Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki DRZ 400 E

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Dobro ga ganjaš
Ja sam u velikoj dilemi ovih dana, da li da sredjujem neke sitnice, štelujem sve živo po svojoj volji i meri, kačim kojekakve zajebancije, montiram sitnice estetske prirode, itd. ili da ga turam na oglas. Da postoji noviji i lakši motor koji može da zadovolji onoliko stavki koliko može DRZ, ne bih o ovom prvom razmišljao uopšte, ovako... Mislim da će moja žuta osica biti doterana do savršenstva, bar onakvog po mom ukusu.
Ako se baš pojavi nešto što će da ga zameni, bićete obavešteni, ali teško. Mislio sam da bi se isplatilo dati duplo više novaca za KTM ili Husqvarnu, ali posle probavanja u šumi 701 i 640, skontao sam da se uopšte ne isplati. Imao sam u ponudi deset godina mladji "S" model od preko, mislio sam da se pozabavim njime, ali mrtav je u odnosu na "E". Ne bih se upuštao u avanturu "otvaranja".
Najbolje bi bilo imati jednog dvotaktnog narandžastog, uz žutog Japanca, onda bi priča oko blata i prašine bila zaokružena na najbolji mogući način. Ali mogućnosti...
Inače, bio sam u Svrljigu na hard enduro vožnji i trci. Probao najtežu klasu i uspeo, bez većih problema, čak i bez ventilatora, museva i gumama starim godinu dana. Osim što sam se kidao pri svakom podizanju motora, drugih velikih razlika u odnosu na ostale nije bilo. Biće i slika i snimaka uskoro.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ja za sada ovo ne menjam  :)

 

Imam registrovanu E verziju kojoj je sve zamenjeno sa orginalnim delovima i sada već prešao cca. 3000km.

 

 

Sada je sve leglo kako treba, kompresija zavidna, vuče kako treba (pa čak i sa dužim prenosom 41 zub) što se može videti i na snimku (jeste, sada bi već voleo da je još jedno 20-30% jači ali to je valjda prokletstvo  :) ) ima dosta custom delova i stalno ga prilagođavam sebi pa koliko ostane kod mene. Skoro sam nabacio LED farove i sada ubija noću kad se vozi :D Jedino što bi možda u narednom periodu plastic tank od 18lit. za veću autonomiju ali polako....nije mi hitno a za adv ture od 1000-2000km vozim XT koji je takođe potpuno sređen i prilagođen meni.

 

Ovakav model DRZ-a u ovakvom stanju (uz svu skromnost) nisam video na oglasima u poslednjih 3 godine od kada je ovaj kupljen i iskreno ne verujem da će se naći obzirom da sada nije više moguće registrovati E model, bar ne koliko ja znam.  

 

Alternativa o kojoj ja razmišljam u nekoj budućnosti je KTM 450 exc ali bi morao biti registrovan i u dobrom stanju jer nemam mogućnost za prikolicu. 

 

Za sada, na meni je samo da okrenem ključ i sipam gorivo i da teram, pa koliko bude  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ne postoji alternativa za njega, sve ostalo što je lakše spada u klasu vikend motora koji se tovare na prikolicu i peglaju se po šumi.
Zato i ne mogu da ga prodam, nije napravljena dostojna zamena još uvek. Mislio sam da će možda honda nešto da reši, pa da se stisnem za nov motor, ali ni govora o tome.
Ja sam mog uzeo isto uredno registrovanog tek sa promenjenim uljem, a to mu je bilo drugi mali servis u "životu". Nisam bio ni svestan šta kupujem, sve dok motori iz sličnih klasa oko mene kod drugara nisu počeli da crkavaju i da se kvare po šumama. Ja motor vozim skoro svaki dan, idem i u kafanu sa njim
Evo upravo se spremam za šumu sa drugarima koji voze hard, sutra idem do Vlasinskog asfaltom nekih stotinak km u jednom pravcu sa drugarima koji voze R-ove i to sa suvozačicom, a u nedelju neka svadba gde organizovano idemo motorima u svatove
Sedneš, sipaš gorivo, podmažeš lanac i gas. Kako ga više vozim, to ga više poštujem...
Planiram da stavim hidraulične cilindre kvačila zbog bolje kontrole u šumi, da nabavim kurblu, super moto točkove, ili druge enduro točkove na koje bih montirao gume za asfalt, drugi korman, presvlaku sica koja ne kliza zbog pentranja uz uspone i točkarenja, zaštite auspuha i topa, ventilator jer sam već 3 polomio po šumi, led far montažni, drugi top, a od većih promena bih u nekom budućem periodu stavio drugu prednju viljušku, na primer od RMZ-a i još neke sitnice koje imam u glavi.
A ti Baltrek, druže, si najkompetentnija osoba za organizovanje nekog mini cross country relija, na koji ću sa velikim zadovoljstvom da se odazovem. Pošto C klase na hard enduro trkama, koje bi bile pogodne za nas, budu teške i za iskusne vozače sa laganim motorima, jer većina organizatora je zalutala u tom sportu. A za teškaše i nismo baš

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@Nidža016 Hvala ti za ovo na kraju ali za sada sam samo za vožnju bez organizacije  :D

 

Ko zna - možda za koju godinu. Sada ne.

 

Elem, Gotov je video sa Tare  :)

(uz malo čekanja ali tako je   :D)

 

Nadam se da ćete uživati :D

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Ko je još došao motorom, jahao ga tokom trke i otišao sa njim kući?
Vrhunski. Da je bilo suvo, išlo bi to baš lagano.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Evo malo fotki sa Hard Enduro Svrljig. Prvi dan je bio izuzetno težak za mene, mnogo kamena kog nemam na svojoj planini, nemoguće situacije i iako se ničega ne plašim, u par navrata sam pomislio da ću kosti da ostavim gore po onim vrletima u Sićevačkoj klisuri. Dobro sam držao tempo sa ultra lakim motorima, bilo je preterano vruće a ja sam jedini bio bez ventilatora pa me je čantra za višak rashladne tečnosti par puta spasila da ne moram da dosipam vodu, jer je kad se skupe svi zajedno, moglo se nakrpiti litar vode. Bilo je ekstremnih deonica gde su mnogi išli zaobilaznim putevima, ja sam nekako i tu izgurao. Vozili smo nekih 70ak kilometara, čitavih 10 sati, možda i malo više. Zaista teška vožnja za mene i DRZ, ali izgurasmo i taj hard enduro. Čisto da pokažemo mnogim da može. Evo i nekih snimaka od prvog i drugog dana.








58de499dd2d1a972df3d45b48517c708.jpg34aaee6b62dc6fd49ab49a46f1daf4c1.jpg70cb34efa95ab7ef18980b5ed616c57b.jpged44ea1c7b609c91430b6e200e513a44.jpgb55b831c369e4a496139aed9da2980e3.jpg5fcc9d96276125144a71b0f6068293d4.jpg540f4f368fe37005a53767038c38d464.jpg9f49c88608d509bd1e0e3b2d34aa7757.jpg01f4e296339dc5c01d980d4638c4ff02.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Evo malo fotki i sa trke koja je održana drugog dana. Klase su podeljene bile na A i B, a posle prethodnog dana i hard endura, bezveze je bilo da se prijavim u B klasu koja je bila laganica. U A klasi smo na početku imali takozvani "zid smrti" gde su mnogi imali problema, a posle te prepreke imali smo "zig-zag" medju stenama gde su momci sa hidrauličnim kvačilom i laganim motorima lako odradili "pivot turn". Sa DRZ-om je to skoro pa nemoguće. Pa sam malo na početku izgubio vreme vraćajući ga u rikverc i praveći ugao za prolazak izmedju stena. Vozila su se dva kruga, malo sam se zagubio u početku što će se videti na snimku koji ću uskoro da okačim, ali završio sam trku. Međutim, markacija je bila malo lošija a ja sam prateći tragove ljudi koji su takodje pogrešili, skratio trasu kroz šumu i imao najbolje vreme, od 27minuta, ali uz diskvalifikaciju
Sve u svemu lepo, novo, iskustvo, voziti trku i vozikati se po šumi, dva su različita pojma. Još sa motorom od 130kg, gumama starim više od godinu dana, ali dobro... Bitno je da smo se lepo družili i naučio sam dosta toga od momaka koji se profesionalno takmiče.






1fb9a96a5be0e13b5440ac83f92fde15.jpgd944b8db4826aaea3ace70956d9fdcf1.jpg488dd4f058bbc006fb77b1fac4ca81f7.jpg2401c6e33a8c1356b44f4ee8a8808599.jpg8e24f9b4a26d852a07958ed99173eab8.jpgf08c65f658677ac19b4df7cffaaacba4.jpgbe0eb0841ba0502e7759522d49f11d6d.jpg8747b62d1cd8d65f80cfa6d45f0ba4b2.jpg526136611b7c68bac9197039770d6fb4.jpg

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Hvala drugari, evo jednog lepog snimka od pre par dana, bilo je uživanje voziti ovom stazicom. Kamera ne može da prikaže uspon, ali vozio sam konstantno u prvoj, na par mesta samo druga. Jedno od meni omiljenih mesta za vožnju. Iza mene su krenuli exc250 i te450. Narandžastom je pukao cev iz hladnjaka zbog temperature, husqvarna nije mogla dalje zbog gume koja nije namenjena šumi. C02 me i dalje lepo gura kroz lišće...



Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ne znam jesam li podelio to sa vama ili ne ali nabudžio sam LED svetla na DRZ-u.   :D

 

Jedna kocka usmerena malo na dole a druga ravno na gore i da rade u paru kada je dugačko svetlo, odn solo samo za kratko.

 

Jedna kocka je malo za vožnju po mraku - dve nekako taman. Za neku Rally varijantu je potrrebno još jedno centralno svetlo ali onda je potrebno napraviti i konstrukciju od Alu profila (kao što sam to napravio na XT-u). To sada sigurno neću da pravim ali možda nešto se budem igrao u toku zime ukoliko bude bilo dosadno  :)

 

Ali ono što je najbitnije je da sam prošao tehnički pregled sa LED farovima i sada imam registrovan motor na još godinu dana  :D

 

 

Technical update:

 

- Malo sam se igrao sa auspuhom i našao sam drugi koji će zameniti fabrički čim pre.

Generalno je neverovatno koliko ima nekih razlika u fabričkom auspuhu koje sam isprobavao i zato ću ga i zameniti.

 

- Inače stavio sam novi prednji disk, stavljene nove sinter pločice, zamenjen set za reparaciju prednjeg kočionog cilindra i zamenjeno ulje u kočionom sistemu.

 

 

CFC44AA6-23D0-4BE9-8BE4-6877972F7B56.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Baltrek, koja su LED svetla u pitanju, planiram i ja da promenim?
Šta si planirao sa auspuhom? I to mi je u planu. Taman sam imao i kupca za original koji je svoj originalni uništio, ali izadje ovaj zakon pa ne smem da prodam to jer će mi verovatno trebati prilikom tehničkog.
Gotovo u celom svetu, nekako po pravilu svi stavljaju jošimuru, ali kod nas em se teško nalazi em je skupa kao otrov. Najlakše za naći i najjeftinije rešenje je neki leovince top, ili polovni akrap od preko.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
44 minutes ago, Nidža016 said:

Baltrek, koja su LED svetla u pitanju, planiram i ja da promenim?
Šta si planirao sa auspuhom? I to mi je u planu. Taman sam imao i kupca za original koji je svoj originalni uništio, ali izadje ovaj zakon pa ne smem da prodam to jer će mi verovatno trebati prilikom tehničkog.
Gotovo u celom svetu, nekako po pravilu svi stavljaju jošimuru, ali kod nas em se teško nalazi em je skupa kao otrov. Najlakše za naći i najjeftinije rešenje je neki leovince top, ili polovni akrap od preko.

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока
 

 

Imaš na auto oglasima da nadješ LED svetla za nekih 1600din po jednoj kocki.

 

Toplo preporučujem ove kocke jer ne zauzimaju previše mesta a svetle jako dobro i traju za sada prilično dugo (na Yamahi sam ih montirao pre 3-4 sezone i još uvek rade bez ikakvih problema).Tad sam kupio generaciju sa po 4 LED diode a sada ih ima sa 6 LED diode i manje-više isto svetle ili bar na oko deluju relativno slično.

 

Ono što sam ja uradio dodatno jeste da sam isekao hladnjak sa zadnje strane za nekih 2-3 cm kako bi bile što kompaktnije što je super kada nemaš previše mesta na motoru da se sve spakuje u što manje prostora.

 

Malo sam morao da grejem masku fenom da bi se plastika prilagodila a malo sam morao i da turpijam svetla da bi ih napravio na kocku bez blagih krivina. Posle toga sam uzeo jedan L alu profil da sve to nekako zajedno montiram i ušrafim u masku da se ne pomera. Isto ono što je baš bitno je potrošnja od 16W po kocki što je opet super.

 

Što se auspuha tiče uzeo sam neki od drugara, ne znam koji je brend ali jedva čekam da to montiram i da probam kako se čuje i kako vuče. pa onda pišem više. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

@Nidža016 Pratim.

 

To je i meni nekako ideja. Ili bar najpribližnija prepravka na tu temu.

 

Baš ovih dana gledam kako ću auspuh da postavim u Rally stilu malo ukoso  :)

Još kada bi našao povoljan tank od 18lit to bi bilo super  :)

 

Sad sređujem el.instalaciju. Hoću da postojeću pretresem do detalja da se zna svaka žica gde ide i čemu služi a izvlačim dodante žica za 12V upaljaš i USB punjač. Uzeo sam nov prednji blatobran ali nisam nešto previše oduševljen njegovim izgledom pa možda i taj promenim za neki bolji. Što se boje tiče ostaje dominantno žuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Kod mene sve zavisi od finansijske situacije. Moram prvo neke osnovne stvari da sredim i proverim da bih krenuo u estetske poduhvate. Za početak neka "light rally" varijanta kao tvoja XT bi došla u obzir, a za ostatak videćemo. Ovo je svakako ozbiljan poduhvat i ni malo jeftin

Послато са SM-J730G уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Uzmite samo u obzir da reli prerade obično naruše sposobnost motora u šumi, u tehničkim deonicama itd... U krajnjem slučaju, dobijate malo teži motor i više plastike, vizira itd., koje ćete potencijalno izlomiti na prvom "šumarenju"... Videli ste moju Cagivu koju sam prerađivao upravo u tom nekom reli stilu. Trenutni njen izgled prednjeg dela (instrument klastera, vizira itd...) je otprilike treća ili četvrta verzija, isprofilisana u praksi lomljavom prethodnih verzija :D:D I još uvek nisam do kraja zadovoljan i u toku zime uradiću, nadam se, konačne prerade (pre svega izmeštanje uljnog hladnjaka napred ispod fara kako je to na dobrom delu reli mašina i odrađeno, "ledizaciju" prednjeg osvetljenja itd.)... Sad, meni nije problem da se "igram" jer imam alate da to sam pravim i modifikujem (aparat za varenje i sve ostalo...). Hoću reći, ako ne radite to sami, i zavisite od drugih, smorićete se najcrnje... S druge strane, takva prerada stvarno znači za neku ADV vožnju (mi to volimo da zovemo "linijski enduro")... Na primer, mir u glavi zbog veće količine goriva koje vam je na raspolaganju, je nemerljiv... Takođe, kada izađete na asfalt i uhvatite malo veću brzinu, onda i zaštita od vetra i atmosferskih prilika takođe znači... Sve ima svoje pro i contra. Ja baš volim taj reli fazon, tako da vas podržavam u vašim budućim preradama :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja