mokar koren drveta ili mokre grane) namučio bi se prilično....

 

Velika je razlika kada voziš adekvatnu gumu tipa Mitas Super Enduro 745.

Grip je tipa 3x veći jer je guma ultra mekana. Videćeš čim budeš probao kakva je razlika. 

 

Sada vozim 14-41 za dual-sport i to je ok da održavam putnu brzinu 100-110km/h a da ne naprežem motor previše.

Za hard enduro na Tari mi je super prenos bio 14-50. Dovoljno dobro za uspone a opet da imam neku brzinu na pravim deonicama. Inače, od generalke, gde je sve moguće zamenjeno orginalnim delovima, prešao sam nešto preko 2000km bez ikakvih problema. Nadam se da će tako i da ostane.

 

Sad za vikend zamenio opet ulje posle nekih 1000km. Sipan Motorex 15-50.

 

Trenutno razmiljam o LED farovima, novom prednjem disku (možda i nešto veći) i nekom drugom auspuhu ali bez žurbe.  :)

 

Ovog vikenda bio na Tupižnici, prošlog na Midžoru i tako - vozi se  :D

 

unnamed.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja