Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ja ću svakako u narednom periodu DRZ-a poštedeti hard endura, dokazao sam sebi da mogu, dokazao je motor da može, ali nije to moj poziv, niti je to DRZ-ov fah, ja obožavam planinske strme puteve sa mnogo krivina, ali da pičim punim gasom i da stalno jurim zadnji točak da ne završim u nekom šancu ili se zabodem u neki traktor i onda izbiješ na proplanak gde pukne pogled na sve strane, malo se smiriš od adrenalina pa opet.
U hardu osim što lomim motor, slomio sam i sebe, a kolena, kičma, rebra, ramena... sve mi to tek treba u životu.
A što se tiče Rally fazona, to mi je oduvek bio san, nadam se da ću taman da stignem to da odradim kad@baltrekk organizuje prvi Rally u Srbiji
Alat imam, para nemam, a i vremena mi manjka. Bitno da je volja tu. Za početak mali vizir, drugi korman, podizači kormana, led svetlo, navigacija, 12v izlazi, ventilatori... Možda i prerada sedišta, dodatna svetla...

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
On 31.8.2018. at 23:03, Nidža016 je napisao:

TT je oooodličan motor i dobar izbor. S tim što kod DRZ "S" modela, postoji 3x3 mod, pomoću kojeg uz nekoliko prepravki koje i ne moraju da se rade u servisu, već komotno možeš i kući, dobijaš mnogo prgaviji motor, koji skače i trza bezmalo kao "otvoreni" "E" model. I još jedna ispravka i kod mene je na 5k kilometara zamena ulja i filtera, bez obzira što je enduro.
Postoji i TT250R koji zaslužuje da se pomene u ovoj priči. Skoro sam probao jednog i fino je to motorče, moram da priznam, za vožnju bez suvozača sažvakaće mnogo stvari u šumi. Tetejkama su problem CDI. I to je jedino što sam čuo od zamerki, jer drugar vozi jednu koja iako raskupusana, ide odlično.
Cena je svakako prednost tetejke u odnosu na DRZ.
Možda bi trebalo da se pomene i DR350, koji je dugo bio simbol dual sporta, prethodnik DRZ-a i još jedan buletpruf motor, jeste stariji ali mislim da i dalje vredi. I tu ima pregršt modela i podmodela.
O modelu DRZ "S" postoji tema gde je AcaPN sve objasnio do detalja. Tako da preporučujem da kolega pročita. emoji482.png

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока
 

Dali je tko dorađivo DRZ 400S po modelu 3x3?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 13.12.2018. at 21:09, Danijel 23 je napisao:

Možeš malo u kratkim crtama kako, što, koliko.

Sece se otvor na airboxu 3x3 inca, ubacuju vece dizne u karburator. Postoje zamenske dizne drugih proizvodjaca, ja sam ubacio fabricke, samo sa vecim otvorima. Na netu je sve detaljno objasnjeno. Dobio sam zivlji motor, potrosnja nisam primetio da se povecala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
Pre 22 sati, aca-pn je napisao:

Sece se otvor na airboxu 3x3 inca, ubacuju vece dizne u karburator. Postoje zamenske dizne drugih proizvodjaca, ja sam ubacio fabricke, samo sa vecim otvorima. Na netu je sve detaljno objasnjeno. Dobio sam zivlji motor, potrosnja nisam primetio da se povecala. 

Povećao si ulaz zraka i količinu goriva, a štaje sa ispuhom. Koji auspuh imaš? I molim te daj mi adresu gdje to ima objašnjeno na netu, prerada 3x3?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Auspuh je otvoren MRD, mada ga vozim sa db killerom jer mi je preglasan bez njega. Linkove nemam, kucaj na googlu drz400 3x3 mod izacice ti gomila linkpva. Jedino je problem ako ne znas engleski, na srpskom nema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Lepe fotke, lepi predeli, lepi žutaći... :) I dobar natpis sa unutrašnje strane štitnika za ruke na Nidžinom drz-u :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

@icatenej do prvog pranja, a onda ide nešto novo, zavisi od raspoloženja i tako u krug
@baltrekk vrlo rado, ali mi fali vremena
Ove godine neću voziti, ništa sa strane, nažalost... Dok smo na Kukavici aktivni, evo i od danas

4f84411f35a4e191b653a7fb5dcc69bb.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Malo da osvežimo temu. Prva slika je od pre dve nedelje, druga je od danas... Planina Kukavica


e2a497a2afb454ca97b3488307038e8b.jpg0d5b078b0031e7345895ddc37c35de30.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja